Firma Western Digital pochwaliła się dostępnością w sprzedaży nowych modeli dysków WD Gold o pojemności 16TB (WD161KRYZ) i 18TB  (WD181KRYZ). Poniżej kilka oficjalnych informacji o nowościach technologicznych zastosowanych w tej serii dysków.

Pierwsze w branży – pojemności do 18 TB

Nowe dyski twarde WD Gold 16 TB i 18 TB, oparte na naszej technologii Helioseal szóstej generacji, są już dostępne w kanale sprzedaży. Rodzina dysków WD Gold dedykowana jest dla integratorów systemów i resellerów obsługujących duże firmy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które wymagają bardziej niezawodnej pamięci masowej na potrzeby wielkich zbiorów danych i obciążeń klasy korporacyjnej w porównaniu z tradycyjnymi dyskami twardymi typu desktop.

 

 


Pierwsze w branży – technologia Energy Assisted Magnetic Recording

W pierwszym komercyjnym wdrożeniu technologii EAMR, czyli PMR ze wspomaganiem energetycznym (ePMR), prąd podkładu doprowadzany jest do głowicy zapisującej w celu ulepszenia operacji zapisu. A co istotne, rozwiązanie to jest oparte na aktualnej technologii, co pozwala nam utrzymać niezawodność i wydajność potrzebne do obsługi obciążeń w centrach danych.

 

 


Pierwsze w branży – potrójny serwomechanizm

Potrójny serwomechanizm jest pierwszą i najnowszą w branży innowacją. Wykorzystuje on trzy punkty obrotu do precyzyjnego sterowania położeniem głowicy zapisującej, co jest ulepszeniem w stosunku do naszego dotychczasowego serwomechanizmu dwupunktowego.