HP-CloudFirma HP poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty Converged Cloud innowacji poprawiających elastyczność i obniżających koszty w środowiskach chmur hybrydowych.

HP realizuje kolejną fazę projektu wspólnej, opartej na OpenStack® architektury dla chmur prywatnych, zarządzanych i publicznych. Ponadto, HP wprowadzi na rynek nowe oprogramowanie i usługi, które przyspieszą uruchamianie chmur prywatnych, a także udostępni nowe funkcje w ramach chmur zarządzanych i publicznych HP.

„Aby przedsiębiorstwa mogły wprowadzać nowy styl IT, muszą mieć kontrolę nad swoimi danymi oraz możliwość elastycznego określania poziomów usług i modeli obsługi obciążeń” — powiedział Bill Veghte, dyrektor ds. operacyjnych HP. „Tylko HP ma ofertę i wiedzę łączącą nowatorskie funkcje systemów otwartych z zarządzaniem i zabezpieczeniami klasy korporacyjnej. Z punktu widzenia klientów efektem jest chmura, na której mogą polegać”.

Przyszłość chmury to środowiska hybrydowe i otwarte

Z badania przeprowadzonego na zlecenie HP wynika, że do roku 2016 świat stanie się w znacznym stopniu hybrydowy — 75% zadań informatycznych przedsiębiorstwa będą realizowały w chmurach prywatnych, zarządzanych i publicznych. Ponadto połowa respondentów uważa, że w rozwoju przetwarzania w chmurze ważną rolę odgrywają standardy otwarte. Oznacza to, że klientów interesuje otwarte, hybrydowe środowisko chmury, które tworzy nowe możliwości, ułatwia wyróżnienie się na tle konkurencji i obniża koszty operacyjne.

HP oferuje wspólną architekturę konwergentnej chmury opartą na technologii OpenStack

HP Cloud OS to otwarta, rozszerzalna platforma technologiczna przetwarzania w chmurze, która dzięki zaletom technologii OpenStack umożliwia przenoszenie obciążeń, uproszczenie instalacji i rozszerzenie zarządzania cyklem eksploatacji w chmurach hybrydowych.

HP CloudSystem, najlepsze w branży rozwiązanie chmury prywatnej, zawiera technologie stosowane w HP Cloud OS, co daje klientom większy wybór opcji wdrażania. Aby ułatwić im szybkie uruchomienie pierwszej chmury prywatnej, HP oferuje także zintegrowany produkt HP CloudSystem Enterprise Starter Suite. Rozwiązanie to umożliwia przedsiębiorstwom szybkie i ekonomiczne uruchomienie zaawansowanych usług w zakresie aplikacji działających w chmurze, a dzięki ofercie w formie pakietu zmniejsza koszty początkowe nawet o 20%.

System HP Cloud OS będzie też oferowany z serwerami HP Moonshot. Pozwoli to na uproszczenie konfiguracji i zarządzania w przypadku specyficznych obciążeń przetwarzanych w chmurze, takich jak wydzielony hosting i rozbudowane serwisy internetowe. Ponadto HP oferuje bezpłatne środowisko testowe HP Cloud OS Sandbox, ułatwiające klientom ocenę i zrozumienie zalet architektury opartej na technologii OpenStack.

Dział HP Enterprise Services przyspiesza migrację aplikacji działających w chmurze

Dział usług dla przedsiębiorstw HP (HP Enterprise Services) rozszerzył swoją ofertę usług udostępnianych w chmurze, aby zaspokajać rosnące zapotrzebowanie klientów na aplikacje mobilne i korporacyjne. Są to:

  • HP Enterprise Cloud Services for Enterprise Applications — usługi, które dają klientom szerokie możliwości wyboru i elastyczność w trakcie integracji i wdrażania aplikacji w chmurze, a jednocześnie zapewniają ciągłość biznesową i bezpieczeństwo danych.
  • HP Mobile Enterprise Cloud Solution — rozwiązanie, które udostępnia zestaw w pełni zarządzanych, zintegrowanych, mobilnych usług konsultacji i zarządzania, umożliwiając bezpieczne współużytkowanie aplikacji i danych z wielu urządzeń różnych typów.
  • HP Enterprise Cloud Services – Private Cloud — usługi umożliwiające klientom szybkie wdrożenie przetwarzania w chmurze przez opracowanie i zbudowanie kompletnej infrastruktury w modelu IaaS, stanowiącej podstawę modelu usług informatycznych współużytkowanych w skali całego przedsiębiorstwa.
  • HP Cloud Security Risk and Control Advisory Services — nowa pozycja w ofercie usług profesjonalnych HP, ułatwiająca klientom ochronę informacji, zarządzanie potencjalnymi próbami kradzieży danych oraz utrzymanie zgodności z przepisami przy przenoszeniu aplikacji do chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych.

Ponadto firma HP Autonomy wprowadziła rozwiązanie Autonomy Marketing Cloud — wersję pakietu Autonomy Marketing Performance Suite opartą na przetwarzaniu w chmurze. Umożliwia ona przedsiębiorstwom realizowanie w czasie rzeczywistym takich działań, jak poznawanie, przyciąganie i pozyskiwanie klientów oraz zwiększanie ich zaangażowania.

Usługi chmury publicznej ułatwiają projektowanie i przyspieszają wdrażanie

Nowe funkcje rozwiązania HP Cloud Services umożliwiają przedsiębiorstwom uproszczenie i przyspieszenie projektowania i wdrażania aplikacji działających w chmurze publicznej. Rozszerzenia obejmują:

  • dostęp do nowych typów instancji, które umożliwiają użytkownikom analizowanie wielkich zbiorów danych i wykonywanie wydajnych obliczeń w chmurze publicznej
  • nową funkcję sieci wirtualnej chmury prywatnej, opartą na technologii SDN, która zapewnia zaawansowaną ochronę przy łączeniu chmury prywatnej z siecią przedsiębiorstwa
  • nową funkcję udostępniania obrazów, która zwiększa produktywność klientów dzięki uproszczeniu instalacji i wdrażania instancji z obrazami dostosowanymi do ich wymagań biznesowych
  • nowe rozwiązanie Bulk Import Service, które przyspiesza udostępnianie aplikacji, umożliwiając użytkownikom przesyłanie danych na dyskach twardych i ładowanie ich bezpośrednio do pamięci HP Cloud Block StorageHP Cloud Object Storage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *