Tajpej, Taiwan, 16 czerwca 2015 – Firma QNAP® Systems, Inc. zaprezentowała dziś nowy, 4-dyskowy serwer TS-431U Turbo NAS, gwarantujący użytkownikom optymalny stosunek wydajności do ceny. Zamknięte w obudowie serwerowej 1U urządzenie doskonale sprawdzi się jako rozwiązanie do współdzielenia plików, kopii zapasowych, synchronizacji, itp. Wyposażony w zaawansowany dwurdzeniowy procesor Freescale 1.2 GHz oraz 1 GB pamięci DDR3 RAM NAS gwarantuje znakomitą wydajność w środowisku biznesowym. Model TS-431U zapewnia komfort pracy oraz wzrost produktywności firmy – będąc wygodnym i bezpiecznym narzędziem do pracy zdalnej i w prywatnej chmurze.

TS-431U jest idealnym rozwiązaniem dla małych firm i grup roboczych, które potrzebują wydajnej pamięci sieciowej w korzystnej cenie – ale nie chcą rezygnować z niezawodności i ważnych funkcji” – powiedział Jason Hsu, product manager w firmie QNAP.

QNAP TS-431U jest niezawodnym, wydajnym i dostępnym w atrakcyjnej cenie rozwiązaniem NAS – zapewnia prędkości odczytu danych do 148 MB/s oraz zapisu na poziomie 119 MB/s korzystając z dwóch wbudowanych interfejsów Gigabit LAN. Urządzenie może pracować w dwóch niezależnych adresacjach IP lub w zaawansowanych sieciach równoważąc obciążenie przy użyciu agregacji portów.

QNAP TS-431U

Model TS-431U dostarczany jest z zestawem najistotniejszych aplikacji i funkcji biznesowych, w których skład wchodzą: udostępnianie plików dla użytkowników Windows®, Mac® oraz Linux/UNIX z zaawansowanym zarządzeniem uprawnieniami, praca w domenie i Windows AD, usługi katalogowe LDAP, rozwiązania do backupu dla Windows oraz Mac, narzędzia do odtwarzania danych po awarii (RTRR lub rsync z backupem w chmurę do Microsoft Azure, Amazon S3/Glacier, Google Cloud Storage, Rackspace, IBM SoftLayer oraz HP Helion Cloud); a także Qsync do synchronizacji plików i dokumentów.

Użytkownicy urządzeń QNAP NAS mają do dyspozycji znacznie więcej innowacyjnych funkcji, które mogą usprawnić pracę firmy oraz zredukować koszty. Surveillance Station to profesjonalne i elastyczne rozwiązanie NVR, dzięki któremu serwer QNAP NAS może pełnić rolę systemu monitoringu i magazynu dla przyłączonych kamer IP. Poza naturalnym monitoringiem w czasie rzeczywistym, obsługuje inteligentna analizę obrazu oraz kompatybilną pracę ze standardem ONVIF. Notes Station to z kolei narzędzie do tworzenia cyfrowych notatek we własnej prywatnej chmurze – to idealna aplikacja do wymiany pomysłów i pracy grupowej, zaś funkcja strumieniowego przesyłania multimediów via DLNA, AirPlay, Chromecast oraz Plex Media Server umożliwiają odtwarzanie plików audio i wideo przechowywanych na TS-431U na kompatybilnych z DLNA telewizorach smart oraz odtwarzaczach multimedialnych.

Specyfikacja

TS-431U: 4-zatokowy model rackowy 1U; Procesor Freescale ARM® Cortex-A9 dual-core 1.2GHz z systemem akceleracji szyfrowania, 1GB DDR3 RAM; 3.5″/2.5″ SATA 6Gb/s, 3Gb/s HDD/SSD, dyski montowane w systemie hot-swap; 4 x USB 3.0; 1 x USB 2.0; 2 x Gigabit LAN.

Dostępność

Model TS-431U Turbo NAS jest już dostępny. Więcej informacji o nowych produktach i pełnej ofercie urządzeń QNAP NAS (w tym również informacje dot. zakupu) znaleźć można na stronie www.qnap.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *