ISC West (stoisko #5109), LAS VEGAS, NV & IRVINE, Kalifornia – 14 kwietnia 2015 r. – WD®, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ: WDC), lidera w dziedzinie pamięci magazynowych, zaprezentowała dziś nową linię 3,5 calowych dysków WD Purple™ o pojemnościach 4 TB i 6 TB, zaprojektowanych z myślą o funkcjonowaniu w wymagających, skalowalnych środowiskach monitoringu z rejestratorami NVR (Network Video Recorder).

WD Purple NV
WD Purple NV

WD Purple NV

W porównaniu ze standardowymi napędami WD Purple, nowa rodzina dysków Purple NV jest przeznaczona do nagrywania materiałów wideo w systemach monitoringu złożonych z dużej liczby dysków twardych i jeszcze większej liczby podłączonych kamer, które wymagają trwałej i pojemnej pamięci masowej. Duża pojemność nowych napędów umożliwia też przechowywanie materiałów przez dłuższy czas, na przykład do celów analizy informacji. Dyski WD Purple NV są w pełni dostosowane do pracy w wymagających środowiskach, jakimi są rejestratory NVR działające w trybie ciągłym. Nowe dyski cechują się niskim zużyciem energii i są wyposażone w nowoczesne mechanizmy, które do tej pory były zwykle zarezerwowane dla modeli z wyższych segmentów.

     „Globalny rynek rozwiązań monitoringowych nieustannie rośnie, co skutkuje coraz większą dostępnością łatwiejszych w obsłudze rozwiązań przeznaczonych dla małych firm  a także miast i gmin”, podkreśla Matt Rutledge, starszy wiceprzewodniczący ds. marketingu dysków twardych w firmie WD i dodaje: „Firma WD zoptymalizowała dyski twarde WD Purple NV pod kątem pracy w cyfrowych systemach monitoringu z rejestratorami NVR, usprawniając jakość odtwarzanego materiału wideo w wysokiej rozdzielczości w rozwiązaniach złożonych z dużej liczby kamer. Systemy monitoringu z rejestratorami NVR mogą wygenerować niesamowite ilości danych. Dlatego dyski WD Purple NV są idealnym rozwiązań dla klientów z rozwiązaniami NVR, którzy wymagają wysokiej jakości nagrywania i odtwarzania, a także dużej pojemności do przechowywania materiałów”

Cechy

Dyski twarde WD Purple NV są wyposażone w szereg technologii WD, w tym:

AllFrame™ – w połączeniu ze strumieniowaniem ATA, technologia AllFrame™ zmniejsza ryzyko utraty materiału wideo poprzez użycie firmowej techniki zarządzania pamięci podręcznej, która usprawnia przepływ i płynność odtwarzania danych. Oprogramowanie dysków WD Purple zostało także wzbogacone o niespotykane nigdzie indziej modyfikacje, które chronią przed powstawaniem zakłóceń i przerw w materiałach wideo zarejestrowanych w systemie monitoringu.

Ochrona klasy premium – dyski WD Purple NV zostały zbudowane z elementów odpornych na zużycie, dzięki czemu mogą z powodzeniem funkcjonować w trudnych środowiskach pracy, w jakich nierzadko instaluje się systemy monitoringu.

Możliwość współpracy z rozwiązaniami zawierającymi duże liczby kamer – dyski twarde WD Purple NV zostały zoptymalizowane do pracy z dużą liczbą kamer, dając klientom możliwość późniejszego zmodernizowania i rozszerzenia swojego systemu zabezpieczeń. Większa pojemność oznacza możliwość przechowywania materiałów wideo przez dłuższy czas, co jest szczególne ważne w sytuacjach, gdy liczy się każda sekunda[1].

Dostępność

Dyski twarde WD Purple NV są objęte ograniczoną trzyletnią gwarancją producenta. Sprzedaż WD Purple NV o pojemnościach 6 TB i 4 TB rozpocznie się jeszcze w tym kwartale. Więcej informacji na temat dysków twardych WD do monitoringu oraz warunków ograniczonej gwarancji można znaleźć na stronie http://products.wd.com/wdpurple. Dyski twarde WD Purple NV do monitoringu zostaną także przedstawione na targach ISC West (stoisko nr 5109) w Las Vegas, w stanie Nevada.

[1] Liczba obsługiwanych kamer zależy od szeregu kryteriów, w tym typu i funkcjonalności podłączonych kamer (rozdzielczości, liczby klatek na sekundę, dodatkowych funkcji), a także możliwości sprzętu oraz oprogramowania sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *