QNAP TS-451S

Firma QNAP zaprezentowała trzy wydajne serwery NAS dedykowane do obsługi dysków SSD. QNAP TS-451S Turbo NAS to czterodyskowe rozwiązanie zoptymalizowane do pracy z dyskami SSD i wyposażone w procesor Intel Celeron 2.41GHz. Jednocześnie QNAP postanowił zmienić nazwę modeli z serii SS-x53 Pro na odpowiednio TS-453S Pro (4-dyskowy) i TS-853S Pro (8-dyskowy).

„Przede wszystkim QNAP TS-451S na dyski SSD ma odpowiednio mniejszą obudowę, dzięki stosowaniu dysków SSD w QNAP TS-451S użytkownik doświadcza lepszej wydajności niż na standardowych dyskach HDD. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest też głośność pracy serwera, która przy zastosowaniu dysków SSD jest praktycznie niesłyszalna dla ludzkiego ucha,” powiedział Jason Hsu, produkt manager w firmie QNAP.

 

„QNAP TS-451S na dyski SSD został tak zaprojektowany, aby użytkownik bez problem mógł sam wymienić pamięć RAM,” dodał Hsu.

 

QNAP

W porównaniu do modelu obsługującego dyski 3.5 TS-453 Pro, model TS-453S Pro jest dostępny w lepszej cenie, zajmuje mniej miejsca, a po zainstalowaniu dysków SSD jest w stanie dostarczyć 4,000+ IOPS dla losowego odczyty/zapisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *