Szczecin 06 Listopada 2014 – Firma Qsan Technology Polska w dniu dzisiejszym przedstawił nowe rozwiązania typu Unified Storage z serii TrioNAS LX U300. Macierze dyskowe firmy Qsan TrioNAS LX U300 to rozwiązania sieciowe do przechowywania danych na poziomie plików i bloków, do których mamy dostęp przez sieć Ethernet lub Fibre Channel (FC). Nowe modele Qsan z serii TrioNAS LX U300 dla archiwizowania danych na poziomie plików obsługują protokoły komunikacyjne tj. CIFS, NFS, AFP, FTP oraz WebDAV, a dla poziomu blokowego Fibre Channel i iSCSI. W nowych modelach z serii TrioNAS LX U300 został zaimplementowany najnowszy procesor firmy Intel® Xeon® E3-1225 v3, który wspiera technologię Intel® Intelligent Acceleration Library (ISAL) umożliwiająca lepsze zabezpieczenie danych przy czym nie powodując spadku wydajności. Wszystkie nowe modele firmy Qsan z serii U300 w standardzie wspierają zaawansowane technologie tj. SSD caching, deduplikację oraz thin provisioning. Dodatkowo, każdy model może być rozbudowany przy pomocy dodatkowych półek z serii J100 do obsługi ponad 1 PetaBajta danych.

Qsan TrioNAS LX U300

Macierz dyskowa Qsan U300 obsługuje protokołu Fibre Channel

Rozwiązania NAS firmy Qsan mają za zadanie spełnić wymagania jakie obecnie stawiają takim rozwiązaniom firmy, dla których ważne jest, aby serwery NAS oferowały dużą wydajność i funkcjonalność w przystępnej cenie. Macierze dyskowe z serii U300, to rozwiązania klasy “mid-range”, które jako jedyne w tej półce cenowej oferują sprzętowy kontroler RAID, co przekłada się, na bardzo dużą wydajność systemu, w porównaniu do rozwiązań konkurencji.

“Serwery NAS z serii U300 zostały wyposażone w bardzo wydajny procesor Intel® Xeon® E3-1200 v3 oraz zasilacze z certyfikatem 80 Plus Platinum, obydwa podzespoły charakteryzują się dużą wydajnością przy jednoczesnym niskim poborze energii.” powiedział Daniel Lin, dyrektor sprzedaży w firmie Qsan. ”Pamięci masowe U300 zostały tak zaprojektowane, aby były wydajne, skalowalne, niezawodne oraz funkcjonalne przy założeniu, że koszty zakupu będą racjonalne. Dodatkowym atutem jest to, że w cenie dostarczana jest zaawansowana technologia zabezpieczenia danych i biznesowe funkcje tj. Thin Provisioning, Deduplikacja, Snapshoty, Klonowanie Wolumenów i zdalna replikacja. Żeby tego było mało seria U300, dzięki sprzętowemu kontrolerowi jest w stanie dostarczyć dużą wydajność, o której rozwiązania konkurencji z tej samej półki cenowej mogą tylko pomarzyć.”

 

„Połączenie procesora Intel® Xeon® E3-1200 v3 i technologii Intel® Storage Acceleration Library sprawia, że seria U300 dostarcza funkcje klasy korporacyjnej włącznie z Intel® Advanced Management Technology, deduplikacja, thin provisioning i zwiększoną wydajność RAID,” powiedział Andrea Nelson, dyrektor do spraw marketing w dziale systemów do przechowywania danych w firmie Intel, „QSAN zdecydował się na wdrożenie tak innowacyjnej technologii dla rozwiązań NAS, gdyż umożliwiło to dostarczenie wydajnej i jednocześnie energooszczędnej platformy do przechowywania danych.”

W przeciwieństwie do innych producentów serwerów NAS, Qsan korzysta z system plików ZFS, który zapewnia konsystencję danych i zapobiega uszkodzeniu system plików, czego nie potrafi system plików EXT4 wykorzystywany przez innych producentów serwerów NAS.

Qsan TrioNAS LX U300 oferuje możliwość podłączenia do kontrolera domeny Windows Active Directory (z obsługą subdomen) i LDAP. Opatentowana technologia Unified AUTH ułatwia, zarządzanie rozwiązaniami TrioNAS LX z poziomu serwera Windows Active Directory: dzięki czemu z poziomu jednego miejsca, w sposób scentralizowany możemy zarządzać całą infrastrukturą, co znaczeni ułatwia codzienną pracę administratorom IT.

Wszystkie operacje wykonywane na danych w serwerach NAS z serii U300 są monitorowane i zapisywane, więc w każdej chwili możemy zweryfikować, kto, kiedy i co robił z danym plikiem. Serwery U300 są gotowe do pracy natychmiast po stworzeniu pierwszej storage pool, nie musimy czekać, aż RAID się zsynchronizuje jak to ma miejsce w przypadku rozwiązań konkurencji.

W skład serii TrioNAS LX U300 wchodzą dwa modele:

U300-P10-S316: 1GbE x 7, 12 dyskowa obudowa rack

U300-P10-S424: 1GbE x 7, 24 dyskowa obudowa rack

Do których można dodać opcjonalnie dwa porty 10GbE x 2 lub dwa porty FC 8 Gb

Każdy z modeli jest dostępny w dwóch wersjach 3U16dyskowy i 4U24dyskowy, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją nowych modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *