Firma Buffalo poinformowała o powiększeniu swojej oferty o nowy model przenośnego dysku twardego serii MiniStation 3.0. Urządzenie oznaczone symbolem HD-PCT2.0U3-GBJ to przenośny dysk o popjemności 2 TB.

Nowy dysk do sprzedaży trafić ma pod koniec bieżącego miesiąca. Wiadomo już, że w Japonii wyceniony będzie na równowartość około 380 dolarów. Urządzenie zamknięte jest w standardowej obudowie MiniStation, która dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych – połyskującej czerni oraz perłowej bieli.

Nowy MiniStation 3.0 ma tylko jedno gniazdko, poprzez które komunikuje się z komputerem i czerpie zasilanie. Model ten wyposażony jest w interfejs USB 3.0 SuperSpeed, ale oczywiście jest kompatybilne także ze standardem USB 2.0 HiSpeed.

Nowe dyski sprzedawane będą w formie fabrycznie sformatowanych w systemie plików FAT32+ i jedną partycją, na której znajdą się wersje instalacyjne oprogramowania Buffalo (do zarządzania dyskiem) i TurboCopy (mającego przyspieszać kopiowanie danych), przeznaczonego dla systemów operacyjnym Microsoft Windows oraz Apple Mac OS X. Użytkownik może oczywiście dysk sformatować wedle własnego uznania, po utworzeniu kopii zapasowych producenckich aplikacji.

Obudowa dysku ma wymiary 144 x 77 x 20 milimetrów, a całe urządzenie waży 255 gramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *