Po ciekawym doświadczeniu w Dolinie Krzemowej, Opero Backup  konsekwentnie nabiera wiatru w żagle i tym razem dociera do portu jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie. Nowym osiągnięciem Opero jest podpisanie umowy z  ORANGE Polska  na usługę dostarczenia rozwiązań do backupu i synchronizacji danych dla klientów tej globalnej korporacji .

Umowa pomiędzy Opero Backup a Orange Polska, została podpisana w grudniu 2013.  Opero od stycznia 2014 r. dostarcza usługę BackupExpert,  „Chmura dla Firm” Orange.

Nagłówki kluczowych gazet i serwisów IT informują,  iż rok 2014 będzie znaczącym dla rozwoju usług „Cloud”, a popyt na nie będzie rósł na całym świecie. Potwierdza to raport Gartnera („Predicts 2013: Security Solutions”) wskazując, iż przetwarzanie w modelu cloud computing jest obecnie najdynamiczniej rozwijająca się technologią. Gartner specjalizując się w zagadnieniach strategicznego wykorzystania technologii oraz zarządzania technologiami prognozuje, że do 2015 roku 10 procent wszystkich usług IT w przedsiębiorstwach będzie dostarczanych w modelu chmury. Co więcej,  przetwarzanie, przechowywanie i analiza danych w skali globalnej nie będzie dotyczyć wyłącznie wybranych sektorów gospodarki i wielkich korporacji. Wartość biznesowa informacji masowej nieustannie rośnie. Małe i średnie a nawet micro przedsiębiorstwa, również zaczynają gromadzić wielkie ilości danych, stąd ich zainteresowanie usługą „chmury” będzie się systematycznie zwiększać i stawać elementem strategii firmy.

Aplikacja BackupExpert, firmy Opero, dostępna poprzez „Chmura dla firm” to tylko potwierdzenie tego wiodącego trendu, przed którą nie ma odwrotu.

BackupExpert to rozwiązania na miarę naszych czasów. Proste, skuteczne i szybkie. Każda firma posiada dokumenty i pliki, które są niezbędne dla jej sprawnego i pełnego funkcjonowania np.  dokumenty finansowe, dane klientów, cenne  maile, listy płac,  kontrakty itd. Ich utrata wiąże się z ogromnymi stratami. Co więcej dyski komputerów są zawodne, a wykonywanie kopii i umieszczanie ich w innym miejscu, wymaga kosztownych inwestycji i bywa kłopotliwe. BackupExpert to platforma umożliwiająca wykonywanie kopii zapasowych w chmurze. Każdy plik jest umieszczony w kilku kopiach, znajdujących  się w  różnych lokalizacjach.

Aplikacja jako jedyna na rynku w pełni dba o bezpieczeństwo zapisywanych danych.  Każdy plik, przed wysyłką na serwery BackupExpert, zostaje zaszyfrowany już na  urządzeniu użytkownika i w takiej formie zostaje przesyłany za pośrednictwem bezpiecznego połączenia. Transmisja jest szyfrowana za pomocą podobnych metod jak te, które wykorzystywane są w bankowości internetowej. Backup uruchamiany jest automatycznie, zgodnie z wcześniejszymi ustawieniami.

Inną zaletą Aplikacja BackupExpert  jest  szybki dostęp do kluczowych informacji nawet wtedy, gdy jest się z dala od firmowego komputera. Wystarczy, że użyje się aplikacji na smartfonie albo przeglądarce www. Orange na swojej stronie www.chmuradlafirm.orange.pl szczegółowo informuje, czym jest chmura dla firm i jakie korzyści daje przedsiębiorstwom, a jeszcze bardziej szczegółowy opis  o aplikacji BackupExpert dla Orange znajdziemy pod poniższym adresem:

https://chmuradlafirm.orange.pl/cloudpro-opl/front/catalogue/product/BACKUP_EXPERT

Czym jest Chmura dla Firm? Chmura dla firm to platforma z aplikacjami internetowymi, które wspierają prowadzenie biznesu. Zapewnia dostęp przez internet do najnowszego oprogramowania i aplikacji biznesowych przechowywanych i działających on-line z dowolnego komputera, tabletu lub smartfonu – w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa). Dzięki nim w prosty sposób możesz usprawnić działalność Twojej firmy i uczynić Twoją firmę bardziej elastyczną. Z dostępem on-line do aplikacji znikną ich ograniczenia wynikające ze stacjonarnego trybu pracy.

Więcej o chmurze.
https://chmuradlafirm.orange.pl

O firmie Opero Backup.

Firma Opero Backup powstała w 2009 roku. Jej założycielem i dyrektorem zarządzającym jest Łukasz Jesis.  Opero Backup jest  polskim dostawcą rozwiązania do backup’u, synchronizacji i współdzielenia  danych w chmurze dla operatorów telekomunikacyjnych, producentów oprogramowania czy dostawców usług „cloud”.    Opero kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo danych klientów.  Aplikacja łączy w sobie możliwość wykonywania backupów z funkcjonalnością synchronizacji danych, pomiędzy komputerami, a także tabletami i telefonami .  Wyróżnikiem OPERO jest również  unikatowy sposób szyfrowania i ochrony danych o najwyższym poziomie bezpieczeństwa,  łącząc tym samym funkcjonalność, bezpieczeństwo  i prostotę aplikacji.  Inne wyznaczniki rozwiązań OPERO to łatwa integracja z jakimkolwiek systemem billingowym, nieograniczona skalowalność  oraz ogromna elastyczność, jeżeli chodzi o dowolność wyboru miejsca przechowywania.

Produkt OperoBackup  jest ciągle rozwijany i udoskonalany.  Prace nad projektem trwają od ponad 4 lat.

Opero jest finalistą prestiżowego projektu pilotażowego Tech-Match Poland organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki i US Market Access Center w Dolinie Krzemowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *