Rozwiązanie CTERA Cloud Attached Storage

Cloud Attached Storage™ system do synchronizowania danych w czasie rzeczywistym między oddziałami. Działa szybko i niezawodnie oraz jest skalowalny. Wyróżnia się łatwym wdrożeniem i zarządzaniem. Rozwiązanie CTERA składa się z instalowanych u Klienta serwerów i oprogramowania, zarządzającego ich pracą:

Serwery CTERA

Urządzenia sieciowe, w których montuje się dyski twarde lub podłącza dyski zewnętrzne przez USB. W sieci lokalnej pełnią funkcję serwera plików, który jest podłączony jednocześnie do cloud storage.

CTERA Portal

Oprogramowanie instalowane jako obraz w systemie ESXi. W sposób scentralizowany zarządza serwerami CTERA, które pracują u Klientów. Umożliwia świadczenie usług cloud storage i zarządzanie serwerami CTERA.

Portal

Dzięki rozwiązaniu CTERA wprowadzasz do swojej oferty rozwiązanie cloud storage, które dzięki opcji „dysku w chmurze” synchronizuje dane, umożliwia współdzielenie plików i − co najważniejsze − jest proste w użyciu dla twoich Klientów i łatwe w zarządzaniu dla Ciebie. CTERA Portal pozwala usługodawcom na zarządzanie z dowolnego miejsca kilkudziesięcioma, a nawet dziesiątkami tysięcy abonentów, zapewniając kontrolę wszystkich aspektów Cloud Attached Storage, włącznie z monitorowaniem statusu oraz generowaniem raportów.

Serwery NAS CTERA

CTERA CloudPlug (do 10 użytkowników)

CloudPlug to najmniejszy ale w pełni funkcjonalny NAS od CTERA, obsługujący tylko zewnętrzne dyski USB lub e-SATA. Urządzeniem CloudPlug lokalnie zarządza się z poziomu przeglądarki internetowej. Po podłączeniu do Portalu CTERA, urządzenie dostarcza także funkcjonalność usług w chmurze. W zestawie znajduje się oprogramowanie do backupu (10 licencji) i odzyskiwania danych oraz całych systemów operacyjnych, z centralnym zarządzaniem i kontrolą.cloudplug

CTERA C200 (do 50 użytkowników)

CTERA C200 to dwudyskowy serwer plików obsługujący dyski SATA II o maksymalnej pojemności 3TB każdy. Dodatkowo przez port USB można podłączyć zewnętrzny dysk twardy. Serwer umożliwia skonfigurowanie RAID 0/1. C200 lokalnie zarządza się przez przeglądarkę internetową, a po podłączeniu do Portalu CTERA, urządzenie zwiększa swą funkcjonalność o usługi realizowane w architekturze chmury. W zestawie znajduje się oprogramowanie do backupu (20 licencji) i odzyskiwania danych oraz całych systemów operacyjnych, z centralnym zarządzaniem i kontrolą.C-200_large

CTERA C400 (50-100 użytkowników)

CTERA C400 to czterodyskowy serwer obudowie przeznaczonej do montażu w szafach rack o wysokości 1U. Dodatkowo, przez port USB można podłączyć zewnętrzny dysk twardy. C400 umożliwia skonfigurowanie RAID 0/1/5/6 w celu zabezpieczenia danych przechowywanych na urządzeniu. C400 także jest zarządzana przez przeglądarkę internetową, a po podłączeniu do Portalu CTERA dostarcza funkcjonalność usług w chmurze. W zestawie naleźć można oprogramowanie do backupu (50 licencji) i odzyskiwania danych oraz całych systemów operacyjnych, z centralnym zarządzaniem i kontrolą.C400_45angle

CTERA C800 (50-200 użytkowników)

CTERA C800 to ośmiodyskowe rozwiązanie w obudowie przeznaczonej do montażu w szafach rack o wysokości 2U. Dodatkowo, przez port USB można podłączyć zewnętrzny dysk twardy. C800 umożliwia skonfigurowanie RAID 0/1/5/6 w celu zabezpieczenia danych przechowywanych na urządzeniu. C800 jest zarządzany przez przeglądarkę internetową, a po podłączeniu do Portalu CTERA dostarcza funkcjonalność usług w chmurze. W zestawie oprogramowanie do backupu (50 licencji) i odzyskiwania danych oraz całych systemów operacyjnych, z centralnym zarządzaniem i kontrolą.C800_45angle

 

Oprogramowanie CTERA Portal – platforma cloud storage

CTERA Portal Datacenter Edition

123CTERA Portal Datacenter Edition to skalowalna, zarządzalna platforma, pozwalająca oferować usługi cloud storage oraz kompleksową ochronę danych swoim klientom biznesowym. CTERA Portal umożliwia zarządzanie usługami w sposób scentralizowany, a jej wdrożenie jest wyjątkowo szybkie i łatwe.

CTERA Portal kontroluje wszystkie aspekty cloud storage, tj. synchronizacja danych oraz zapewnianie monitoringu wszystkich usług w czasie rzeczywistym, a także dostarczenie bardzo dokładnych logów i miesięcznych raportów.

CTERA Portal pozwala podłączać serwery NAS CTERA Cloud Attached Storage, zdalnie zarządzać tysiącami podłączonych urządzeń, umożliwia zdalną aktualizację oprogramowania, monitorowanie ich statusów i zarządzanie przestrzenią dyskową.

Unikalne korzyści dla firmy

Daje możliwość świadczenia usług synchronizacji danych bez wysokich nakładów inwestycyjnych i bez problemów technicznych, które mogą zniechęcić Klientów. Rozwiązanie CTERA oferuje następujące korzyści :

 Funkcjonalność „chmury”

System jest uruchamiany na istniejącej, posiadanej przez firmę infrastrukturze

Zdalne zarządzanie

Takimi elementami systemu, jak  konfiguracją urządzeń znajdujących się w sieci Klienta, czy diagnozowaniem problemów, zarządza się zdalnie, co  zawsze znacznie redukuje koszty obsługi, konserwacji i utrzymania Klientów

Dostosowanie grafiki do potrzeb firmy

Interfejs zarządzający Klienta może być w pełni modyfikowany graficznie, do tego stopnia, że klient końcowy nie ma świadomości, że korzysta z usługi CTERA

Synchronizacja danych jednocześnie do wszystkich oddziałów

CTERA Portal potrafi synchronizować dane w tym samym czasie do setek tysięcy podłączonych urządzeń z prędkością 20 MB/s. Oznacza to, że każda końcówka będzie otrzymywać strumień danych z prędkością 20MB/s bez względu czy do Portalu będzie podłączonych 10, 100 czy 10000 urządzeń. Podczas przesyłania dane są szyfrowane, deduplikowane oraz kompresowane.

ca

CTERA chwali się, że do dnia dzisiejszego mają aktywnych kilkadziesiąt tysięcy aktywnych urządzeń, najciekawszymi firmami, które uruchomiły system naszym zdaniem jest bank Santander, firma Orange, Swisscom oraz Telefonica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *