Qsan Technology Inc, producent systemów SAN i rozwiązań unified storage poinformował, że od dnia dzisiejszego do kupienia dostępna najnowsza seria AegisSAN LX. Nowa seria systemów SAN charakteryzuje się dużą pojemnością wynikającego z bardzo dużego zagęszczenia nośników danych. AegisSAN LX w obudowie przeznaczonej do montażu w szafie rack o wysokości 4U hostuje 60 dysków SAS lub SATA. Nowe modele zostały wyposażone w dwa kontrolery działające w trybie active-active oraz modularną konstrukcję, która umożliwia wymianę każdego elementu macierzy podczas jej pracy nie wpływając na działanie usług na niej hostowanych. Dodatkowo AegisSAN LX jest dostarczane z oprogramowanie QiSOE (Qsan hardware iSCSI offload engine), QThin (thin provisioning), QSnap (copy-on-write snapshot) i QReplica (zdalna replikacja).

60 dyskowy Qsan60-dyskowa seria AegisSAN LX została zaprojektowana przez firmę Qsan z myślą o firmach, które muszą przechowywać ogromne ilości danych na wydajnym i nie zawodnym sprzęcie, charakteryzującym się niskimi kosztami utrzymania oraz dającym możliwość rozbudowy, gdy nastąpi taka potrzeba. Dzięki AegisSAN LX firmy oszczędzają w szafie 65% procent powierzchni, jednocześnie redukując o 50% pobór prądu. Zaletą nowego rozwiązania SAN jest możliwość rozbudowy, przy maksymalnym rozszerzeniu AegisSAN LX obsługuje, aż 240 dysków, co przy zastosowaniu dysków o pojemności 4TB, daje nam 960TB surowej przestrzeni na przechowywanie danych.

Nowe 60-dyskowe rozwiązanie w pełni wspiera wirtualizację i zapewnia najlepsze funkcje do zabezpieczenia danych. Podwójne kontrolery działające w trybie active-active plus modułowa konstrukcja, w której każdy moduł jest zdublowany sprawia, że ten system zapewni wysoką dostępność dla każdej aplikacji o znaczeniu krytycznym. Macierze z nowej serii posiadają certyfikaty najbardziej znanych systemów wykorzystywany do wirtualizacji tj. VMware vSphere 5 VAAI (vStorage APIs for Array Integration), Citrix i Hyper-V. Dodatkowo macierz dostarcza bardzo zaawansowane funkcje, które dodatkowo chronią nasze dane, w ich skład wchodzi QSnap, (migawki wykonywane w trybie “copy-on-write”), QReplica (zdalna szyfrowana, asynchroniczna replikacja) czy BBM (moduł bateryjny, który ma na celu zachować pamięć cache kontrolera w przypadku zaniku zasilania). System dostarcza też funkcjonalności takie jak klonowanie wolumenów, obsługę Windows VSS i N-way mirror.

“Bardzo duże zagęszczenie nośników danych w 60-dyskowej serii AegisSAN LX umożliwia przechowywanie ogromnej ilości danych w obrębie jednego systemu, który jednocześnie zapewnia wysoką wydajność, niezawodność (HA) oraz możliwość rozbudowy systemu” powiedział Daniel Lin, dyrektor sprzedaży w firmie Qsan. “Sprzętowy RAID i QiSOE, sprawiają, że systemy AegisSAN LX oferują dużą ilość IOPS i niewyobrażalną przepustowość. Mirror pamięci cache i aktualizacja oprogramowania przez sieć udowadniają, że system został tak zaprojektowany, aby zawierać mnóstwo funkcji, które gwarantują niezawodność.“

Nowe 60-dyskowe macierze AegisSAN LX oferowane są w dwóch opcjach: iSCSI i fiber channel. W sumie daje nam to trzy modele P600Q (2 x 10GbE + 2 x 1GbE na kontroler), F600Q (4x 8Gb FC + 2x 1GbE na kontroler) i P400Q (6x 1GbE na kontroler).

AegisSAN LX P600Q-D460: $34,800 (MSRP, bez dysków)
AegisSAN LX F600Q-D460: $32,800 (MSRP, bez dysków)
AegisSAN LX P400Q-D460: $29,600 (MSRP, bez dysków)

Więcej informacji:
http://qsan.pl/macierz-san-qsan-p400q-s460/

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *