Synology prezentuje DiskStation DS2411+, dwunastodyskowy serwer NAS klasy biznesowej, kierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Nowy model, w przystępnej cenie, oferuje użytkownikom dużą wydajność oraz olbrzymią przestrzeń na dane z możliwością skalowania.

DS2411+ przygotowuje segment małych i średnich firm na przewidywany w najbliższej przyszłości dynamiczny wzrost wytwarzanych oraz gromadzonych danych, a także na rosnące wymogi cyfrowych środowisk pracy. Bogate możliwości tego modelu doskonale sprawdzą się w tych wymagających warunkach – powiedział Chad Chiang, Product Manager w firmie Synology Inc. Po podłączeniu do serwera DS2411+ modułu rozszerzającego DX1211, uzyskuje się 24-dyskowe urządzenie, które pomieści olbrzymią porcję biznesowych plików. Szybki transfer danych gwarantuje złącze InfiniBand, zapewniające przepustowość 12Gb/s w standardzie SATA.

DS2411+ posiada dwa porty LAN, które obsługują agregację oraz funkcję failover. W konfiguracji dysków RAID5, oferują prędkość zapisu na poziomie 167MB/s oraz odczytu 202MB/s. Użytkownicy mogą zwiększyć pamięć RAM z 1GB do 3GB aby zwiększyć efektywność współdzielenia danych w wymagających środowiskach. Niezakłóconą pracę dodatkowo zapewnia funkcja hot-swap umożliwiająca wymianę dysków twardych bez wyłączania serwera.

Na pokładzie DS2411+ znalazł się dwurdzeniowy procesor 1,8GHz. Zapotrzebowanie na energię podczas pracy urządzenia wynosi 105W. Zmniejszenie częstotliwości taktowania procesora oraz wstrzymanie pracy dysków twardych w trybie hibernacji zmniejsza zużycie energii do niespełna 39W. Co więcej, moduł DS1211 zużywa w trybie Deep Sleep o 95 proc. mniej energii niż podczas pracy.

Dzięki pełnej obsłudze iSCSI, serwer DS2411+ zapewnia bezproblemową integrację z głównymi serwerami wirtualizacji, w tym VMware® vSphere, Citrix® XenServer oraz Microsoft® Hyper-V. Ponadto, wsparcie dla Windows® ADS oraz ACL pozwala na łatwą i szybką integrację DS2411+ z biznesowym środowiskiem pracy.

Pracą DS2411+ zarządza system operacyjny DiskStation Manager 3.1 (DSM 3.1), stosowany we wszystkich serwerach Synology DiskStation. Jego intuicyjny i wielozadaniowy interfejs bazujący na przeglądarce internetowej ułatwia realizację skomplikowanych zadań i pomaga w konfiguracji urządzenia. Model Synology DS1511+, pochodzący z tej samej serii, co DS2411+, uzyskał tytuł „Wybór Redakcji” od serwisów CNET oraz PC Mag. Więcej informacji: http://www.synologic.pl