W dniu 31 Marca obchodzimy World Backup Day, którego pomysłodawcą był Ismail Jadun student Youngstown State University. Jak twierdzi nie spodziewał się tak dużego zainteresowania, ma tylko nadzieje, że ta inicjatywa spowoduje, że ludzie zdadzą sobie sprawę z tego jak bolesna jest utrata danych i w końcu zaczną wykonywać ich backup.

World-Backup-Day-Infographic

Z okazji World Backup Day największy polski sklep z dyskami sieciowymi www.epasystemy.pl uruchomił specjalną ofertę promocyjną – 3% rabatu na zakup serwera plików lub dysku sieciowego. Rabat obowiązuje przy złożeniu zamówienia z datą 31 marca 2013 i z wybranym sposobem zapłaty przedpłata, lub pobranie. Rabat naliczany jest dla zamówionych produktów, z wyłączeniem kosztów logistyki.

Wszyscy znamy kogoś kto stracił ważne dane i nie jest tutaj czy były to filmy, muzyka, zdjęcia, raporty czy inne personalne dane.  Ten dzień ma na celu przypomnieć wszystkim o tym jak ważne jest wykonywanie backupu danych.

Wiele osób uważa, że ich dokumenty są bezpieczne ponieważ są zapisane na dysku twardym komputera. Jednakże nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nowe mechaniczne dyski twarde psują się na poziomie 3% rocznie, należy również

pamiętać o tym, że im starszy jest dysk tym ten wskaźnik jest większy. Trzyletnie dyski mają awaryjność już na poziomie 6%. Chociaż niektóre dane po awarii mogą zostać odzyskane, to najlepszym sposobem, aby uniknąć ich utraty byłoby po prostu zrobienie backupu. Poniżej infografika, którą udostępnił organizator World Backup Day, oczywiście odnosi się ona do wykonywania kopii zapasowych danych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *