11 czerwca 2020,f irma Synology Inc. ogłosiła dostępność systemu pamięci masowej FS3600, najnowszej pamięci masowej flash z rodziny sieciowych serwerów pamięci masowej FlashStation. Zaprojektowany z myślą o środowiskach wymagających pamięci masowej o małych opóźnieniach model FS3600 zapewnia ponad 195 000 operacji IOPS zapisu losowego w formacie 4K i obsługuje skalowanie do 72 dysków, zapewniając ekonomiczne rozwiązanie do obsługi baz danych, maszyn wirtualnych, OLTP i innych wdrożeń wrażliwych na liczbę operacji we/wy.

— Chociaż pojemność i skalowalność były zawsze ważne, zapotrzebowanie na szybsze i bardziej dynamiczne rozwiązania pamięci masowej sprawiło, że przepustowość i czas reakcji stały się kluczowym czynnikiem nawet w przypadku typowych zastosowań biznesowych — powiedział Michael Wang, kierownik ds. produktu w firmie Synology Inc. — Model FS3600 o konkurencyjnym całkowitym koszcie użytkowania został zaprojektowany z myślą o spełnieniu wysokich wymagań dotyczących wydajności, a jednocześnie zapewnieniu odpowiednich możliwości rozbudowy dla zaspokojenia przyszłych potrzeb w zakresie pamięci masowej.

Moc dla najważniejszych obciążeń
Model FS3600 z 12-rdzeniowym procesorem Intel® Xeon® D-15671 i obsługą sieci do 56 GbE, został zaprojektowany z myślą o szerokiej gamie zastosowań wymagających pamięci masowej o dużej przepustowości i małych opóźnień, takich jak wirtualizacja, analiza dużych ilości danych, OLTP, technologia głębokiego uczenia i rozwijanie sztucznej inteligencji lub postprodukcja wideo w wysokiej rozdzielczości.

  • Skalowalność: Do 72 dysków2
  • Wbudowana obsługa sieci 10 GbE: 2 porty 10GbE i 4 porty 1GbE
  • Obsługa maksymalnie 56 GbE: Obsługa kart rozszerzeń 10/25/40/56 GbE2
  • Wydajność: Ponad 195 000 operacji IOPS iSCSI losowego zapisu w formacie 4K
  • Zintegrowana ochrona i zarządzanie danymi
  • Rozwiązania do zarządzania danymi firmy Synology upraszczają wdrażanie i ochronę krytycznej infrastruktury biznesowej.

Ochrona maszyn wirtualnych, SaaS i punktów końcowych
Centralne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w celu ochrony maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V, punktów końcowych z systemem Windows, kont pakietów Microsoft 365 i G Suite. Elastyczne metody odzyskiwania umożliwiają sprawne zarządzanie wszystkimi zadaniami tworzenia kopii zapasowych z jednego portalu i szybkie przywracanie operacji. Dowiedz się więcej o rozwiązaniu Synology Active Backup

Zapobieganie utracie danych
Integracja ze środowiskami VMware i Windows Server zapewnia prostsze zarządzanie pamięcią masową i ochronę danych spójną z aplikacjami. Funkcja Snapshot Replication umożliwia ochronę folderów współdzielonych i jednostek LUN w przypadku ogólnych obciążeń. Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach z zakresu wirtualizacji

Maksymalna dostępność usług
Sparowanie urządzenia FS3600 z innym identycznym urządzeniem pozwala utworzyć klaster wysokiej dostępności. Architektura active/passive zapewnia automatyczne przełączenie usługi w ciągu kilku sekund od awarii urządzenia. Dowiedz się więcej o Synology High Availability

Dostępność
Jednostki rozszerzające Synology FS3600 i FX2421 są dostępne u partnerów firmy Synology i w kanałach dystrybucyjnych firmy Synology.


  1. https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/93356/intel-xeon-processor-d-1567-18m-cache-2-10-ghz.html
  2. Urządzenie FS3600 można skalować do 72 dysków przy użyciu dwóch jednostek FX2421 (24x SFF) lub 48 dysków przy użyciu 2 jednostek RX1217sas (12x LFF). Jednostki rozszerzające Synology są sprzedawane oddzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *