Willich, Niemcy, czerwca 7, 2022 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych i pamięci masowych, otworzył dzisiaj nową siedzibę w Willich w Niemczech, w pobliżu miasta Düsseldorf. Budynek pełni funkcję europejskiej centrali, centrum logistycznego i centrum usług QNAP, zwiększając jego zdolność operacyjną i potwierdzając zaangażowanie w długoterminowy rozwój działalności w Europie. Budynek będzie obsługiwany przez QNAP GmbH, firmę należącą do QNAP odpowiedzialną za działalność w Europie.

Budynek to trzykondygnacyjna konstrukcja składająca się z nowoczesnej powierzchni biurowej, zaplecza szkoleniowego, magazynu z częścią załadunkową oraz części serwisowej z posadzką ESD (zabezpieczającą przed wyładowaniami elektrostatycznymi). Sieć Wi-Fi 6 jest dostępna w całym budynku z ultraszybkimi szkieletami światłowodowymi. Na całym obwodzie budynku zainstalowany jest najnowocześniejszy system bezpieczeństwa. Dzięki tej inwestycji o wartości ponad 11 milionów EUR firma QNAP jest w stanie skonsolidować kilka europejskich lokalizacji pod jednym dachem, zwiększając wydajność i zapewniając lepsze postrzeganie wśród użytkowników, partnerów i dystrybucji.

„To było naprawdę imponujące móc oglądać nowy budynek QNAP, który „rósł” tak szybko – i jako burmistrz jestem bardzo szczęśliwy, że my, jako miasto Willich, możemy być lokalizacją dla tak renomowanej firmy” – powiedział Christian Pakusch, burmistrz miasta Willich.

„Ponieważ stale rozwijamy się na rynku europejskim, firma QNAP idzie o krok dalej, aby wywiązać się z naszej odpowiedzialności biznesu, dokonując lokalnych inwestycji i zatrudniając więcej lokalnych talentów” — powiedział Teddy Kuo, prezes QNAP Systems, Inc., dodając: „ta podstawa zapewniania przyszły rozwoju QNAP w regionie”.

Podczas budowy władze lokalne i wielu dostawców zaoferowało swoją pomoc w przyspieszeniu ukończenia nowego budynku w obliczu COVID-19 i ogólnego niedoboru materiałów. Firma QNAP chciałaby skorzystać z okazji, aby wyrazić wdzięczność za wsparcie, jakie otrzymał od wszystkich stron.

O firmie QNAP GmbH

QNAP GmbH jest niemiecką filią tajwańskiej firmy QNAP Systems, Inc., której celem jest rozwój biznesu marki QNAP w krajach europejskich. Od momentu założenia w 2017 r. firma QNAP GmbH dynamicznie się rozwija i tworzy lokalne możliwości pracy. Na dziś tj. w maju 2022 r. w wielu domach i biurach w całej Europie działa ponad milion urządzeń QNAP, zapewniając naszym użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa i solidną niezawodność.