Tajpej, Tajwan, 25 sierpnia 2015 – ASUSTOR, jeden z czołowych i najbardziej innowacyjnych dostawców sieciowych rozwiązań do przechowywania danych, udostępnił wersję beta systemu operacyjnego ASUSTOR Data Master ADM 2.5 dla wszystkich użytkowników serwerów NAS ASUSTOR. W ADM 2.5 usprawniono podstawowe funkcje systemu i dodano kilka nowych funkcji jak tworzenie migawek (snapshot) dla ISCSI w systemach wirtualizacji, opcje szybkiego i elastycznego, wewnętrznego backupu danych oraz kosz sieciowy dla wybranych folderów współdzielonych. Dodatkowo użytkownicy mogą pobrać z Centrum aplikacji nowo dodany program, serwer Syslog, przydatne narzędzie do zaawansowanej kontroli stanem serwera oraz aplikacje Microsoft OneDrive, która umożliwi synchronizację danych serwera z usługą Microsoft OneDrive.

 

„Wraz ze ogromnym wzrostem danych w obecnej cyfrowej erze, przestrzeń dyskowa i backup stają się kluczowe dla wszystkich”, powiedział Vincent Tseng, Product manager w ASUSTOR. „ Jesteśmy podekscytowani oferując użytkownikom ASUSTOR NAS bardziej kompletny system rozwiązania backupu i dodatkowe praktyczne narzędzia dzięki którym ADM 2.5 zabezpieczy dane bardziej kompleksowo niż kiedykolwiek wcześniej.”

ADM 2.5 Beta zawiera poprawki trzech kluczowych funkcji systemu oraz dwie nowo dodane aplikacje.

  • Migawka (snapshot) iSCSI LUN
    W ADM 2.5 udostępniono możliwość tworzenia migawek (snapshot). Technologia wykonywania migawek opracowana przez ASUSTOR umożliwia wykonanie błyskawicznych migawek, co pozwala zaoszczędzić znacząco czas i pojemność w porównaniu do tradycyjnych kopii LUN. W przypadku awarii lub uszkodzenia danych system umożliwia w prosty i intuicyjny sposób szybkie przywrócenie kompletnych danych. Dodatkowo menedżer migawek pozwoli na stworzenie do 256 migawek dla każdego LUN-a.
  • Backup wewnętrzny
    Funkcja backupu wewnętrznego serwerów ASUSTOR w pełni wykorzystuje zalety szybkiego interfejsu SATA 6Gbps. Nie ma znaczenia czy są to dane poufne czy zapisy monitoringu, wszystkie dane mogą być zarchiwizowane zgodnie z harmonogramem np. na dyski z usługą zgodną z MyArchive, które później mogą być przechowywane poza serwerem w bezpiecznym miejscu co w sumie daje nieograniczone możliwości backupu danych.
  • Zaawansowany kosz sieciowy
    Plik które zostały przeniesione do kosza obecnie mogą być odzyskane zgodnie z pierwotnym układem katalogów, co znacznie upraszcza poszukiwanie i odzyskiwanie przypadkowo usuniętych plików. Łatwo dostępna funkcja pozwoli odzyskać dane z pełną strukturą katalogów wraz z atrybutami i uprawnieniami do plików co oznacza że nie ma potrzeby ponownej konfiguracji wszystkich ustawień. Dodatkowo można określić harmonogram oczyszczania kosza, tak aby regularnie odzyskiwać pojemność zarezerwowana na kosz. Można określić również filtr plików które nie powinny być kasowane tak aby przeciwdziałać przypadkowemu skasowaniu. Sieciowy kosz może być dostępny dla każdego folderu współdzielonego, a użytkownik może określić dla których folderów taka usługa jest konieczna.
  • Serwer Syslog
    Serwer Syslog agreguje w jednym miejscu logi systemu, zbierając informację o różnych zdarzeniach systemowych, co pozwala na lepsze zarządzanie urządzeniem. Serwer Syslog integruje się również z systemem powiadomień systemowych pozwalając informować administratora przez e-mail lub SMS o nieprawidłowościach działania systemu przy określonych parametrach. Większość urządzeń sieciowych ma ograniczoną możliwość zbierania logów systemowych. Czasami gdy wystąpi awaria nie posiadamy historii logów dla tego urządzenia aby ustalić przyczynę błędu. Serwer Syslog pozwala na automatyczne archiwizowanie logów w zależności od wielkości, numeru czy daty. Zarchiwizowane logi mogą być w łatwy sposób dostępne do odczytu, a ostatnie 3 zarchiwizowane logi są automatycznie dostępne do podglądu. Dodatkowo zaawansowane funkcje wyszukiwania umożliwiają również przeszukiwanie logów co wpływa na sprawniejszą administrację sieci.
  • Synchronizacja danych z Microsoft OneDrive
    Po zainstalowaniu aplikacji OneDrive każdy użytkownik posiadający konto w ADM może zalogować się w indywidualnym koncie OneDrive łącząc usługę chmury osobistej z chmurą publiczną. Aplikacja pozwala określić które foldery mają być synchronizowane wraz z filtrem plików oraz kontrolą przepustowości. Transmisja umożliwia wysyłanie i pobieranie danych z Microsoft OneDrive lub dwukierunkową synchronizację danych, co pozwala na indywidualne dopasowanie potrzeb takich jak backup danych czy zdalny dostęp do danych.

Aby uzyskać więcej informacji o ADM 2.5 Beta zapraszamy na stronę: http://www.asustor.com/betaProgram

Informacje o ASUSTOR
Założona w 2011 roku firma ASUSTOR, spółka zależna od ASUSTeK Computer Inc., należy do grona czołowych innowatorów i dostawców rozwiązań z zakresu chmury prywatnej (NAS – network attached storage). ASUSTOR dąży do zaoferowania użytkownikom wyjątkowo bogatych możliwości oraz kompleksowych rozwiązań pamięci masowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *