banner1

Taipei, Taiwan, 26 Czerwca 2014 – Qsan Technology Inc, producent zaawansowanych macierzy iSCSI do systemów SAN zaprezentował w dniu dzisiejszym nową serię AegisSAN V100. Nowe modele są dedykowane do przechowywania nagrań z systemów monitoringu wizyjnego, seria AegisSAN V100 charakteryzuje się dużą wydajnością i pojemnością przy jednoczesnych niskich kosztach zakupu. Każda pamięć masowa AegisSAN V100 obsłuży jednoczesny zapis z 200 kamer IP w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo administrator systemu ma do dyspozycji prostą aplikację, która umożliwia zarządzanie w sposób scentralizowany kilkoma macierzami. Modele z nowej serii AegisSAN V100 są skalowalne, w każdej chwili system może być rozbudowany przez podłączenie dodatkowych półek do 192 dysków, wydajność jaką oferują jest także imponująca, jest ona na poziomie 670MBps.

“Systemy monitoringu wizyjnego z kamer IP są na fali wznoszącej, ponieważ coraz więcej osób migruje z analogowych systemów na cyfrowy. Wszystko dlatego, że klienci oczekują lepszej jakości obrazu i oczekują skalowalnego systemu, który w każdej chwili można rozbudować,” powiedział Daniel Lin, dyrektor handlowy w firmie Qsan. “Seria AegisSAN V100 spełnia powyższe założenia. Bez problemu radzi sobie z dużym obciążeniem jakie generują systemy do monitoring wizyjnego, przy czym oferuje na poziomie korporacyjnym kompleksową ochronę danych, dzięki czemu wszystkie nagrania przechowywane na systemach AegisSAN V100 są doskonale zabezpieczone”

Przechowywanie zarejestrowanego obrazu w formacie cyfrowym z systemów monitoringu wizyjnego bazującego na technologii IP ma swoje zalety w porównaniu do starych technologii.

Korzyści:

  • łatwe wyszukiwanie zdarzeń
  • wyższa jakość obrazu bez dodatkowej degradacji w czasie
  • możliwość jednoczesnego rejestrowania obrazu i odtwarzania wcześniej nagrań
  • zdolność do kompresji wideo,

Systemy monitoring wizyjnego oparte o technologię IP łatwiej się integruje, z już istniejącymi systemami, w prosty sposób można je rozbudować. Badania, które zostały przeprowadzone w UK pokazują, że w następnych trzech latach monitoring wizyjny wykonany w technologii IP zastąpi 64% obecnych starych systemów CCTV.

Na chwilę obecną dostępne są dwa modele z serii AegisSAN V100 jest to wersja AegisSAN V100-P10, która ma jeden sprzętowy kontroler z sześcioma portami 1GbE pracującymi w technologii iSCSI. Do wyboru mamy dwie opcje, 3U 16-dysków i 4U 24-dyski.

Sprzęt jest już dostępny w Polsce, w sprawie cen należy kontaktować się z oficjalnym wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Qsan w Polsce tj. z firmą EPA Systemy Sp. z o.o.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *