Data Locker Inc. producent szyfrowanych nośników danych zaprezentował SkyCrypt, jedyne na rynku oprogramowanie szyfrujące dane lokalnie jak i w chmurze posiadające certyfikatem FIPS 140-2. Wszystkie dane zaszyfrowane przez SkyCrypt są zabezpieczone protokołem AES 256-bitów.

Obecnie wiele osób przechowuje swoje dane w chmurze, zarówno na płatanych jak i darmowych serwisach. Przechowywanie danych w chmurze to wygoda, ale wiąże się z nią duże prawdopodobieństwo utraty danych lub odczytania ich przez osoby trzecie. Część dostawców usług chmury chwali się, że dane przechowywane na ich serwerach są przez nich zaszyfrowane, co oznacza, że mogą być także odszyfrowane przez pracowników takiego dostawcy. Oprogramowanie SkyCrypt rozwiązuje ten problem, narzędzie to umożliwia zabezpieczenie naszych danych lokalnie i przesłanie ich już w formie zaszyfrowanych bloków na nasze konto w chmurze. W przypadku gdy w wyniku ataku hakerów na serwery naszego usługodawcy wyciekną dane do naszego konta to i tak nasze dane są zaszyfrowane przez co są nieczytelne dla osób, które wejdą w ich posiadanie.

 „Dzięki naszemu rozwiązaniu mamy możliwość bezpiecznego przechowywania danych na publicznych serwisach typu Dropbox, Google Drive czy Box.com,” powiedział Jay Kim, założyciel i CEO firmy Data Locker. „Problem z popularnymi usługami umożliwiającymi przechowywanie danych w chmurze jest taki, że nie my kontrolujemy danych wgranych do chmury, ani serwerów, na których przechowywane są nasze dane. Dlatego SkyCrypt jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie danych, które przechowujemy w chmurze. W przypadku gdy osoby trzecie złamią zabezpieczenia, którymi dysponuje dostawca usług, możemy być pewni, że nasze dane są bezpieczne.”

Sky Crypt jest niesamowicie prosty w użyciu, użytkownik przy pomocy intuicyjnego kreatora tworzy zaszyfrowaną wirtualną partycję na dysku, która jest przypisany do konkretnego konta danego usługodawcy, przykładowo dla DropBoxa. Od tego momentu wszystkie dane wgrane na utworzoną partycję są automatycznie szyfrowane i synchronizowane z kontem w chmurze, do którego przypisaliśmy daną partycję.

Zalety SkyCrypt:

  • Jedyny oprogramowanie z certyfikatem FIPS 140-2
  • Dane są szyfrowane lokalnie, co eliminuje problemy bezpieczeństwa u dostawców usług cloud storage. Klucz deszyfrujący zna tylko użytkownik, ogranicza to nieuzasadniony odczyt danych po stronie dostawcy usługi.
  • W pełni kompatybilny z usługami DropBox, Google Drive, SkyDrive, Box, Amazon Cloud itp.
  • SkyCrypt oferuje dwupoziomową weryfikację dzięki Google Authenticator jednorazowe hasło jest generowane przez urządzenia z systemami Android, IOS lub Blackberry.

SkyCrypt obecnie jest w wersji Beta dostępny do pobrania za darmo ze strony www.skycrypt.com,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *