WD, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ: WDC) światowy lider w dziedzinie produktów do przechowywania cyfrowych danych, rozszerzyła ofertę swoich rozwiązań pamięci masowych dla małych i średnich firm o nowe, ultrakompaktowe serwery WD Sentinel™ DS5100 i WD Sentinel™ DS6100. WD Sentinel serii S są wyposażone w wysokowydajne procesory Intel Xeon oraz system operacyjny Windows Server 2012 R2 Essentials. Wszystkie produkty z tej rodziny są dostarczane z dyskami twardymi WD klasy korporacyjnej (serwery mają po 4 miejsca na napędy, co umożliwia rozszerzenie dostępnej pojemności aż do 16 TB). W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń NAS, serwery WD Sentinel serii S obsłużą, oprócz samych funkcji magazynowych, również aplikacje biznesowe.

 „WD wykorzystało komponenty klasy enterprise, aby stworzyć nową rodzinę rozwiązań sieciowych dla małych firm” – podkreśla Bill Evans, dyrektor generalny grupy ds. rozwiązań pamięci masowych dla przedsiębiorstw w firmie WD. „Urządzenia sieciowe WD Sentinel serii S są wyposażone w procesory Intel Xeon, 3,5-calowe dyski twarde WD Se przeznaczone do użytku w centrach danych, zaprojektowane z myślą o szybkim wdrożeniu do pracy, a także oddzielne 2,5-calowe dyski rozruchowe, które zwiększają niezawodność całego rozwiązania. Żaden inny produkt nie jest w stanie zapewnić tak wysokiej pojemności i funkcjonalności serwera w tak małej obudowie. Dzięki niewielkim gabarytom i cichemu wentylatorowi, urządzenia serii S można wdrożyć niemal wszędzie.”

Sprawdzone komponenty marki Intel, Microsoft i WD

Stworzony przez WD, wyposażony w procesor Intel Xeon oraz system operacyjny Windows Server 2012 R2 Essentials, WD Sentinel serii S został oparty na sprawdzonych technologiach liderów rynkowych. W przeciwieństwie do niestandardowych, zamkniętych systemów innych producentów, urządzenia serii S są wyposażone w natywny system Windows Server, umożliwiając użytkownikom uruchomienie tysięcy aplikacji Windows.

 „Windows Server 2012 R2 Essentials udostępnia zintegrowane, przełomowe i niedrogie technologie obsługi pamięci masowych, a sprzęt WD Sentinel serii S pomaga małym firmom skorzystać z tych technologii”, wyjaśnia Jamie Hamilton, dyrektor ds. marketingu działu dostawców OEM w firmie Microsoft Corp. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wspólnie z WD możemy dostarczać małym firmom ich pierwsze serwery. Dzięki swojej obszernej wiedzy technicznej oraz doświadczeniu nabytym przy produkcji urządzeń pamięci masowych opartych na serwerze Windows Storage Server, połączonych z nowoczesnym systemem operacyjnym – Windows Server 2012 Essentials R2 – firma WD może oferować produkty, które spełnią potrzeby branży”.

Niezawodne komponenty dla przedsiębiorstw

Urządzenia WD Sentinel serii S są wyposażone w 3,5-calowe dyski twarde przeznaczone do użytku w centrach danych, które zapewniają większe ich bezpieczeństwo. Firmy korzystające z tych urządzeń zyskują też niezawodność, jaką zapewniają dedykowane podwójne napędy rozruchowe (opcja w serwerze DS5100), a także dwa gniazda sieciowe Gigabit Ethernet oraz dwa gniazda zasilania, przeznaczone do podłączenia zewnętrznych zasilaczy. Wprowadzone funkcje nadmiarowości oraz dodatkowy zamek na obudowie, zapewniający większe bezpieczeństwo, gwarantują niezawodność każdemu użytkownikowi tego małego serwera pamięci masowej, który zmieści się praktycznie wszędzie.

Pierwszy serwer dla każdej małej firmy za niewielkie pieniądze

Urządzenia WD Sentinel serii S to pełnoprawne, gotowe do pracy rozwiązania wyposażone w oprogramowanie do automatycznego tworzenia oraz odtwarzania kopii zapasowych, obsługujące do 25 użytkowników i 50 komputerów. Urządzenia Sentinel serii S, które pełnią jednocześnie funkcje sieciowej pamięci masowej i serwera, są doskonałym rozwiązaniem dla małych firm potrzebujących serwera.

 „Wreszcie doczekaliśmy się niedrogiego, gotowego do użytku rozwiązania, które spełnia potrzeby moich klientów – i to bez konieczności montażu” – potwierdza Kevin Royalty, partner MVP firmy Microsoft oraz partner zarządzający w firmie Total Care Computer Consulting w Centerville, Ohio. „Małe firmy potrzebują gotowych rozwiązań wyposażonych w napędy, procesory, pamięć i system operacyjnym, zaprojektowane i przetestowane jako pojedyncze urządzenie. Niewielkie urządzenia DS5100 i DS6100 wyposażone w wysokowydajne procesory Intel Xeon, system Windows Server oraz pojemne dyski klasy korporacyjnej są idealnymi „pierwszymi serwerami””.

Dostępność

Urządzenia WD Sentinel serii S są dostępne w sprzedaży już dziś u wybranych resellerów, VAR i dystrybutorów na całym świecie. Urządzenia WD Sentinel DS5100 są dostępne w wariantach o pojemnościach 4 i 8 TB a WD Sentinel DS6100 – 8, 12 i 16 TB.

Ceny

Do sprzedaży wprowadzono pięć modeli tej rodziny urządzeń. Sugerowane ceny detaliczne producenta zaczynają się od 8999 zł za WD Sentinel DS5100 o pojemności 4 TB. Usługi WD Guardian™, w ramach których klient otrzymuje elastyczne, niedrogie i bezproblemowe usługi wsparcia technicznego, są świadczone przez okres od jednego roku do wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *