RN516_18 jun

NETGEAR, wiodący dostawca rozwiązań sieciowych na świecie, stworzył ReadyDATA 516 – najlepiej wyposażony na rynku NAS dla małych i średnich firm, oferujący zaawansowane funkcje bezpieczeństwa danych – blokową replikację, nielimitowane migawki i de-duplikację.

Nowy model w ofercie NETGAR to najmocniejsze urządzenie z serii ReadyDATA. Funkcjonuje jako stacja robocza, dzięki czemu jest wyjątkowo prosty w użyciu.

„Według raportu Gartnera za 2012 jesteśmy największym dostawcą urządzeń NAS. Jestem przekonany, że wprowadzenie na rynek modelu ReadyDATA 516 pozwoli nam jeszcze umocnić dotychczasową pozycję lidera w tym segmencie. ReadyDATA 516 zaprojektowaliśmy jako „data center storage in a box”, czyli centrum magazynowania i przetwarzania danych w jednym urządzeniu. – zaznacza Mariusz Szul VAR Account Manager w NETGEAR Polska. – Nowy produkt, przeznaczony dla małych i średnich firm, z pewnością doskonale się w nich sprawdzi. Dzięki estetycznej obudowie, urządzenie nie wymaga specjalnej szafy. Poza tym zaawansowane funkcje bezpieczeństwa danych oferujemy bez dodatkowych opłat licencyjnych z pięcioletnią gwarancją, w cenie adekwatnej do możliwości podmiotów z sektora MSP.”

Urządzenie zapewnia ochronę danych od brzegu do rdzenia – w połączeniu z ReadyDATA 5200 (2 jednostkowym, 12 zatokowym NAS) albo dodatkowymi 516-tkami (w montażu stelażowym). Najnowszy serwer plików jest wyposażony w usługę ReadyDATA Hybrid Cloud, czyli usługi chmury hybrydowej, pozwalającej replikować dane bezpośrednio do chmury publicznej. Pliki można replikować także między różnymi siedzibami firmy. Wszystkie funkcje są dostępne przez dowolną przeglądarkę bezpośrednio z poziomu panelu zarządzania urządzenia bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

NETGEAR ReadyDATA 516 oferuje dla sektora MSP funkcjonalności klasy enterprise, takie jak natywną de-duplikację, kompresję i dynamiczne alokowanie zasobów pamięci masowej (tzw. thin provisioning) danych blokowych (SAN) i plikowych (NAS). Oprócz tego urządzenie dostarcza nielimitowaną liczbę migawek danych blokowych i plikowych w celu ciągłej ochrony danych. Kolejne zaawansowane funkcje to zdolność do mieszania SSD i SATA w obrębie jednego woluminu, replikacja przy użyciu 128-bitowych połączeń SSL dla blokowych i plikowych danych oraz możliwość rozszerzenia pojemności podczas pracy bez konieczności ponownej konfiguracji RAID. Oprócz tego nowy Ready DATA 516 zapewnia obsługę wirtualnego interfejsu sieciowego w celu polepszenia zarządzania ruchem oraz kompatybilność z oprogramowaniem do backupu danych największych producentów takich jak Symantec, Acronis, CommVault, StorageCraft, Weem i Quest. Co więcej posiada certyfikację producentów narzędzi do wirtualizacji od VMware, Microsoft i Citrix.

Urządzenie jest już dostępne na polskim rynku i kosztuje około 2500 USD netto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *