Seagate Technology plc (NASDAQ: STX), światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, zapowiedział dziś siódmą generację dysków twardych (HDD) stworzonych na potrzeby nadzoru wizyjnego i aplikacji do analizy nagrań wideo – Seagate Surveillance HDD. To najwyższej klasy dyski przeznaczone do przechowywania i analizy wideo, zwiększające integralność danych oraz pozwalające na dłuższą żywotność systemu nadzoru.

„Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na analizę ogromnych ilości danych wideo, wliczając w to instalacje, dzięki którym w miastach możliwe jest przewidywanie poziomu korków i usprawnianie przepływu samochodów, na lotnikach – zmniejszenie czasu oczekiwania, a w służbach ratunkowych – zwiększenie czasu reakcji” – powiedział Scott Horn, wiceprezes ds. marketingu w Seagate „Ponad dziesięć lat temu byliśmy pionierami tego rynku, oferując pierwsze w świecie HDD przeznaczone do monitoringu. Teraz możemy wykorzystywać naszą wiedzę o technologii i rynku, zapewniając naszym klientom optymalne rozwiązania do rejestrowania i przechowywania danych z nadzoru wizyjnego”.

3,5-calowy dysk Surveillance HDD dostępny jest w pojemnościach do 4TB, z możliwością przechowywania do 480 godzin materiału HD – to największa pojemność dysku stworzonego na potrzeby nadzoru wizyjnego, oferowana obecnie w branży. Dysk wyposażony jest również w czujniki drgań obrotowych (RV) zezwalające na niezawodną pracę w systemach składających się nawet z 16 dysków, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw takich jak kasyna czy zakłady produkcyjne, w których występuje duże zapotrzebowanie na przechowywanie i analizę ogromnych ilości wideo w jakości HD.

„Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nowe dyski Seagate, zoptymalizowane pod kątem wydajności i niezawodności na potrzeby nadzoru wizyjnego” – powiedział Jeff Range, wiceprezes ds. operacji globalnych March Networks. „Surveillance HDD, dzięki dużej pojemności i zaawansowanym funkcjom, zapewnią naszym klientom niezawodność, której oczekujemy od produktów Seagate oraz więcej miejsca na dane, co umożliwi rejestrowanie nagrań wideo pochodzących z systemu nadzoru wizyjnego przez jeszcze dłuższy czas”.

Zaprojektowany do obsługi nagrań z wielu kamer, bez względu na ich wymagania dotyczące rozdzielczości, Surveillance HDD obsługuje do 32 kanałów i z łatwością daje sobie radę z dużymi obciążeniami występującymi w systemach nadzoru wizyjnego. Jest również na tyle elastyczny, by wykorzystać go przy rozbudowie systemów’ może pracować pod dużym obciążeniem przez dłuższy czas i spełnia wszystkie wymagania branży dotyczące niezawodności. Cechy te, w połączeniu ze zintegrowanymi czujnikami RV, zwiększają wydajność w systemach wielodyskowych i RAID i polepszają jakość nadzoru wizyjnego przez dostarczanie najwyższej możliwej integralności danych.

 „Od wielu lat z sukcesem korzystamy z dysków Seagate i teraz, z nowym Surveillance HDD, widzimy jeszcze większy potencjał, szczególnie w obszarze zapisu sieciowego wideo” – powiedział Zheng Weirong, dyrektor marketing w Hikvision. „Dzięki zwiększeniu opcji streamingu i konsolidacji nagrań wideo w jednym rozwiązaniu, nowe dyski pozwolą nam na zwiększenie wielkości i pojemności naszych systemów, bez utraty jego niezawodności”.

Zwiększona prędkość odczytu dysku pozwala instalatorom na lepsze dostosowanie ustawień zasilania system nadzoru oraz umożliwia lepszą obsługę kamer aktywowanych przez czujniki ruchu. Aby oszczędzać energię, dyski mogą zwolnić, gdy żaden ruch nie jest wykrywany przez kamery i błyskawicznie wrócić do pracy na pełnych obrotach zawsze wtedy, gdy uruchomi się kamera nadzoru.

Mogący się poszczycić wyjątkową niezawodnością, Surveillance HDD oferuje współczynnik bezawaryjności MTBF na poziomie 1 miliona godzin, pozwalając zredukować koszty kolejnych instalacji i utrzymania klienta. Urządzenie zostało zaprojektowane pod kątem niskiego zużycia energii i emisji ciepła, oferując instalatorom systemów nadzoru dużą elastyczność przy projektowaniu rozwiązań dla klientów.

Więcej informacji o dyskach Seagate Surveillance HDD znaleźć można na stronie www.seagate.com/www/surveillancehdd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *