Taipei, Taiwan, June 16, 2020 – QNAP® Systems, Inc. zaprezentował QuWAN, rozwiązanie Software-Defined Wide Area Network (SD-WAN). Funkcja Auto Mesh IPsec VPN i platforma w chmurze do scentralizowanego zarządzania klientami QuWAN pomaga małym i średnim firmom zbudować niezawodną infrastrukturę IT ułatwiającą cyfrową transformację, rozbudowę o kolejne oddziały oraz zdalną pracę. Aplikacja QuWAN, kompatybilna z szeroką gamą rozwiązań QNAP zapewnia nie tylko stałą i zoptymalizowaną transmisję sieciową dla Big Data, ale także udoskonala wdrażanie rozwiązań IT i efektywność zarządzania w firmach z wieloma oddziałami.

Technologia SD-WAN w aplikacji QuWAN automatycznie ustanawia połączenie VPN przez sieć zdefiniowaną programowo oraz wykorzystuje szyfrowanie IPsec i zarządzanie w chmurze. Personel IT może łatwo wdrożyć bezpieczną i niezawodną infrastrukturę VPN, która oszczędza czas transmisji i przepustowość między centralą a oddziałami, jednocześnie odciążając obciążenia transmisyjne sprzętu VPN w centrali. W celu osiągnięcia zoptymalizowanej przepustowości i transmisji, QuWAN stosuje technologie równoważenia obciążenia, agregacji WAN i wysokiej dostępności sieci WAN. Dzięki obsłudze QoS i głębokiej kontroli pakietów (DPI) QuWAN nadaje wyższe priorytety przepustowości dla aplikacji o znaczeniu krytycznym, a wykorzystując funkcje zapory ogniowej klasy L7 dodaje na czarą listę aplikacje podejrzane, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo sieci korporacyjnej.

Aplikacja QuWAN jest dostępna dla ruterów QHora, serwerów QNAP NAS, przełączników QGD i serwerów QuCPE*. QuWAN spełnia różnorodne scenariusze wykorzystania w dużych firmach, oddziałach i domach. Dzięki aplikacji QVPN zdalni pracownicy mogą łatwo łączyć się przez SSL VPN za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego. Urządzenia w różnych lokalizacjach są elastycznie segmentowane, aby łączyć się ze sobą w mikrosegmentowanej sieci.

„Ponieważ praca zdalna staje się nową normą, firmy stają przed wyzwaniem związanym z wdrażaniem i zarządzaniem VPN na dużą skalę w wielu lokalizacjach. Jednak małe i średnie firmy z ograniczonymi budżetami i personelem mogą nie być w stanie pozwolić sobie na utrzymanie rozwiązań VPN klasy korporacyjnej.” powiedziała Judy Chen, Product Manager w QNAP. „Pełna zgodność QuWAN z rozwiązaniami QNAP i platformą chmury centralnego zarządzania pozwala pracownikom IT z siedziby głównej na szybkie wdrożenie bezpiecznej, skalowalnej infrastruktury VPN i topologii sieci w wielu lokalizacjach w celu spełnienia nowych wymagań biznesowych.” dodała.

QuWAN Orchestrator (platforma chmurowa do scentralizowanego zarządzania agentami QuWAN) umożliwia pracownikom centrali zdalne monitorowanie urządzeń sieciowych znajdujących się na styku sieci, ustawiać parametry i analizować ruch sieciowy, uzyskując w ten sposób Zero Touch Provisioning (ZTP). QuWAN Orchestrator zapewnia intuicyjny pulpit nawigacyjny, eMapy, analizę ruchu, co ułatwia bardziej intuicyjne wdrażanie sieci.

Zapisz się do programu beta testów aplikacji QuWAN i bądź jedną z pierwszych osób, które wypróbują nowe funkcje! Pamiętaj, aby przesłać nam swoją opinię – 10 beta-testerów, którzy skonfigurują topologie VPN między kilkoma urządzeniami i dostarczą najbardziej wnikliwych opinii, otrzymają serwer NAS QNAP TS-253D! Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę QuWAN Beta Program.

*Przełączniki QGD będą wspierać QuWAN od Q3 2020; Routery QHora i serwery QuCPE będą dostępne od Q3 2020.

Dostępność i kompatybilność

QuWAN można już pobrać z QTS App Center dla: Serwerów QNAP NAS z procesorem x86 (Intel lub AMD) z minimum 2GB pamięci RAM i QTS 4.4.2 (lub nowszy). Przełączniki QGD z 2GB pamięci RAM i QTS 4.4.2 (lub nowszy).

Więcej o QuWAN znajdziesz: https://www.qnap.com/go/solution/quwan-sd-wan/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *