Thecus N5550Thecus N5550 to pięciodyskowy dysk sieciowy z najnowszym procesorem Intel® Atom™ oraz z 2GB pamięci RAM w wersji DDR3. Dodatkowo N5550 został wyposażony w bardzo wydajny port USB 3.0 oraz złącze HDMI wykorzystywane do celów multimedialnych. N5550 jest częścią nowej serii Vision serwerów plików firmy Thecus, która charakteryzuje się dużą wydajnością.

Równowaga pomiędzy kosztami a wielkością
Firmy stające przed zakupem serwera plików przeważnie muszą wybierać pomiędzy serwerami cztero lub sześcio dyskowymi. Thecus producent dysków sieciowych jako pierwszy na świecie zaproponował wersję na pięć dysków N5550, która jest idealnym rozwiązaniem dla firmy dla, których wersja czterodyskowa jest za mała, a sześciodyskowa za droga.

Ekstremalna moc
N5550 to największy serwer NAS z serii Vision i jednocześnie najwydajniejszy. Osiągi jakie oferuje zostały przetestowane przy pomocy oprogramowania Intel NASPT.

“Przy zapisie wideo HD Thecus N5550 udowodnił, że bardzo dobrze radzi sobie z dużą ilość danych, ale prawdziwą moc pokazał podczas testów zapisu danych. Przy zastosowaniu RAID0 serwer był w stanie osiągnąć przepustowość na poziomie 131.8MBs.”

Benchmark wyraźnie pokazuje, że wydajność jest znakomita i to właśnie jest największa zaleta N5550, dzięki temu przesyłanie danych czy tworzenie kopi zapasowych odbywa się w mgnieniu oka.

Odtwarzanie wideo
Seria Thecus® Vision  to prawdziwe centrum multimediów, dzięki wbudowanemu portowi HDMI serwery z tej serii można podłączyć bezpośrednio do telewizora i cieszyć się pięknym, krystalicznie czystym obrazem w wysokiej rozdzielczości. Należy pamiętać, że port HDMI przesyła także dźwięk dzięki czemu serwer można podłączyć do naszego kina domowego i odsłuchiwać muzykę zgromadzoną na serwerze.

Podsumowanie
Thecus N5550 to bardzo wydajna maszyna, z której będzie zadowolony nawet najbardziej wymagający użytkownik i to wszystko za bardzo przystępną cenę.

“Jesteśmy pod wielkim wrażeniem serwera NAS firmy Thecus i z czystym sumieniem możemy polecić to rozwiązanie każdemu, kto poszukuje taniego, pojemnego, a zarazem wydajnego dysku sieciowego z zaawansowanymi funkcjami multimedialnymi .”

Seria Vision to urządzenia multimedialne, HDMI daje im duże możliwości w tej branży. Dodatkowo posiada szybki port USB 3.0. Reasumując Thecus N5550 wyznacza nowe standardy w dziedzinie serwerów plików.

Źródło: http://www.eteknix.com/reviews/networking/thecus-n5550-5-bay-nas-review/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *