Testy pamięci rozpoczniemy od modelu TS-251D-2G – w pierwszym kroku musimy zdemontować oryginalną kość pamięci. W tym celu wystarczy wysunąć obie zatoki na dyski, które odsłonią dwa gniazda SO-DIMM. Może sam montaż/demontaż nie są super wygodne, jednak zdecydowanym plusem jest to, że nie musimy rozkręcać całego urządzenia.

Zanim przystąpimy do montowania nowych kości musimy zapamiętać, że optymalną opcją jest zamontowanie dwóch takich samych kości ze względu na możliwość ich działania w trybie dual channel. Natomiast nie powinno się łączyć kości o różnej wielkości (np. 2GB i 4GB). W przypadku takiego połączenia mamy do czynienia z loterią – czasem urządzenie wykrywa i działa, a czasem w ogóle się nie uruchamia. Dlatego jeśli planujecie rozbudowę na własną rękę – lepiej dobierać pamięci parami.

W naszym przypadku wykorzystamy dwie kości QNAP RAM-8GDR4K0-SO-2666. Oficjalnie nie są one przeznaczone do rozbudowy tego modelu, ale ze względu na to, że są tego samego typu co oficjalne, spróbujemy je wykorzystać.