Pamięć masowa o najlepszej wydajności i dużej pojemności do systemów NAS z usługą +Rescue Services. Dyski Seagate NAS HDD zapewniają pamięć masową o najlepszej wydajności i największej pojemności do systemów NAS mających od 1 do 8 kieszeni dyskowych. Dysk NAS HDD został sprawdzony pod kątem kompatybilności wśród najlepszych w branży dostawców rozwiązań NAS.

RESCUE data recovery services

Usługa Seagate +Rescue zapewnia szybki i łatwy proces odzyskiwania danych. W zależności od typu przywracania, można dzięki niej odzyskać dane w przeciągu dwóch tygodni z ponad 90-procentowym wskaźnikiem powodzenia. Usługa aktywowana w chwili nabycia dysku zapewnia trzyletnią ochronę przed utratą danych.

  • 3-letni plan +Rescue Data Recovery zabezpiecza przed utratą danych w wyniku działania wirusów, problemów z oprogramowaniem lub awarii mechanicznych i elektrycznych w systemach NAS lub RAID,
  • Konstruowane i sprawdzane pod kątem zapewnienia najlepszej w branży wydajności w aplikacjach NAS pracujących w trybie całodobowym,
  • Oprogramowanie Seagate NASWorks zwiększa niezawodność dysku dzięki niestandardowym układom kontroli usuwania błędów, ustawieniom zasilania i odporności na drgania,
  • Zapewnia największą pojemność w 1- do 8-kieszeniowych systemów sieciowej pamięci masowej – do 4 TB na dysk lub 32 TB w 8-kieszeniowych systemach NAS,

Upadek dysku, usterka karty RAID, rozlany napój, powódź czy pożar nie muszą już oznaczać utraty wszystkich danych. Seagate Recovery Team odzyskuje dane w ponad 90% przypadków:

– Od utworów muzycznych, filmów i niezastąpionych zdjęć po ważne dane i pliki firmowe

– W ramach usługi +Rescue odzyskiwane są również dane w konfiguracji RAID

– Dyski zamienne są udostępniane zgodnie z warunkami gwarancji.

Możesz uniknąć dużych wydatków związanych z utratą danych. Koszty odzyskania danych bez usługi +Rescue zwykle zaczynają się od 400 EUR, a mogą nawet przekroczyć 1200 EUR. Usługa +Rescue firmy Seagate obejmuje większość kosztów dostawy oraz dysk z odzyskanymi danymi.

Usługi odzyskiwania danych z macierzy RAID Seagate i reakcji o znaczeniu krytycznym zapewnia najnowocześniejsze usługi w zakresie odzyskiwania danych dla każdej nadmiarowej macierzy niezależnych dysków twardych (RAID), wszystkich marek, formatów i/lub systemów operacyjnych.

Jak skorzystać z usługi odzyskiwania danych ? Wystarczą trzy proste kroki:

  1. Zgłoś zapotrzebowanie, dzwoniąc do lokalnego przedstawiciela firmy Seagate. Właściwy numer polskiego przedstawiciela można znalezźć tutaj.
  2. Przedstawiciel firmy Seagate doradzi, co należy w danym przypadku zrobić: czyli skorzystać z dostarczonych, z góry opłaconych materiałów pakunkowych, a następnie dostarczyć dysk do najbliższego punktu zbiorczego, skąd zostanie przetransportowany do laboratoriów firmy Seagate.
  3. Odzyskamy dane i wyślemy je z powrotem na zewnętrznym dysku twardym, który możesz sobie zatrzymać.

Kilka informacji o odzyskiwaniu danych RAID

Większość małych i średnich przedsiębiorstw na całym świecie zwracają się w stronę systemów skonfigurowanych w macierzy RAID na potrzeby swoich rozwiązań pamięci masowej. Najczęściej wymienianymi powodami stosowania macierzy RAID w obecnych przedsiębiorstwach są wysoka tolerancja na uszkodzenia, które oferuje rozwiązanie i opłacalność zakupu i utrzymania.

Jednak jeśli zawiedzie macierz RAID w wyniku awarii komponentu (np. dysków twardych i kart sterownika) lub w przypadku uszkodzenia aplikacji dane stają się bezużyteczne i w większości przypadków ulegają uszkodzeniu.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to skomplikowane zadanie, ponieważ konfiguracje danych w macierzy RAID mają często różne układy danych w zależności od producentów – często z powodu konkurencji. Bez dogłębnej wiedzy na temat konfiguracji macierze RAID na poziomie sprzętowym, oprogramowania układowego i oprogramowania próby odzyskiwania danych nie tylko nie powiodą się, lecz spowodują dalszą utratę danych.

Dzięki swojej ogromnej wiedzy na temat technologii macierzy RAID usługa odzyskiwania danych Seagate Recovery Services umożliwia skuteczne odzyskiwanie danych z najstarszych do najnowszych na rynku konfiguracji macierzy NAS, SAN i macierzy RAID do serwerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *