IRVINE, Kalifornia – 27 października 2014 r. – WD®, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ: WDC) i branżowy lider w dziedzinie pamięci masowych, poinformowała dziś o powiększeniu swojej wielokrotnie nagradzanej linii 3,5-calowych dysków twardych WD Purple™, przeznaczonych do rozwiązań systemu monitoringu, o model o pojemności 6 TB. Dyski WD Purple zostały zaprojektowane z myślą o pracy w systemach monitoringu rejestrujących obraz, funkcjonujących w sieci „Internetu przedmiotów”, w których występuje duże zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową. Napędy te sprawdzą się doskonale w domach i małych firmach, w których funkcjonują systemy zabezpieczeń zawierające nie więcej niż 8 dysków twardych i 32 kamer wideo rejestrujących materiały w jakości HD. Dyski WD Purple są dostępne już dziś, w pojemnościach od 1 TB do 6 TB.

     „Monitoring wideo był jednym z pionierskich zastosowań Internetu przedmiotów. Ta koncepcja umożliwiła wzajemne połączenie różnorodnych maszyn ze sobą — kamer rejestrujących obraz w wysokiej rozdzielczości oraz urządzeń nagrywających te materiały i przechowujących je na pojemnych dyskach. Dzięki temu zyskaliśmy lepszy dostęp do naszych systemów oraz możliwość analizy danych, które zapewniają większe bezpieczeństwo”, potwierdza Matt Rutledge, starszy wiceprzewodniczący i dyrektor generalny grupy ds. technologii pamięci masowych w firmie WD i dodaje: „Dyski WD Purple o pojemności 6 TB pozwalają na tworzenie nowatorskich rozwiązań na tym prężnym rynku”.

Cechy produktu

Dyski WD Purple zawierają szereg wyjątkowych technologii stworzonych przez firmę WD, w tym:

  • AllFrame™ – w połączeniu z funkcją strumieniowania ATA, technologia AllFrame zmniejsza liczbę klatek utraconych podczas nagrywania, usprawnia odtwarzanie materiałów i pozwala obsłużyć większą liczbę dysków. Oprogramowanie sprzętowe dysków WD Purple zostało wyposażone w niespotykane nigdzie indziej funkcje, które gwarantują usprawnione odtwarzanie obrazu i chronią przed przerwaniem ciągłości materiałów rejestrowanych w systemach monitoringu.
  • Technologia IntelliSeek™ – niskie zużycie energii odgrywa ważną rolę w zawsze aktywnych systemach monitoringu, gdzie funkcjonują urządzenia emitujące wysoką temperaturę; technologia IntelliSeek™ automatycznie dopasowuje optymalną prędkość pracy dysku do wymaganego obciążenia, zmniejszając zużycie energii, hałas oraz wibracje.

Zaprojektowany z myślą o zgodności

WD Purple są przeznaczone do spójnej integracji w nowych lub istniejących systemach monitoringu. Zaprojektowano je i przetestowano zgodnie z wymaganiami rynkowymi oraz wiodącymi obudowami i chipsetami stosowanymi w tej branży. Od lutego 2014 roku, czyli od momentu premiery linii dysków WD Purple, firma WD prowadzi bliską współpracę z wieloma partnerami, tworząc własny system testowy, który umożliwia zdefiniowanie i jasne określenie poziomów wydajności w systemach monitoringu. Testy napędów WD Purple wykazały, że produkty te przewyższają wydajnością inne dyski przeznaczone do zastosowań monitoringowych, szczególnie w miarę wzrostu liczby podłączonych kamer, kanałów i obciążeń. Firma WD przygotowała dla klientów specjalne narzędzie ułatwiające sprawdzenie zgodności napędów z wybranym zastosowaniem, które jest dostępne pod adresem: http://www.wd.com/pl/products/products.aspx?id=1210.

WDPurple_6TB

Nowe dyski zostały już przetestowane z systemem Qsan AegisSAN V100 dedykowanym do przechowywania nagrań z systemów monitoringu wizyjnego.

 

Ceny i dostępność

Dyski do systemów monitoringu WD Purple są już dostępne u wybranych dystrybutorów i resellerów, w pojemnościach od 1 TB do 6 TB. Wszystkie produkty z tej serii są objęte trzyletnią ograniczoną gwarancją producenta. Sugerowana cena detaliczna nowego 3,5-calowego dysku o pojemności 6 TB, nr modelu WD60PURX wynosi 1299 PLN. Więcej informacji o zasadach ograniczonej gwarancji na dyski WD Purple można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem http://products.wd.com/wdpurple.

Partnerzy premiery dysków twardych WD Purple do systemów monitoringu

Hikvision Digital Technology Co.

     „Technologia monitoringu w jakości 4K HD staje się coraz popularniejsza. Dzięki ogromnej pojemności dysków WD Purple, które mogą pomieścić nawet 6 TB danych, możemy rozwinąć technologię monitoringu, wprowadzając obsługę rejestrowania materiałów w rozdzielczości 4K HD. Już wkrótce ta nowa jakość stanie się normą w rozwiązaniach monitoringowych. Dyski WD Purple zapewnią wiele korzyści naszym klientom korzystającym z nowoczesnych produktów monitoringowych”, zapewnia Zheng Wirong, starszy kierownik ds. produktów firmy Hikvision.

 

Uniview Technology Co.

     „Nasze produkty do obsługi sieci monitoringu pracują w ekstremalnych temperaturach – w wyjątkowo zimnych klimatach na północy i tropikalnych środowiskach na południu Chin. Łącznie chronimy aż 430 miast. Napędy WD przeznaczone do systemów monitoringu są niezbędnymi elementami naszych rozwiązań; to produkty, którym możemy zaufać. Wysoka zgodność i niezawodność tych urządzeń sprawia, że doskonale spełniają one wymagania systemów ciągłego monitoringu. Z niecierpliwością czekamy na nowe napędy WD Purple o pojemności 6 TB, które pozwolą nam obsłużyć coraz większe ilości materiałów w jakości HD”, zapewnia Liu Changkang, dyrektor generalny ds. technologii w firmie Uniview.

 

Dahua Security

     „Firma WD wprowadziła nowy, ekscytujący produkt dla branży monitoringowej. Dyski WD Purple o pojemności 6 TB rozwiązują problemy powodowane przez rosnące zapotrzebowanie na pamięć masową”, uważa Yang Wenzhao, dyrektor ds. marketingu produktów w firmie Dahua Technology i dodaje: „Rozszerzenie pojemności oznacza nie tylko większą dostępną przestrzeń magazynową, ale także rosnącą popularność technologii 4K HD. Nieustające inwestycje firmy WD w rozwój rynku oraz produktów pozwalają nam zapewnić, aby wszystkim żyło się lepiej dzięki nowocześniejszym produktom monitoringowym. Mamy nadzieję na dalszy rozwój współpracy, a co za tym idzie, rozwój rynku”.

 

UIT Co.

     „Firma WD jest jednym z naszych najważniejszych i najstarszych partnerów z branży produktów do rozwiązań monitoringowych”, podkreśla Tony Chen, prezes i dyrektor generalny firmy United Information Technology (UIT). ”Podczas tworzenia naszych nowych produktów w pierwszej kolejności sięgniemy po dyski WD Purple 6 TB. Dzięki ogromnej pojemności tych sześcioterabajtowych napędów stworzymy lepsze rozwiązania monitoringowe, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa w miastach i transporcie publicznym”.

 

QNAP Systems

   „Technologia 4K zaczyna pojawiać się na rynku; oczekujemy, że wkrótce wielu użytkowników rozpocznie wdrażanie kamer internetowych, które nagrywają materiały w rozdzielczości 4K, czyli czterokrotnie wyższej niż 1080p”, wyjaśnia David Chiang, dyrektor generalny firmy QNAP Security. „Dzięki dyskom WD Purple 6 TB użytkownicy mogą korzystać z niezawodnych produktów o wyższej pojemności i wytrzymałości, idealnych do wymagających zastosowań”.

      

Intelbras

     „Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym dyskiem twardym WD Purple o pojemności 6 TB”, zapewnia Juan Carrillo, kierownik ds. produktów w firmie Intelbras Security i dodaje: „Jesteśmy świadkami rewolucji w rozdzielczości nagrywania na rynku produktów CCTV, co pociąga za sobą konieczność stosowania większych, bardziej niezawodnych dysków twardych. Połączenie bardzo pojemnych napędów WD Purple z produktami Intelbras do nagrywania w wysokiej rozdzielczości będzie ogromnym hitem w Brazylii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *