IRVINE, Kalifornia – 22 maja 2015 r. – WD®, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ:WDC) oraz światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięci masowych, rozszerza ofertę aplikacji dla swoich produktów o oprogramowanie Plex®, które można już pobierać i zainstalować na urządzeniach NAS z serii My Cloud®. Plex pozwala organizować pliki wideo, utwory muzyczne i zdjęcia z osobistych bibliotek multimedialnych, a także przesyłać je strumieniowo do telewizorów smart, odtwarzaczy sieciowych oraz urządzeń mobilnych.

     „Firma WD dba o atrakcyjność ekosystemu aplikacji dla naszych klientów, a wdrożenie aplikacji Plex jest doskonałym przykładem naszego zaangażowania”, podkreśla Sven Rathjen, wiceprzewodniczący i dyrektor generalny ds. rozwiązań sieciowych WD. „Udostępnienie tej aplikacji sprawia, że seria urządzeń My Cloud staje się czymś więcej, niż tylko doskonałym rozwiązaniem do przechowywania i ochrony najcenniejszych materiałów – teraz można nimi łatwo zarządzać i przesyłać do wszystkich urządzeń użytkownika”.

 

Cechy

WD nieustannie zwiększa liczbę aplikacji dostępnych dla produktów My Cloud. Od dziś seria ta otrzymuje funkcjonalność oprogramowania Plex, w tym:

  • Strumieniowanie obsługiwanych formatów plików bezpośrednio z osobistego urządzenia My Cloud (modele My Cloud Mirror, My Cloud EX2/EX4, My Cloud EX2100/EX4100 i My Cloud DL2100/4100) do dowolnej aplikacji Plex;
  • Doskonała obsługa protokołu DLNA wbudowana bezpośrednio w aplikację;
  • Bezproblemowe współdzielenie plików multimedialnych z rodziną i przyjaciółmi;
  • Jeden prosty interfejs do zarządzania wszystkimi plikami multimedialnymi.

Więcej informacji na temat wciąż rosnącej oferty aplikacji dla rodziny produktów My Cloud można znaleźć na stronie www.wd.com.

Informacje o Plex

Plex organizuje kolekcje plików wideo, filmów, seriali, utworów muzycznych i zdjęć, pozwalając na strumieniowanie ich do wszystkich ekranów w sieci domowej. Oprogramowanie pozwala przesyłać materiały multimedialne do różnorodnych urządzeń, w tym komputerów Mac i PC, smartfonów, tabletów, konsol Xbox i Playstation, telewizorów smart, urządzeń Chromecast, a wkrótce także i TiVo. Plex automatycznie wzbogaci każdą kolekcję filmów, seriali i muzyki, uzupełniając je o plakaty, podsumowania fabuły, okładki oraz opisy. Plex umożliwia także współdzielenie domowych materiałów wideo, zdjęć, muzyki oraz kolekcji filmów z przyjaciółmi i rodziną. Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://plex.tv lub śledząc @plexapp na Twitterze. Zachęcamy też do odwiedzenia ich strony na Facebooku pod adresem  https://www.facebook.com/plexapp.

O firmie WD

WD, spółka należąca do Western Digital, to długoletni lider i innowator w branży pamięci masowych. Jako lider technologiczny w dziedzinie gromadzenia danych, firma produkuje niezawodne, wysokowydajne dyski twarde oraz półprzewodnikowe. Napędy te są instalowane przez producentów OEM i integratorów w komputerach stacjonarnych i notebookach, systemach informatycznych dla przedsiębiorstw, systemach zintegrowanych oraz w elektronice użytkowej, a także przez firmę w jej autorskich produktach przechowywania danych. Wiodące rozwiązania i urządzenia firmy WD, produkty sieciowe, odtwarzacze multimedialne i oprogramowanie pozwalają użytkownikom na całym świecie łatwo zapisywać, przechowywać, chronić i dzielić się ich cyfrową treścią na różnorodnych urządzeniach. Firma WD powstała w roku 1970, a jej siedzibą jest Irvine w Kalifornii. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.wd.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *