Start » QNAP Ebook » QNAP Ebook

QNAP Ebook

Świat, w którym żyjemy, od kilku lat w pełni zasługuje na miano „cyfrowego”. Robimy cyfrowe zdjęcia i filmy, nasz głos transmitowany jest cyfrowo, nawet gdy rozmawiamy przez „zwykły” telefon, wymieniamy cyfrowe wiadomości, telewizja i coraz częściej radio docierają do nas w zakodowanej cyfrowo formie, a pieniądze przechowujemy pod postacią zapisów zerojedynkowych w bankowych komputerach. Przestępcy za pomocą manipulacji cyframi dokonują złych rzeczy, ale stróże prawa potrafią odnaleźć ich po cyfrowych śladach. Czy to nam się podoba, czy nie, musimy się w tym cyfrowym świecie jakoś odnaleźć, zwłaszcza że sami generujemy bardzo wiele cyfrowych dokumentów, zdjęć, filmów, prywatnie i służbowo.

Niektórzy z nas zadowalają się powierzeniem zdigitalizowanych dowodów swojego życia portalom społecznościowym, jednak większość woli zachować swój cyfrowy świat w sposób bardziej prywatny, a w firmach poufność jest wręcz sprawą kluczową. Gromadzonych danych jest coraz więcej i prędzej czy później każdy może stanąć przed dylematem: co z tym zrobić? Wszystkim, czy to prywatnie, czy służbowo w takiej sytuacji przychodzą z pomocą urządzenia nazywane „dyskami sieciowymi”. Dyski sieciowe (z angielska NAS) przeszły już dość długą drogę rozwoju, podczas której stały się urządzeniami o wszechstronnych możliwościach i nazwa, którą się nadal posługujemy, nie jest już tak adekwatna. O tym, czego się można spodziewać po współczesnych „dyskach sieciowych” i jak mogą one ułatwić nasze cyfrowe życie oraz pracę, przeczytają Państwo w kolejnych kilkunastu rozdziałach tej książki. Mam nadzieję, że ułatwi ona bezpieczne i wygodne życie w „cyfrowym świecie”.

https://files.backupacademy.pl/2017/08/QNAP-Ebook.pdf

O Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski
Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.

Check Also

QNAP prezentuje QGD-1600P – przełącznika PoE z systemem QTS i wsparciem dla wirtualizacji

Tajpej, Tajwan, 1 października, 2019 – QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący innowator w segmentach computing, networking …