CTERA Networks, lider w dziedzinie cloud storage ogłosiła, że firma Swisscom IT Services, spólka całkowicie zależna od Swisscom AG, jednego z największych europejskich dostawców telekomunikacyjnych, wprowadziła pod logiem Swisscom usługi przechowywania i współdzielenia danych w chmurze, które bazują na technologii CTERA Networks Cloud Attached Storage.

Firma Swisscom IT Services pozycjonowana jest jako jeden z największych i najlepszych europejskich dostawców telekomunikacyjnych specjalizujący się w integracji i eksploatacji zaawansowanych systemów informatycznych, jednocześnie zapewniając outsourcing IT, na chwilę obecną firma zarządza usługami około 400 przedsiębiorstw, korporacji w Szwajcarii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii i Singapurze.

Rozwiązanie CTERA Cloud Attached Storage umożliwia właścicielom chmur tworzenie, dostarczanie i zarządzanie szeroką gamę usług magazynowania danych; takich jak tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie, Cloud „on-ramping”, udostępnianie plików i mobilna współpraca. Rozwiązanie wykorzystuje hybrydową architekturę, która składa się z urządzeń lokalnie montowanych tzw. cloud storage gateway w miejscu świadczenia usługi, które łączą sieć lokalną z chmurą i jednocześnie zarządzają agentami w lokalnej sieci. Dodatkowo CTERA daje operatorom możliwość instalowania całego systemu na ich własnej infrastrukturze serwerowej, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo i optymalne osiągi.

Swisscom IT Services wybrał rozwiązanie firmy CTERA ze względu na jego elastyczność, dużą funkcjonalność oraz ujednoliconą platformę do zarządzania całym systemem; daje to możliwość do dostarczania usług w różnorodnym środowisku jak użytkownicy mobilni, oddziały firm czy wirtualnie hostowane serwery; i dlatego, że jego integracja z Swisscom nie wymagała ingerencji w istniejące już systemy serwerowe firmy.

“Szukaliśmy optymalnego rozwiązania do rozszerzenia usług chmury w różnych aplikacjach biznesowych. Po gruntownej analizie dostępnych rozwiązań na rynku oferujących kompletne systemy do tworzenia chmury, stwierdziliśmy, iż CTERA będzie idealna, ponieważ oferuje usługi, które chcieliśmy wdrożyć do naszego portfolio przy czym rozwiązanie to gwarantuje bardzo dobrą jakość”

powiedział Donat Kaeser, product manager w Swisscom IT Services.

“Jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, które oferuje funkcję archiwizacji danych, udostępniania plików i wiele więcej, a wszystko to jest solidnie wykonane  i zabezpieczone jak systemy klasy korporacyjnej,”

Swisscom wykorzystuje technologię CTERA w trzech usługach:

  • Lokalne zarządzanie plikami: Zastępuje dotychczasowe serwery plików w siedzibie klienta urządzeniami CTERA, gwarantuje to wydajność w sieci LAN i zapewnia dodatkowo backup danych do chmury Swisscom, do której podłączone są urządzenia CTERA.
  • StoreBox: Osobisty serwer biznesowy: Aplikacja konsumencka umożliwiająca współdzielenie plików w przedsiębiorstwach, pozwala na wszechobecny dostęp do plików i współdzielenie ich pomiędzy różnymi platformami takimi jak laptopy, smartphony czy tablety. Zapewnia ona szyfrowanie na poziomie korporacyjnym i uwierzytelnianie z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury Active Directory.
  • Ulepszona kopia danych: Agenci CTERA wykonują kopie serwerów do chmury, gdzie dzięki migawkom przechowywane jest kilka wersji kopii.

“Swisscom IT Services jest światowej klasy dostawcą usług z długą tradycją innowacyjności i jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nimi”

powiedział Liran Eshel, CEO firmy CTERA Networks.

“Jesteśmy pewni, że nasze rozwiązanie spowoduje, że klienci Swisscom skorzystają z funkcjonalności cloud storage.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *