Od Stycznia 2016 roku Netflix oficjalnie jest dostępny dla użytkowników w Polsce, dlatego teraz wiele osób zastanawia się, jak najprościej uruchomić filmy z Netflix na swoim telewizorze. Z pomocą przychodzą nam rozwiązania firmy QNAP, serwery NAS TAS-168 i TAS-268, które jako pierwsze na świecie oprócz znanego wszystkim systemu QTS obsługują równolegle system Android. Żeby cieszyć się Netflix, wystarczy podłączyć do telewizora serwer QNAP kablem HDMI, wtedy na ekranie ukaże nam się system Android, następnym krokiem jest  zainstalowanie aplikacji Netflix z Google Play™ i to wszystko.

”Netflix to najbardziej popularny na świecie usługa do streamowania wideo przez sieć Internet i jest nam bardzo miło, że działa również na naszych serwerach NAS TAS-168 i TAS-268.” powiedział Hanz Sung, Product Manager w QNAP.

Serwery z serii TAS zostały wyposażone w wydajny procesor ARM® v7 dual-core i 2GB pamięci RAM w wersji DDR3. Dzięki tak wydajnym komponentom serwery z serii TAS bez problemu wyświetlają przez port HDMI wideo o rozdzielczości 4K (H.265 i H.264). Więcej na temat rozwiązań QNAP z serii TAS można znaleźć na stronie producenta:

https://www.qnap.com/i/pl/product/model.php?II=208

[AKTUALIZACJA] 22.01.2017

Obecnie każdy QNAP NAS z portem HDMI obsługuje Netflix, wystarczy z centrum aplikacji zainstalować HD Station, która umożliwi nam na uruchomienie na ekranie naszego telewizor przeglądarkę Chrome lub FireFox. W tym przypadku wystarczy z poziomu przeglądarki wejść na stronę www.netflix.com/pl/ i cieszyć się Netflix na swoim telewizorze.