Warszawa, 29 września 2014 r. — Firma Seagate Technology plc (NASDAQ: STX), światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przechowywania danych, przedstawiła dziś pierwszy w branży dysk twardy, który jest przeznaczony specjalnie do monitoringu i oferuje usługę Seagate Rescue™ — Seagate® Surveillance HDD. Dysk Surveillance HDD, zaprojektowany specjalnie pod kątem monitoringu i analityki wideo, to urządzenie najwyższej klasy, które wykorzystuje usługę odzyskiwania danych. Usługa pozwala przywrócić informacje utracone wskutek złośliwych działań albo przypadkowej awarii. Umożliwia to dłuższą pracę zainstalowanych systemów i zmniejsza wydatki powdrożeniowe.

„W 2013 roku kamery do monitoringu wideo zainstalowane na całym świecie codziennie generowały ponad 413 petabajtów danych — oznacza to 150 000 petabajtów danych rocznie, z których większość przechowuje się
w systemach monitoringu do celów archiwizacji lub analityki wideo — powiedział Scott Horn, wiceprezes
ds. marketingu z Seagate. — Dane te są niezwykle cenne dla użytkowników, ponieważ pozwalają spełnić regulacje branżowe, przeprowadzić analizę treści lub zwiększyć stopień bezpieczeństwa. Utrata ich bywa więc bardzo kosztowna. Dysk Surveillance HDD z usługą Seagate Rescue rozwiązuje ten problem i zmniejsza ryzyko utraty ważnych danych”.

Usługa Seagate Rescue zapewnia szybki i łatwy proces odzyskiwania danych. W zależności od typu przywracania, można dzięki niej odzyskać dane w przeciągu dwóch tygodni z ponad 90-procentowym wskaźnikiem powodzenia. Usługa aktywowana w chwili nabycia dysku zapewnia trzyletnią ochronę przed utratą danych
i kosztuje znacznie mniej, niż kosztowałoby przywrócenie informacji utraconych za sprawą wirusów komputerowych, katastrof naturalnych itd.

 „Ponad 50 proc. użytkowników, których dyskowi przydarzył się jakiś wypadek, doświadczyło utraty danych — powiedział Balaji Thangaraj, wiceprezes ds. badań w Boston Analytics. — Dysk Seagate Surveillance HDD

z usługą Seagate Rescue oferuje konsumentom i integratorom systemów niezawodne, łatwe w użyciu i niedrogie rozwiązanie, które daje im pewność, że treść przechowywana na dysku będzie chroniona”.

„Zwiększona pojemność dysku oraz wejście na nowy rynek z usługą Rescue oferuje ekscytujące perspektywy zarówno firmie Seagate, jak i Dahua — powiedział Lu Yacong, dyrektor ds. technologii w centrum sprzedaży Dahua Technology. — Niezawodność systemów była zawsze naszym priorytetem, ale usługa Rescue idzie o krok dalej, zapewniając naszym klientom unikatową możliwość zabezpieczenia się przed sytuacjami nieprzewidywalnymi”.

Dysk twardy siódmej generacji zoptymalizowany pod kątem monitoringu oferuje teraz pojemność nawet 6 TB i może przechowywać do 600 godzin wideo w wysokiej rozdzielczości (HD). Seagate® Surveillance HDD jest obecnie najbardziej pojemnym dyskiem twardym przeznaczonym specjalnie do monitoringu. Dysk został zaprojektowany pod kątem skalowalności i opcjonalnie może korzystać z czujników wibracji obrotowych (RV), dzięki czemu niezawodnie działa w systemach złożonych z nawet 16 dysków. Jest doskonałą propozycją dla małych i średnich firm, które zwykle nie dysponują wsparciem IT, a potrzebują dużych zasobów pamięci do przechowywania wideo wysokiej rozdzielczości oraz zapasowych kopii danych.

Dysk twardy Seagate Surveillance 6TB

Nowe dyski zostały już przetestowane z systemem Qsan AegisSAN V100 dedykowanym do przechowywania nagrań z systemów monitoringu wizyjnego.

Dysk Surveillance HDD może nagrywać obraz z wielu kamer bez względu na wymagania w zakresie rozdzielczości. Obsługuje do 32 kanałów i bez problemu radzi sobie z dużymi obciążeniami, charakterystycznymi dla systemów monitoringu. Możliwość długiego rejestrowania strumieniowych transmisji spełnia wymagania branżowe w zakresie archiwizacji i rozdzielczości. Cechy te, w połączeniu z opcjonalnymi czujnikami RV i usługą Seagate Rescue, poprawiają działanie dysku w systemach wielonapędowych i macierzach RAID oraz zwiększają wartość danych monitoringu, gwarantując najwyższą możliwą integralność informacji.

Dysk Surveillance HDD cechuje się wysoką niezawodnością i oferuje MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy) rzędu miliona godzin, dzięki czemu może działać dłużej w terenie, a jednocześnie ogranicza koszty wdrożeń oraz konserwacji. Został również zaprojektowany pod kątem niskiego poboru mocy i emisji ciepła, więc zapewnia dostawcom rozwiązań większą elastyczność konstrukcyjną.

W tym tygodniu firma Seagate weźmie udział w konferencji ASIS 2014 w Atlancie w Georgii wraz z takimi partnerami, jak Dahua, MBX i SED. Aby uzyskać więcej informacji o dysku Seagate Surveillance HDD z usługą Seagate Rescue,  zapraszamy do odwiedzenia  naszej strony pod adresem: http://www.seagate.com/www/surveillancehddrescue/.

Dysk Seagate Surveillance HDD jest dostępny od dziś w wersjach o pojemności 1-4 TB. Modele Surveillance HDD o pojemności 5-6 TB będą dostępne do końca 2014 r.

Mocne wsparcie partnerów

„Od lat odnosimy duże sukcesy z dyskami Seagate i niecierpliwie czekamy, aż będziemy mogli zaoferować klientom usługę Rescue — powiedział Zheng Weirong, menedżer ds. produktów w chińskim oddziale firmy Hikvision. — Ilość nagrań wideo nieustannie rośnie, a usługa ta dodatkowo upewni naszych klientów, że ich dane są bezpieczne”.

 

„Jako wieloletni partner, zawsze docenialiśmy wsparcie, jakiego udziela nam Seagate, aby zwiększyć wartość naszych rozwiązań — powiedział Leechin Su, prezes firmy Leadertech Systems of Chicago. — Gęstość pamięci masowej staje się coraz poważniejszym problemem w miarę jak zwiększa się rozdzielczość kamer, a systemy NVR muszą przechowywać więcej danych wideo. Dysk Seagate o pojemności 6 TB pozwoli nam spełnić potrzeby klientów za pomocą mniejszego urządzenia, co oznacza korzyści dla wszystkich zainteresowanych. Nowa usługa Rescue to kolejny sposób, w jaki Seagate pomaga nam wyróżnić się na tle konkurencji i zaoferować klientom naprawdę unikatowe rozwiązania”.

 

„Monitoring IP zyskuje na popularności, a my jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy rozszerzyć współpracę
z Seagate i wykorzystać nowy 6-terabajtowy dysk Surveillance HDD z usługą Rescue w naszych rozwiązaniach — powiedział Shawn Ho, starszy dyrektor ds. marketingu produktów w NUUO. — Dane, które klienci przechowują stosując nasze rozwiązania, są niezwykle cenne, a nowa oferta Seagate podkreśla nacisk, jaki firma ta kładzie na potrzeby klientów, zapewniając użytkownikom profesjonalną ochronę ich danych”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *