WD, spółka należąca do Western Digital i lider w branży pamięci masowej, zaprezentowała dziś nową linię 3,5-calowych dysków WD Purple o wysokiej pojemności, przeznaczonych do użytku w rozwiązaniach monitoringu. Napędy WD Purple zostały zaprojektowane z myślą o pracy w systemach monitoringu funkcjonujących w domach i małych firmach, które składają się z maksymalnie 8 dysków twardych i 32 kamer wideo rejestrujących materiały w jakości HD. Nowe dyski są dostępne w pojemnościach od 1 TB do 4 TB.

 „Rozszerzając portfolio produktów 'Power of Choice’ o napędy WD Purple znacznie ułatwiliśmy naszym sprzedawcom VAR, integratorom i konsumentom dobranie odpowiedniego dysku do danego zastosowania. Mogą oni kupić te napędy mając pewność, że zostały one zatwierdzone przez naszych wiodących partnerów z branży monitoringu”, zapewnia Matt Rutledge, starszy wiceprzewodniczący i dyrektor generalny grupy ds. technologii pamięci masowych w firmie WD. „Firma WD zoptymalizowała serię WD Purple pod kątem pracy w systemach monitoringu, usprawniając odtwarzanie materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości i niezawodność w zastosowaniach wymagających ciągłej pracy dysków.”

 

„Napędy WD Purple odróżniają się od tradycyjnych dysków twardych do komputerów biurkowych, które są projektowane z myślą o działaniu przez 8 godzin dziennie. Niezawodność nowych produktów sprawia, że są one idealnymi podzespołami do instalacji monitoringowych Hikvision dla domów i małych firm. Dzięki nim klienci mogą być pewni, że będą mieli dostęp do ważnych materiałów wideo wtedy, gdy są one najpotrzebniejsze”, podkreśla Ying Yang, dyrektor działu testowania w firmie Hikvision i dodaje: „Oprócz tego rozwiązania WD Purple obsługują do ośmiu napędów i 32 kamer HD, więc system jest gotowy do dalszej rozbudowy, jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba”.

 

„W ostatnich latach rynek monitoringu wideo jest kształtowany głównie przez migracje z systemów analogowych na cyfrowe”, wyjaśnia Jon Cropley, główny analityk ds. rynku monitoringu wideo w firmie IHS Technology i dodaje: „Wraz ze wzrostem rozdzielczości rejestrowanego obrazu oraz popularności funkcji rejestracji obrazu o wysokim zakresie dynamiki kolorów, a także funkcji rejestracji w dzień i noc, wzrośnie również zapotrzebowanie na rozwiązania pamięci masowej, które pomieszczą duże ilości materiału wideo”.

Nowe dyski zostały zaprojektowane z myślą o środowiskach, w których nieustannie rejestruje się materiał wideo (PVR, DVR i NVR). Cechują się niskim poborem energii i wieloma zaawansowanymi funkcjami, które zwykle są spotykane w napędach klasy korporacyjnej.

Cechy produktu

Napędy WD Purple zawierają szereg technologii firmy WD, w tym:

AllFrame – technologia zarządzania zasadami działania pamięci podręcznej, która w połączeniu z obsługą strumieniowania ATA zmniejsza straty w materiale wideo, usprawniając przepływ i odtwarzanie rejestrowanych danych. Oprogramowanie sprzętowe WD Purple zostało wyposażone w niespotykane nigdzie indziej funkcje, które chronią przed pikselizacją i przerwaniem ciągłości materiałów rejestrowanych w systemach monitoringu.

Advanced Format Technology (AFT) – wydajniejszy format nośnika, który pozwala na zwiększenie gęstości obszaru talerza; wykorzystywany przez firmę WD oraz innych producentów napędów do tworzenia coraz większych pojemności napędów.

Zaprojektowany z myślą o kompatybilności

Nowe napędy WD Purple są przeznaczone do integracji w nowych lub istniejących systemach monitoringu. Zaprojektowano je i przetestowano zgodnie z wymaganiami monitoringu. Są też zgodne z wiodącymi obudowami i chipsetami stosowanymi w tej branży. W obliczu braku bieżącego standardu branżowego, firma WD podjęła bliską współpracę z firmami monitoringowymi, tworząc własny system testowy, który umożliwia zdefiniowanie i jasne określenie poziomów wydajności w systemach monitoringowych. Testy napędów WD Purple wykazały, że produkty te przewyższają wydajnością inne dyski przeznaczone do zastosowań monitoringowych, szczególnie w miarę wzrostu liczby podłączonych kamer, kanałów i obciążeń. Firma WD przygotowała dla klientów specjalne narzędzie do testowania zgodności napędów, które jest dostępne pod adresem: http://www.wd.com/pl/products/products.aspx?id=1210.

Cena i dostępność

Dyski do monitoringu WD Purple są już dostępne u wybranych dystrybutorów i resellerów, w wersjach pojemnościowych od 1 TB do 4 TB. Wszystkie produkty z tej serii są objęte trzyletnią gwarancją. Sugerowana cena detaliczna nowego 3,5-calowego dysku o pojemności 1 TB (model WD10JFCX), wynosi 259 zł. Cena dysku o pojemności 2 TB (model WDPUR20X), wynosi 379 zł a o pojemności 3 TB (model WDPUR30X), wynosi 509 zł a o pojemności 4 TB (modelu WDPUR40X) – 709 zł. Więcej informacji o dyskach WD Purple oraz zasadach ograniczonej gwarancji producenta można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem http://products.wd.com/wdpurple.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *