Test 3 – Konsola QNAP – FIO

Podczas testowania ostatnich dysków, czyli Kingston DC1500M wprowadziliśmy do zestawu naszych benchmarków aplikację FIO, która pozwala dopasować proces testowania do konkretnych potrzeb i oferuje bardzo duże możliwości konfiguracyjne. Dlatego dzięki FIO zobaczymy, jakie wartości z poziomu systemu plików uda się uzyskać. FiO, podobnie jak DD uruchamiane jest bezpośrednio w systemie poprzez połączenie SSH. Dyski WD RED SN700 przetestowaliśmy połączone w RAID 0 i RAID 1. Wyniki prezentują się następująco:

Jak widać, w przypadku RAID 0 udało nam się uzyskać odczyt na podobnym poziomie, co w przypadku testów wykonanych w systemie QTS (Aplikacja Pamięć Masowa i Migawki), gdzie dla każdego dysku wynik odczytu sekwencyjnego wynosił 3,19GB/s. Po połączeniu dysków w RAID 0, wspólna przepustowość wyniosła 6442,6MB/s.

Jak widać znacznie gorzej wypada zapis. W tym przypadku udało nam się osiągnąć wyniki na poziomie 1083MB/s w RAID 0 i 606MB/s w RAID 1. Oczywiście wartości te zweryfikujemy w kolejny testach. Jednak na tym etapie należy podkreślić, że testy były wykonywane głównie pod kątem uzyskania jak największej prędkości zapisu. Test obejmował zapis pliku 100GB przy liczbie jednoczesnych zadań zapisów = 8. Głębokość kolejki podczas testu wyniosła dwa.