EPA Systemy, autoryzowany dystrybutor serwerów NAS firmy QNAP w Polsce, rozszerza gamę modeli objętych bezpłatną roczną ochroną NBD (Next Business Day). Od lutego 2011 roku obowiązywała ona na wszystkie biznesowe urządzenia QNAP w obudowie typu „rack”. Teraz lista modeli uzupełniona została o serwery z serii PRO w obudowie „tower”: TS-469Pro, TS-569Pro, TS-669Pro, TS-869Pro, TS-879Pro, TS-1079Pro. Niezależnie od usługi NBD, wszystkie serwery NAS i dyski sieciowe QNAP oferowane w sieci sprzedaży EPA Systemy i poprzez witrynę www.qnap.pl objęte są także standardową, trzyletnią gwarancją i opieką serwisową.

− Bezpłatna gwarancja Next Bussines Day umożliwia Klientom wymianę sprzętu na sprawny w ciągu jednego dnia roboczego. Tego typu udogodnienie to efekt długoletniego doświadczenia w sprzedaży sprzętu QNAP w Polsce, doskonałej znajomości tych produktów, a także dobrej jakości i reputacji marki – podkreśla Paweł Premicz z EPA Systemy.

Warunkiem uzyskania trzyletniej gwarancji oraz rocznego serwisu NBD jest rejestracja sprzętu na stronie: www.qnap.pl/rejestracja w ciągu 30 dni od daty zakupu urządzenia. Specjaliści z EPA Systemy podkreślają jednocześnie, że na polski rynek trafia coraz większa liczba serwerów QNAP pochodzących z zagranicznych źródeł (Ukraina, Czechy, USA), które nie są objęte żadną gwarancją i pomocą techniczną w Polsce. − Okazyjne ceny, które spotykamy nawet w dużych sklepach internetowych, mogą niejednokrotnie okazać się dużą pułapką. Zalecamy dużą ostrożność. Należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z obsługą biznesowych danych, których strata lub przerwa w dostępie do plików może być dla przedsiębiorstwa bardzo uciążliwa – przestrzega Paweł Premicz.

Oprócz standardowej pomocy technicznej oraz rozszerzonej gwarancji NBD, serwery QNAP pochodzące z dystrybucji EPA Systemy mogą być objęte dodatkową, opcjonalną opieką serwisową, w tym serwisem „on-site” (serwis w miejscu instalacji serwera na terenie całej Polski z terminem skutecznej naprawy w ciągu 24 godzin) oraz pakietem EPA Care Pack, zwierającym m.in. możliwość stałego monitoringu pracy urządzeń, pomoc w instalacji, konfigurację oraz optymalizację pracy macierzy dyskowych i oprogramowania.

W ofercie EPA Systemy znajduje się pełna gama dysków sieciowych i serwerów NAS firm QNAP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *