Taipei, Taiwan, 17 Lipiec, 2014 – QNAP Systems, Inc., w dniu dzisiejszym poinformował, że dyski 6TB HGST Ultrastar® He6 helium-filled SAS bez problemu współpracują z serwerami QNAP z serii biznesowej. Dzięki technologii HelioSeal (hermetyczna obudowa wewnątrz której znajduje się Hel) jaką zaimplementowała firma HGST w swoich dyskach sprawia, że użytkownicy serwerów NAS otrzymują dyski twarde, które mniej się grzeją oraz charakteryzują się lepszą wydajnością niż konkurencja, większą pojemnością i mniejszym poborem prądu.

1

Zastosowanie helu wewnątrz obudowy dysku sprawia, że wibracje spowodowane przez obrót talerzy są mniejsze, wynika to z tego, że gęstość helu jest siedem razy mniejsza niż powietrza. Oczywiście przekłada się to też na mniejsze zużycie prądu oraz obniżenie temperatury całego dysku. Te wszystkie zalety sprawiają, że dyski HGST z serii Ultrastar He są idealnym nośnikiem danych dla serwerów NAS firmy QNAP.

Modele 6TB HGST Ultrastar He SAS są kompatybilne z serią Turbo NAS TS-x79U-SAS i półkami do rozbudowy z serii REXP.

“QNAP nieustannie stara się zapewnić użytkownikom biznesowym niezawodne i skalowalne rozwiązania NAS do przechowywania danych, tworzenia kopii zapasowych, iSCSI i systemów wirtualizacji,” powiedział David Tsao, product manager w firmie QNAP. “Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że rewolucyjne rozwiązanie jakim są dyski HGST 6TB HeHDD zapewniają użytkownikom serwerów QNAP dużą pojemność oraz energooszczędność co w sumie przekłada się na spore obniżenie całkowitego kosztu utrzymania.”

“Firmy muszą przechowywać coraz więcej danych, dlatego poszukują sposobów na zmniejszenie całkowitego kosztu utrzymania infrastruktury do ich magazynowania,” powiedział Brendan Collins, z firmy HGST. “Dyski twarde z serii Ultrastar jako pierwsze na rynku są wypełnione helem. Zalety jakie wynikają z zastosowania tej technologii pomagają rozwiązać użytkownikom serwerów QNAP problem rosnącej potrzeby na przechowywanie i ochrony danych biznesowych o znaczeniu krytycznym. Poprzez zastosowaniu w serwerach QNAP 6TB dysków firmy HGST charakteryzujących się małym poborem mocy otrzymujemy niezawodne rozwiązanie o bardzo dużej gęstości zapisu do przechowywania danych.”

Więcej na temat dysków 6TB HGST Ultrastar He SAS znajdziesz na stronie http://www.hgst.com. Nowe dyski od HGST znajdują się już na liście dysków kompatybilnych firmy QNAP, która jest dostępna pod następującym adresem www.qnap.com/compatibility.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *