IRVINE, Kalifornia – 21 lipca 2014 r. – WD, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ:WDC) i światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, poinformowała dziś o rozszerzeniu swojej wielokrotnie nagradzanej linii dysków SATA WD Red™, przeznaczonych dla systemów NAS dla domów i małych biur (SOHO). Wśród nowych modeli są produkty mieszczące 5 TB danych oraz dyski o niespotykanej dotychczas na rynku pojemności 6 TB, a także napędy WD Red Pro zaprojektowane specjalnie z myślą o systemach NAS funkcjonujących w średnich i dużych firmach. Nowe 3,5-calowe dyski twarde zostały przetestowane w urządzeniach najlepszych producentów systemów NAS i zoptymalizowane w celu uzyskania jak najwyższej wydajności. Teraz WD Red są dostępne w pojemnościach od 1 TB do 6 TB, natomiast WD Red Pro – w pojemnościach od 2 TB do 4 TB.

   „W ramach ciągłego udoskonalania i rozwoju linii dysków WD Red, firma WD ponownie zapewnia lojalnym klientom nowe możliwości – obecnie oferujemy modele, które mogą pomieścić do 6 TB danych, obsługują ośmio-kieszeniowe serwery, nie wspominając o nowych funkcjach zawartych w najnowszej wersji technologii WD NASware. Ponadto dzięki linii WD Red Pro z naszej oferty mogą skorzystać również klienci z innych segmentów rynku”, podkreśla Matt Rutledge, starszy wiceprzewodniczący i dyrektor generalny ds. technologii pamięci magazynowych w firmie WD i dodaje: „Firma WD nieustannie spełnia potrzeby swoich klientów i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania, które nie powstałyby bez ich udziału”.

WD Red 

Linia dysków WD Red została stworzona w 2012 roku w celu spełnienia unikatowych potrzeb środowiska NAS i zaspokojenia popytu na niedrogie, niezawodne oraz kompatybilne urządzenia pamięci masowej, które zmniejszyłyby całkowity koszt posiadania. Wraz z premierą modeli o pojemnościach 5 i 6 TB, linia napędów WD Red została wzbogacona o rozwiązania mieszczące więcej danych i zapewniające większą wydajność, po części dzięki zastosowaniu technologii NASware 3.0. Jest ona bardziej rozbudowaną wersją oryginalnego rozwiązania NASware™ firmy WD i zapewnia większą niezawodność oraz wydajność całego systemu, zmniejsza czas przestojów, a także upraszcza proces integracji.

WDRED5+6TB

Dyski twarde WD Red są też wyposażone w usprawnioną technologię równoważenia talerzy dysku 3D Active Balance Plus, która znacznie zwiększa wydajność i niezawodność urządzenia. Klienci kupujący dyski WD Red otrzymują również niespotykane nigdzie indziej, bezpłatne, dedykowane wsparcie techniczne wysokiej klasy, świadczone przez całą dobę.

Zwiększone możliwości technologii NASware 3.0 sprawiają, że napędy WD Red o pojemnościach 1 do 6 TB mogą obsłużyć systemy NAS zawierające do 8 kieszeni, zachowując przy tym swoją wysoką wydajność.

WD Red Pro 

Nowe napędy WD Red Pro są przeznaczone do środowisk NAS w średnich oraz dużych firmach, zapewniając obsługę systemów NAS zawierających do 16 kieszeni. Unowocześniona konstrukcja połączona z technologią WD NASware 3.0 zapewnia niezawodność i wysoką wydajność. Wraz z premierą nowych urządzeń firma WD stworzyła ofertę pamięci masowych NAS, która obejmuje swoim zasięgiem rynki konsumenckie (WD Red) i przedsiębiorstw (WD Red Pro).

WD Green 

Linia chłodnych, cichych i przyjaznych środowisku dysków WD Green™ również zostanie rozszerzona o modele o pojemnościach 5 i 6 TB, przeznaczonych dla konsumentów potrzebujących dużej ilości miejsca na dane.

Dyski twarde o pojemności 6 TB bezproblemowo będą współpracować z produktami osobistej chmury WD, czyli z My Cloud®, My Cloud EX2, My Cloud EX4, My Cloud Mirror, z dyskami zewnętrznymi My Book® i My Book Duo a także są zgodne z szeroką gamą produktów partnerów OEM współpracujacych z firmą WD w branży NAS. Aktualna lista produktów i producentów obsługujących dyski WD Red jest dostępna pod adresem:  http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=810 .

Dostępność i cena 

Nowe napędy są już w sprzedaży w sklepie internetowym www.wdstore.com. Modele WD Red są objęte trzyletnią, ograniczoną ogólnoświatową gwarancją producenta, a WD Red Pro – pięcioletnią gwarancją. Przewidywana cena detaliczna WD Red o pojemności 5 TB (nr modelu: WD50EFRX) wynosi 999 zł oraz 1199 zł w przypadku napędu o pojemności 6 TB (nr modelu: WD60EFRX). Cena za WD Red Pro o pojemności 2 TB (nr modelu: WD2001FFSX) wynosi 619 zł, 749 zł za wersję o pojemności 3 TB (nr modelu: WD3001FFSX); oraz 999 zł za pojemność 4 TB (nr modelu: WD4001FFSX). Więcej informacji o zasadach ograniczonej gwarancji na dyski WD Red można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem: http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=810.

Partnerzy NAS przy premierze dysków twardych WD Red 

ASUSTOR

„Wykładnikowy wzrost objętości przechowywanych danych, jaki obserwujemy w erze cyfrowej, stworzył niespotykany dotąd popyt na wszechstronne rozwiązania magazynowe chmury, które łączą w sobie możliwość przechowywania danych, tworzenia kopii zapasowych i współdzielenie plików. Urządzenia NAS marki ASUSTOR zostały stworzone, aby spełnić te potrzeby wśród konsumentów indywidualnych i firm. Innowacyjna technologia, intuicyjny interfejs oraz zgodność z systemami Windows, Mac i Unix sprawiają, że urządzenia ASUSTOR NAS stanowią optymalne rozwiązanie do tworzenia przestrzeni magazynowej dostępnej w chmurze. W takich rozwiązaniach należy zadbać o stabilne napędy do przechowywania danych. Nowe dyski WD Red są dostępne w wersjach o wysokiej pojemności, które mogą pomieścić aż 5 lub 6 TB danych, a także zapewniają stabilność działania, energooszczędność i wysoką kulturę pracy, dzięki czemu są idealnymi dyskami do urządzeń ASUSTOR NAS, takich jak model AS-608T i AS-609RD”, potwierdza Shawn Shu, dyrektor firmy ASUSTOR. 

IO Data 

„Uważamy, że zwiększona zgodność, wydajność i niezawodność urządzeń WD Red oraz ich większa pojemność pozwoli na dalszy rozwój produktów NAS w segmencie SMB/SOHO, dorównujący rosnącemu popytowi na coraz wydajniejsze i bardziej niezawodne systemy NAS oraz platformy umożliwiające współdzielenie coraz większych ilości danych w firmie. Sądzimy, że dyski WD Red Pro poskutkują też rozszerzeniem rynku systemów NAS, gdyż współdzielą platformę technologiczną z produktami dla przedsiębiorstw i są dostosowane do systemów NAS średnich i dużych firm. Wkrótce zaczniemy sprzedaż nowych, zoptymalizowanych produktów NAS przeznaczonych dla szerszego odbiorcy”, twierdzi Tomomi Tsuchida, dyrektor generalny Departamentu Business Strategy w I-O DATA DEVICE, Inc.”

QNAP Systems, Inc. 

„Ciągły wzrost objętości danych oraz konieczność intensywnego dostępu do informacji generuje popyt na dyski twarde o jak największej pojemności, wydajności i niezawodności”, zauważa Richard Lee, dyrektor generalny firmy QNAP Systems Inc. „Premiera napędów WD Red o pojemności 6 TB oraz napędów WD Red Pro oznacza, że produkty QNAP Turbo NAS staną się bardziej niezawodnymi rozwiązaniami przeznaczonymi do całodobowej pracy, spełniając precyzyjne wymagania użytkowników prywatnych oraz dużych i średnich firm korzystających z systemów NAS”. 

Synology Inc. 

„Firma Synology jest podekscytowana premierą dysków o WD Red o pojemności 6 TB oraz dysków WD Red Pro, gdyż zapewniają one możliwość dobrania najlepszego napędu do różnych wymagań. Urządzenia Synology DiskStation i RackStation wyposażone w napędy WD Red stanowią niezawodne rozwiązania, które rozwijają się wraz z wymaganiami swoich klientów, umożliwiając centralizację i udostępnianie danych”, potwierdza Rosiel Lee, starszy kierownik ds. sprzedaży i marketingu.

Thecus Tech., Corp.

„Wprowadzenie napędów Red o pojemności 6 TB i Red Pro o pojemności 4 TB zapewnia narzędzia umożliwiające stworzenie optymalnego środowiska przechowywania danych zarówno użytkownikom z sektora SOHO, jak i z małych oraz średnich firm. Połączenie tych napędów z urządzeniami NAS marki Thecus zapewni wydajne i wszechstronne rozwiązanie”, podkreśla Florence Shish, dyrektor generalny firmy Thecus Technology Corp.

Infographic_WD Red_PLs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *