Tworzenie kopii zapasowych urządzeń przenośnych jest bardzo proste i do tego nic nie kosztuje. Dziś pokażemy Wam jak przy pomocy serwera QNAP i aplikacji Acronis Mobile można zabezpieczyć przed utratą lub przypadkowym usunięcciem zdjęcia, filmy, kontakty, wiadomości, przypomnienia i kalendarze. Dzięki Acronis Mobile i QNAP NAS nasze dane z smartfonów i tabletów mogą być łatwo archiwizowane i przywracane, dzięki czemu jesteśmy zawsze zabezpieczone.

5 prostych kroków do zabezpieczenia danych

 1. Zaloguj się do serwera QNAP NAS, zainstaluj program Acronis True Image z poziomu Centrum aplikacji QTS i uruchom aplikację. Zostanie wyświetlony kod QR.
 2. Na swoim urządzeniu mobilnym pobierz i zainstaluj Acronis Mobile z Google Play lub App Store.
 3. Wybierz NAS jako miejsce docelowe kopii zapasowej. Dotknij przycisku Skanuj kod QR, a następnie zeskanuj kod QR na ekranie komputera.4. Wybierz dane które chcesz zabezpieczyć.5. Przyznaj Acronis Mobile uprawnienia i stuknij Utwórz kopię zapasową teraz.

6 Comments

 • Kamil Kulis, 13 listopada 2017 @ 11:52 Reply

  Niby wszystko fajnie, ale czemu działa tylko w sieci lokalnej?

  • Grzegorz Bielawski, 13 listopada 2017 @ 12:16 Reply

   Ograniczenie wynika ze strony Acronis, aplikację dają za darmo, ale po to żeby się też wypromować. Liczą na to, że Ci którzy będą chcieli robić backup przez sieć Internet zrobią go do chmury Acronis, którą oczywiście w opcjach aplikacji można wybrać.

   • Kamil Kulis, 13 listopada 2017 @ 12:21 Reply

    Tylko że ja chce wykorzystać swojego NAS, a nie płacić innym jeszcze za to.

    No nic. Zainstalowałem ale jeśli działa ot tylko w sieli LAN i chyba tylko wtedy kiedy odpalę aplikację to słabo to wygląda. Tym bardziej że w dobie Google to tylko SMS-y są dodatkową funkcjonalnością.

    Szkoda bo to by był kolejny plus dla Q.

    • Grzegorz Bielawski, 13 listopada 2017 @ 13:40 Reply

     Nie każdy jest podłączony do googla i nie każdy trzyma tam swoje kontakty czy zdjęcia. Jeżeli chodzi o QNAP do polecam do synchronizowania zdjęć w tle nawet przez Internet autorską aplikację QNAP tj. Qfile. Dzięki niej możesz synchronizować pliki i zdjęcia, a Acronis używać jako uzupełnienia do wykonywania kopi zapasowej kontaktów i kalendarza. Ja przynajmniej tak to robię.

     • Kamil Kulis, 13 listopada 2017 @ 13:54

      Tak korzystam z tego rozwiązania. Chciałem jeszcze mieć kopie dodatkową SMS`ów. Ale tak jak już napisałem jeśli aplikacja działa tylko po LAN i tylko jak ja wywołam ręcznie to aplikacja staje się bezużyteczna posiadając konto na google. No może oprócz kopi SMS, chociaż kto będzie pamiętał by włączyć tą aplikacje od czasu do czasu.

      Pozdrawiam i dziękuję.

     • Grzegorz Bielawski, 13 listopada 2017 @ 14:03

      Heh ja pamiętam, weszło mi to już w nawyk 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *