Obecnie na rynku znajduje się wiele kamer IP w różnym przedziale cenowym, niestety nie każdego stać na to, aby zapłacić ponad 1300PLN za jedną kamerę IP. Oczywiście na rynku można znaleźć wiele tanich kamer, ale po zakupie okazuje się, że jakość nagranego obrazu pozostawia wiele do życzenia. Nam udało się znaleźć bardzo ciekawą propozycję, jaką jest kamera IP EPCAM EP2036BP.

Kamera IP EPCAM EP2036BP
Kamera IP EPCAM EP2036BP

Dlaczego uważamy, że ta kamera jest warta uwagi? Przede wszystkim cena jest bardzo atrakcyjna, bo jest to tylko 390PLN Brutto, w tej cenie otrzymujemy kamerę IP w obudowie, która umożliwia montaż na zewnątrz (IP65), jakość obrazu to FullHD 1080p przy 30 klatkach na sekundę, żeby tego było mało kamera IP obsługuje zasilanie przez standard PoE i może nagrywać obraz w nocy ponieważ posiada podświetlacz IR.

Kluczowe cechy kamery

  • matryca 2Mpix o rozdzielczości obrazu 1920×1080
  • praca w dzień i w nocy (doświetlenie LED)
  • w pełni hermetyczna obudowa IP65
  • miniaturowe wymiary
  • interfejs w języku polskim
  • łatwy montaż na ścianie lub suficie
  • zasilanie przez sieć komputerową
  • maski prywatności
  • zgodność z serwerami NAS firm QNAP, Synology, Asustor i wielu innych

Interfejs użytkownika

Zastosowany interfejs użytkownika cechuje się łatwością konfiguracji wszelkich istotnych parametrów za pomocą wygodnych przełączników. Całość jest pogrupowana w zakładki ułatwiające nawigowanie i korzystanie z najważniejszych funkcji. Oczywiście dostępny jest interfejs użytkownika w języku polskim w standardzie. Logowanie do systemu odbywa się za pomocą hasła i loginu. Są trzy poziomy dostępu (administrator, użytkownik, obserwator) pozwalające na przydzielanie użytkownikom odpowiednich uprawnień.

Interfejs graficzny kamery IP EPCAM
Interfejs graficzny kamery IP EPCAM

Kamera IP EPCAM EP2036BP działa z serwerami plików QNAP i Synology

Kamera IP EPCAM EP2036BP w pełni wspiera standard ONVIF co sprawia, że bez problemu możemy podłączyć ją do serwerów NAS firm QNAP i Synology. Interfejs kamery jest w języku polskim, jak również wsparcie techniczne. Poniżej prezentujemy film, który pokazuje jak podłączyć kamerę IP EPCAM EP2036BP do serwera Synology lub QNAP. Z czystym sumieniem możemy poleci tę kamerę gdyż w tej cenie gwarantuje na prawdę wysoką jakość obrazu.