Tajpej, Tajwan, maja 29, 2023 – QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący innowator w zakresie rozwiązań komputerowych, sieciowych i pamięci masowej zaprasza na targi COMPUTEX TAIPEI 2023 (centrum wystawowe Nangang, hala 1, stoisko nr J0409a), gdzie zademonstruje nowe rozwiązania i produkty, w tym inteligentny monitoring z akceleratorami AI, rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych na wielu urządzeniach i w wielu lokalizacjach, przełączniki NDR zaprojektowane z myślą o zabezpieczeniach sieci LAN, rozwiązania pamięci masowej do przechowywania PB danych, serwer NAS z Thunderbolt™ 4 i nowy przełącznik 100GbE. Odwiedzający mogą również zobaczyć nową usługę przechowywania danych w chmurze firmy QNAP — myQNAPcloud One. Na targach, QNAP wraz z AMD® i Seagate®, zaprezentuje wspólne rozwiązania pamięci masowej.

„Cieszymy się, że ponownie spotkamy się z użytkownikami i przyjaciółmi z całego świata na targach Computex 2023 i zaprezentujemy najnowsze produkty i innowacje firmy QNAP” — powiedział Meiji Chang, dyrektor generalny firmy QNAP, dodając: „QNAP nieustannie się rozwija integrując sztuczną inteligencję, chmurę, szybkość i bezpieczeństwo, w celu zapewnienia wszechstronnych rozwiązań do przechowywania danych, sieci i monitoringu, które zaspokoją wymagania użytkowników domowych, małych firm, twórców multimediów i korporacyjnych centrów pamięci masowej”.

Nowe serwery z procesorem AMD Ryzen™ z serii 7000, Thunderbolt 4 i obsługa dysków SSD E1.S z możliwością wymiany podczas pracy

Model TS-h3077AFU jest wyposażony w najnowszy 8-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 7 7700 (do 5,3 GHz) i 30-zatok na dyski SSD. Serwer jest wyposażony w pamięć DDR5 (obsługuje ECC RAM), dwa porty 10GBASE-T (RJ45), dwa porty 2,5 GbE i trzy gniazda PCIe Gen 4, które umożliwiają podłączenie kart sieciowych 25 GbE. TS-h3077AFU spełnia bezkompromisowe wymagania dotyczące wydajności wirtualizacji, nowoczesnych centrów danych i produkcji multimediów 4K/8K. W tej serii dostępnych jest więcej modeli wyposażonych w 3,5-calowe dyski SATA, w tym 12-zatokowy TS-h1277AXU-RP i 16-zatokowy TS-h1677AXU-RP. Modele te są również pierwszymi serwerami QNAP NAS, w których zastosowano gniazda PCIe Gen5 M.2.

Serwery NAS z Thunderbolt 4, TVS-h674T i TVS-h874T są wyposażone w 12-rdzeniowy procesor Intel® Core™ i7 12-tej generacji lub 16-rdzeniowy procesor Intel® Core™ i9. Seria TVS-x74T posiada dwa porty Thunderbolt 4 (Type-C), dwa porty 2.5 GbE, wbudowany procesor graficzny, jedno wyjście HDMI 4K oraz dwa gniazda M.2 2280 PCIe Gen 4 x4 i dwa gniazda PCIe Gen 4 umożliwiające rozbudowę sieci do 10GbE lub 25GbE.

Kompaktowy TBS-574TX to pierwszy serwer NAS firmy QNAP obsługujący dyski SSD E1.S. Serwer jest wyposażony w 10-rdzeniowy procesor Intel® Core™ i3 12-tej generacji i port Thunderbolt 4. Obudowa jest kompaktowa i lekka, ma rozmiar B5 i waży mniej niż 2.5 kg, aby zachować mobilność i wygodę, a przy tym oferuje bezkompromisową wydajność.

Inteligentny nadzór wideo z akceleratorem AI i kopią zapasową nagrań wideo

TS-AI642 to serwer NAS z 8-rdzeniowym procesorem ARM Cortex-A76 2,2 GHz lub Cortex-A55 1,8 GHz obsługującym 6 modułów NPU. Serwer został zaprojektowany, aby specjalizować się w rozpoznawaniu obrazów przy użyciu AI i aplikacjach inteligentnego nadzoru. TS-AI642 posiada dwa wyjścia HDMI 4K, i złącze 2.5 GbE w standardzie oraz gniazda PCIe Gen 3 do rozszerzenia sieci do 10 GbE.

Wspólne rozwiązanie firm QNAP i Hailo zostanie zademonstrowane jako energooszczędne, skalowalne i przystępne cenowo rozwiązania do monitoringu wykorzystujące sztuczną inteligencję we wdrożeniach na dużą skalę. Zamiast kupować drogie kamery AI, użytkownicy mogą z łatwością obsługiwać oparte na sztucznej inteligencji aplikacje do rozpoznawania twarzy i liczenia osób, korzystając z serwerów nadzoru QNAP z modułami akceleracji Hailo-8 M.2 AI w celu zwiększenia wydajności rozpoznawania AI.

Aby spełnić wymagania zasad przechowywania kopii zapasowych monitoringu, aplikacja QVR Recording Vault zapewnia centralne rozwiązanie do długoterminowego przechowywania kopii zapasowych, umożliwiając tworzenie kopii zapasowych materiału wideo z metadanymi lub informacjami dotyczącymi rozpoznawania twarzy. Administratorzy mogą łatwo uzyskiwać dostęp do kopii zapasowych wideo za pośrednictwem komputerów lub urządzeń mobilnych z QVR Pro Client w celu bezproblemowego przeglądania, odtwarzania lub wyszukiwania plików.

Rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych na wielu urządzeniach, w wielu lokalizacjach i w wielu chmurach

Hybrid Backup Sync to rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych firmy QNAP, ułatwiające realizację strategii tworzenia kopii zapasowych 3-2-1. Aby sprostać wyzwaniu związanemu z zarządzaniem setkami zadań tworzenia kopii zapasowych NAS, firma QNAP wprowadza Hybrid Backup Center, które centralizuje zarządzanie wieloma zadaniami tworzenia kopii zapasowych między lokalizacjami serwerów NAS za pomocą Hybrid Backup Sync na jednej platformie — z niesamowitym widżetem topologii, który upraszcza zarządzanie kopiami zapasowymi.

QNAP kontynuuje udoskonalanie usług w chmurze i przedstawia własną chmurę „myQNAPcloud One”, której celem jest usprawnienie tworzenie hybrydowych planów kopii zapasowych użytkowników z lokalnego serwera QNAP NAS do chmury QNAP. myQNAPcloud One oferuje szereg rozwiązań do ochrony różnych typów danych i utrzymywania ich dostępności przez cały czas, ułatwiając tworzenie hybrydowych kopii zapasowych organizacjom i osobom prywatnym. Oprócz umożliwienia pełnej ochrony podczas procesów tworzenia kopii zapasowych, przesyłania i przechowywania danych, usługi myQNAPcloud One można zintegrować z aplikacjami QNAP Hybrid Backup Sync, Hybrid Backup Center, HybridMount i nie tylko.

Przełączniki NDR, sprzęt do wirtualizacji sieci i wysoka dostępność na poziomie systemu

Ponieważ sieci stale rosną zarówno pod względem wielkości, jak i złożoności, organizacje muszą stawić czoła wyzwaniom związanym nie tylko z zarządzaniem sprzętem sieciowym, ale także cyberbezpieczeństwem. Firma QNAP proponuje przystępne cenowo rozwiązanie ADRA do wykrywania i reagowania na zagrożenia w sieci (NDR), które można wdrożyć na przełączniku dostępowym, zapewniając najszerszą ochronę na poziomie sieci dla wszystkich podłączonych urządzeń końcowych w środowisku LAN przed ukierunkowanym oprogramowaniem ransomware.

QNAP proponuje również koncepcję przekształcenia tradycyjnych systemów IT w rewolucyjną infrastrukturę IT definiowaną programowo. Dzięki sprzętowi do wirtualizacji sieci QuCPE QuCPE-7030A, posiadającemu do 10 rdzeni/20 wątków i OCP 3.0. QuCPE wykorzystuje technologię VM/VNF/Kontenery w celu zastąpienia dedykowanego sprzętu sieciowego, dzięki czemu organizacje mogą łatwo zbudować zwirtualizowane, odporne systemy IT, którymi w prosty sposób można zdalnie zarządzać. QuCPE dodatkowo obsługuje wysoką dostępność na poziomie systemu, aby osiągnąć minimalny czas przestojów w celu zapewnienia dostępności usługi.

Rozwiązania pamięci masowej w skali petabajtów

Wykładniczy wzrost danych wymaga niezawodnej pamięci masowej z elastycznością skalowania. Odwiedzający mogą spodziewać się kompleksowych rozwiązań pamięci masowej QNAP w skali PB, zbudowanych z solidnych systemów NAS QuTS hero opartych na ZFS i nowych obudów pamięci masowej SATA JBOD z interfejsem PCIe (seria TL-Rxx00PES-RP obejmująca 12, 16 i 24 -zatok). QNAP współpracuje również z Seagate®, aby oferować rozwiązania na poziomie PB, udostępniając QNAP NAS do obsługi wybranych modeli systemów JBOD Seagate Exos z serii E. Te skalowalne i ekonomiczne rozwiązania.

Dostępność wyżej wymienionych nowości zostanie ogłoszona odrębnie. Aby uzyskać więcej informacji o produktach i funkcjach QNAP, odwiedź www.qnap.com.