23 czerwca 2021 r. — firma Synology poinformowała o zbliżającej się premierze oprogramowania DiskStation Manager (DSM) 7.0 oraz o zakrojonym na dużą skalę rozszerzeniu platformy C2 o cztery nowe usługi w chmurze. Oprogramowanie DSM 7.0, skupiające się na zwiększeniu bezpieczeństwa, możliwościach zarządzania systemem i usprawnieniu współpracy w zakresie danych, stanowi ogromny krok naprzód dla linii produktów NAS i SAN firmy Synology. Bazując na sukcesie C2 Storage, Synology wprowadza zarówno produkty hybrydowe, jak i produkty oparte na chmurze, nowy menedżer haseł, katalog jako usługę, tworzenie kopii zapasowych w chmurze i bezpieczne rozwiązania udostępniania plików. Firma Synology poczyniła duże inwestycje w rozwój platformy i rozpocznie pracę nad otwarciem nowej lokalizacji centrum danych w celu rozszerzenia usług na region Azji i Pacyfiku.

Jak rozwiązania brzegowe Synology upraszczają zarządzanie danymi

„Duże ilości nieustrukturyzowanych danych są stale generowane w tempie wykładniczym” — powiedział Philip Wong, dyrektor generalny firmy Synology i założyciel firmy. „Tradycyjne scentralizowane wdrożenia pamięci masowej nie są w stanie sprostać stale rosnącym wymaganiom dotyczącym przepustowości i wydajności. Produkty brzegowe w chmurze, takie jak produkty firmy Synology z serii do zarządzania pamięcią masową, są obecnie jednym z najszybciej rozwijających się rozwiązań na rynku, ponieważ w wyjątkowy sposób spełniają wymagania współczesnych firm”.

Ponad osiem milionów rozwiązań firmy Synology do zarządzania danymi zostało wdrożonych na całym świecie1, z których każdy jest oparty na systemie operacyjnym DSM. Jako największy na świecie system operacyjny dla serwerów NAS, DSM łączy w sobie możliwości współdziałania pamięci masowej, tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych, a także niezawodne rozwiązania do synchronizacji i współpracy, które pozwalają sprostać coraz bardziej rozproszonym stanowiskom pracy i źródłom danych. Dodatki opracowane przez firmę Synology, takie jak Synology Drive, Active Backup Suite i inne, są pobierane ponad sześć milionów razy miesięcznie.

System DSM 7.0, stanowiący kolejny krok naprzód w rozwoju platformy, zostanie udostępniony już 29 czerwca 2021 r.2. Wraz z nową aktualizacją na rynek wprowadzono zupełnie nowe usługi w chmurze hybrydowej, takie jak Active Insight, rozwiązanie do monitorowania i diagnostyki urządzeń na dużą skalę, Hybrid Share, które łączy elastyczność pamięci masowej C2 Storage i możliwości synchronizacji z rozwiązaniami lokalnymi, oraz C2 Identity, katalog w chmurze hybrydowej jako usługa upraszczająca zarządzanie domenami w różnych lokalizacjach3. Wraz z ulepszeniami platformy, takimi jak obsługa do 1 PB w przypadku bardzo dużych zadań, system DSM 7.0 wprowadza także ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa w postaci aplikacji Secure SignIn. Ten całkowicie nowy system uwierzytelniania sprawia, że uwierzytelnianie dwuelementowe jest proste i łatwe w użyciu.

Nowe rozwiązania C2 i centra danych

Ukazujące się zaraz po tym C2 Password, C2 Transfer i C2 Backup to samodzielne rozwiązania, które zaspokajają współczesne potrzeby w zakresie ochrony haseł, udostępniania poufnych plików oraz tworzenia kopii zapasowych dowolnych punktów końcowych i popularnych usług chmurowych SaaS.

„Cztery lata wdrożenia i eksploatacji naszej usługi w chmurze pozwoliły nam połączyć nasze doświadczenia w zarządzaniu danymi z nowymi technologiami, umożliwiając wprowadzenie innowacyjnych optymalizacji, które pozwolą nam dostarczyć niezawodne, ale niezwykle konkurencyjne cenowo rozwiązanie” — powiedział Wong. „Obecnie szukamy ścieżki szybkiej ekspansji na nowe lokalizacje, aby dotrzeć do potencjalnych klientów”.

Synology tworzy już nowe centrum danych na Tajwanie, które znajduje się w po środków wszystkich kluczowych rynków w regionie Azji i Pacyfiku. Ekspansja ta umożliwia zbliżenie całego portfolio C2 do klientów, co zmniejsza opóźnienia i poprawia komfort obsługi użytkowników końcowych w sposób podobny do tego, jak lokalne rozwiązania NAS i SAN firmy Synology działają w przypadku wdrożeń brzegowych.

„DSM 7.0 i nowa rozbudowa C2 pozwalają na realizację nowej wizji Synology w zakresie zarządzania danymi” — powiedział Wong. „Będziemy kontynuować przekraczanie granic dzięki ściślejszej integracji, dzięki czemu wykorzystamy najlepsze cechy architektury lokalne i chmury”.

Dostępność

Wkrótce dostępne będą nowe rozwiązania C2 i system DSM 7.0, dla których Synology zakończyło trwające 7 miesięcy publiczne testy.

  1. Źródło: Wskaźniki sprzedaży firmy Synology na wszystkich rynkach.
  2. Dla produktów z serii Select Plus, Value i J. Urządzenia z serii XS, SA i FS otrzymają aktualizacje później w IV kwartale 2021 r.
  3. Od 13-go lipca 2021 r. stopniowo będą wprowadzane nowe usługi C2.