CTERA Networks poinformowała, że CTERA Portal został zintegrowany z EMC Atmos. Umożliwia to użytkownikom wykorzystywanie EMC Atmos czyli rozproszoną infrastrukturę serwerową dla usługi cloud storage świadczonej prze CTERA Portal, do którego podłączane będą lokalne urządzenia CTERA Cloud Attached Storage. CTERA dołączyła także do programu partnerskiego EMC Velocity.

Rozwiązanie EMC Atmos zostało wybrane przez usługodawców i niezależnych producentów oprogramowania na całym świecie jako najlepsze rozwiązanie zapewniającego bezprecedensową elastycznoś przy świadczeniu usług cloud storage.  EMC Atmos potrafi automatycznie zarządzać infrastrukturą serwerową rozproszoną w różnych lokalizacjach geograficznych. Zintegrowany system CTERA-EMC Atmos został wzbogacony o możliwość zdalnego zarządzani lokalnymi urządzeniami CTERA cloud storage gateways, których zadaniem jest podłączenie lokalnych sieci do chmury, wykonywanie lokalnych backupów oraz ułatwienie współdzielenie plików.

“Cieszymy się, żę CTERA Networks dołączyła do programu partnerskiego EMC Atmos Velocity i zintegrowała swoje rozwiązanie z EMC Atmos,” powiedział Jon Martin, Starszy dyrektor ds. zarządzania produktami i marketingu w firmie EMC Cloud Infrastructure Group. “CTERA wprowadziła EMC Atmos na rynek małych i średnich firm, tym samym umożliwiła im możliwość inwestowania w usługi cloud storage, dzięki EMC Atmos infrastruktura serwerowa na dane przechowywane w chmurze w każdej chwili w zależności od potrzeb może być szybko i tanio rozbudowywana.”

CTERA Portal umożliwiła firmą typu ISP wdrożyć szybko, tanio i łatwo usługę hybrid cloud, w skład której wchodzą usługi cloud storage i lokalne zabezpieczanie danych. Dzięki temu mogą oferować swoim klientom biznesowym kompletne rozwiązanie, zarządzane w sposób scentralizowany, które jest uruchomione na ich własnej infrastrukturze serwerowej. ISP mogą tworzyć własne usługi cloud, zarządzać całością scentralizowanie, wykonywać backupy i odtwarzać je, synchronizować dane do chmury i lokalnie, wszystko jest cały czas monitorowane, co więcej system potrafi generować raporty i faktury, które są wysyłane bezpośrednio do klienta. CTERA Portal obsługuje także urządzenia CTERA tzw. cloud storage gateway.

“CTERA Networks cieszy się, że jej oprogramowanie CTERA Portal jest kompatybilne z EMC Atmos-liderem rozproszonej infrastruktury serwerowej,” powiedział Liran Eshel, CEO firmy CTERA Networks. “EMC Atmos i CTERA ułatwiają klientom biznesowym każdej wielkości wdrożenie funkcjonalności cloud storage.”

Rozwiązanie CTERA-EMC Atmos jest już gotowe do wykorzystywania w środowisku produkcyjnym. Przykładem firmy, która wdrożyła rozwiązanie CTERA-EMC Atmos jest firma Swisscom, jeden z największych dostawców usług teleinformatycznych w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *