Kontynuując rozwój utytułowanej rodziny dysków twardych dla NAS, WD wprowadza nowe modele WD Red Pro o większej gęstości przechowywania danych, przeznaczone dla systemów do 16 zatok

IRVINE, Kalifornia – 18 sierpnia 2015 – WD®, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ:WDC) i światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, poinformowała dzisiaj o rozszerzeniu serii dysków twardych WD Red Pro o modele o pojemności 5 i 6 TB. Napędy WD Red Pro są zaprojektowane dla systemów NAS do 16 zatok i idealnie sprawdzą się w średnich i dużych firmach o zwiększonym zapotrzebowaniu na przestrzeń dyskową, które przekracza możliwości dysków WD Red.

Dyski WD Red Pro o pojemności 5 i 6 TB wyróżnia udoskonalona konstrukcja i 128 MB pamięci podręcznej, co zapewnia przesyłanie danych z prędkością 214 megabajtów na sekundę (MB/s). Zastosowana tu, stworzona przez WD technologia NASware™ 3.0, zapewnia większą niezawodność oraz wydajność całego systemu, zmniejsza czas przestojów, a także upraszcza proces integracji.

„WD proponuje swoim klientom pełen wachlarz rozwiązań z dziedziny przechowywania dużych ilości danych w systemach NAS (WD Red oraz WD Red Pro), które znajdą zastosowanie zarówno w domu, jak i w firmie” – podkreśla Cindi Grace, Senior Vice President WD i dodaje: „Wraz z rozszerzeniem pojemności pojawia się nowe rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą zwiększyć gęstość zapisu w swoim systemie i mieć pewność, że ich dane są chronione przez najbardziej zaufaną i cenioną markę na rynku”.

Cechy wyróżniające dyski twarde WD Red Pro 6 TB:
Ochrona przed wstrząsami w systemach do 16 zatok – urządzenie wyposażone jest w wieloosiowy czujnik wstrząsów, który automatycznie wykrywa nawet delikatne drgania. Technologia dynamicznego sterowania wysokością głowicy natychmiast dostosowuje położenie głowic zapisujących i odczytujących. To połączenie technologii stanowi dodatkową ochronę dysków i poprawia ich niezawodność w dużych środowiskach NAS zawierających od 1 do 16 kieszeni.
NASware 3.0 – to unikatowa technologia oprogramowania sprzętowego, zapewniająca harmonijną integrację, doskonałą ochronę danych oraz optymalną wydajność systemów pracujących w wymagających środowiskach NAS.
Ochrona przed wibracjami – technologia kompensacji drgań monitoruje dysk i koryguje wibracje liniowe i obrotowe w czasie rzeczywistym, przyczyniając się do dalszego zwiększenia niezawodności w systemach gdzie występują większe wibracje spowodowane pracą dysków i wentylatorów wysokoobrotowych używanych do chłodzenia większych systemów.
Wydłużony okres gwarancyjny – trzyletnia gwarancja, jaką są objęte dyski WD Red, została wydłużona do pięciu lat w przypadku dysków WD Red Pro dla zapewnienia ich użytkownikom jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa.

Ceny i dostępność
Dyski WD Red Pro objęte są 5-letnią ochroną gwarancyjną WD. Sugerowana cena detaliczna WD Red Pro 5 TB (model #: WD5001FFWX) to 1260 zł i 1443 zł za pojemność 6 TB (model #: WD6001FFWX). Więcej informacji o dyskach twardych WD Red Pro oraz warunkach ograniczonej gwarancji można znaleźć na stronie http://www.wdc.com/pl/products/internal/nas/.