28 kwietnia 2022 r. — Firma Synology ogłosiła na Tajwanie wprowadzenie na rynek systemów NAS/SAN HD6500, które zaspokajają potrzeby przedsiębiorstw w zakresie ogromnych pojemności danych. HD6500 jest idealną platformą do przechowywania dużych ilości danych. Jednostka jest obsługiwana przez Synology DiskStation Manager (DSM).

Serwer pamięci masowej o dużej gęstości na poziomie PB HD6500

Zaprojektowany do przechowywania na dużą skalę, HD6500 jest wyposażony w 60 wnęk na dyski twarde w obudowie 4U, każda obudowa obsługuje do 960 TB pojemności i można ją rozszerzyć do 4 dodatkowych zestawów jednostek rozszerzających RX6022sas przy użyciu tych samych 60 wnęk na dyski twarde do 20U Space zapewnia ponad 4 PB pamięci. Ma wydajność odczytu sekwencyjnego ponad 6688 MB/s i zapisu sekwencyjnego 6662 MB/s. Sercem urządzenia są dwa procesory Intel® Xeon® Silver 4210R (pamieć cache 13,75 MB, 2,40 GHz). Standardowa konfiguracja zawiera 64GB pamięci RDIMM ECC, z możliwością rozszerzenia do 512GB.

Fan Xuancheng, menedżer produktu w firmie Synology, powiedział: „HD6500 jest napędzany przez najnowszy system operacyjny DSM 7.1, który jest naprawdę gotowy do użycia i można go łatwo zintegrować z istniejącymi środowiskami IT, aby zapewnić klientom zarządzanie danymi i rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, które spełniają wymagania dotyczące pamięci masowej na dużą skalę.”

Kontroler pamięci masowej, oprogramowanie układowe i system operacyjny HD6500 zostały zaprojektowane do współpracy z dyskiem Synology HAS5300 SAS HDD, a zatem zostały zoptymalizowane i w pełni zweryfikowane pod kątem długoterminowej wydajności, niezawodności i integralności danych. Ponadto nadmiarowe zasilacze, obsługa wielu ścieżek SAS, zarządzanie poza pasmem (OOB) i dwa niezależne systemowe dyski twarde zapewniają dostępność danych i usług.

HD6500 jest wyposażony w dwa porty 10GbE RJ-45, trzy porty Gigabit Ethernet (z których jeden jest portem zarządzania OOB) oraz opcjonalne karty rozszerzeń 10GbE SFP+/RJ-45, 25GbE SFP28 lub Fibre Channel 10GbE SFP.

Zarządzanie danymi nowej generacji

  • HD6500 obsługuje DSM 7.1 z możliwością zdalnego zarządzania i tworzenia kopii zapasowych.
  • Dzięki obsłudze Synology Drive i Hybrid Share uzyskuje się dostęp do plików na wielu platformach, synchronizację i współpracę. Jednocześnie portal agregacji plików można utworzyć za pomocą protokołu SMB, aby wirtualnie połączyć ze sobą wiele systemów Synology, co czyni go wygodniejszym w użyciu.
  • Oparta na chmurze usługa Synology Active Insight została również zaktualizowana o najnowszą aktualizację, dodając wygodne aktualizacje systemu i oprogramowania dla wielu funkcji monitorowania wydajności, bezpieczeństwa i kopii zapasowych.
  • Uruchamianie DSM 7.1 z Active Backup for Business (ABB) obsługuje tworzenie kopii zapasowych i przywracanie całego systemu Synology NAS/SAN, w tym tworzenie kopii zapasowych ustawień DSM, aplikacji i preferencji użytkownika na innym serwerze NAS.

Informacje o dostępności

Synology HD6500 będzie można wkrótce kupić w Polsce, chociaż dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.