Zapraszamy na II edycję warsztatów QNAPxNakivo przeznaczonych dla firm sprzedających rozwiązania QNAP lub Nakivo.

Dystrybutor rozwiązań QNAP i NAKIVO firma Konsorcjum FEN Sp. z o.o. zaprasza na warsztaty „Jak efektywnie wykorzystywać serwery QNAP i oprogramowanie Nakivo do ochrony środowisk wirtualnych”. Szkolenie dedykowane jest obecnym i przyszłym partnerom FEN, zajmującym się rozwiązaniami QNAP i Nakivo. Podzielone jest na część teoretyczną oraz praktyczną w postaci sześciu LABów.

Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i otrzymały bardzo wysoką ocenę od uczestników

QNAP to producent NASów przeznaczonych dla użytkowników domowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz profesjonalnych macierzy dedykowanych dla dużych firm, wymagających wysokiej wydajności lub przechowujących duże ilości danych.

Z kolei dla bardziej wymagających klientów zorientowanych na bezpieczeństwo, wydajność i pojemność mamy system operacyjny QES, który skupia się na przechowywaniu i udostępnianiu danych w oparciu o system plików ZFS uznawany za jeden z najbezpieczniejszych na rynku. W trakcie naszego spotkania pokażemy w jaki sposób efektywnie wykorzystać system QTS do ochrony danych i jak QNAP może współpracować ze środowiskami wirtualnymi.

Nakivo to amerykański producent oprogramowania skierowanego głównie do ochrony środowisk wirtualnych Vmware, Hyper-V, AWS oraz Nutanix. Niezależnie od tego czy chcesz robić backup, replikację czy odtwarzanie całego zestawu maszyn wirtualnych, Nakivo ma wbudowane niezbędne mechanizmy do realizacji tych celów. W trakcie warsztatów opowiemy o funkcjonalnościach rozwiązania, pokażemy jak je zainstalować na QNAPie i jak działa w praktyce. Producent bardzo szybko rozwija zakres oferowanych funkcjonalności co potwierdza dodana w wersji 9.0 możliwość backupu fizycznych maszyn z systemem Windows Server.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość samodzielnego skonfigurowania zarówno QNAPa jak i oprogramowania Nakivo oraz ochrony dedykowanej maszyny wirtualnej.

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa w spotkaniu.

Spotkanie prowadzone będzie przez inżyniera i trenera z ponad 10 letnim doświadczeniem – Łukasza Naumowicza.

Czas trwania: 1 dzień
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Agenda warsztatów:

Zaczynamy o godzinie 9:00:

 1. Wprowadzenie
 2. Architektura pamięci masowej QNAP
  LAB 1 . Zapoznanie z interfejsem i architekturą przestrzeni dyskowej.
 3. Metody ochrony i optymalizacji dostępu do danych w QNAP
  LAB 2. Foldery udostępnione migawek jako przykład zabezpieczenia danych użytkowników.  Tworzenie folderów, mapowanie i migawki folderów.
 4. Współpraca QNAP ze środowiskami wirtualizacyjnymi
  LAB 3. Tworzenie wirtualnych dysków(LUNów) i podłączanie się do nich.
 5. Unikalne cechy i architektura rozwiązania Nakivo
  LAB 4. Instalacja Nakivo na QNAP
 6. Backup i Replikacja środowisk wirtualnych z wykorzystaniem QNAP i Nakivo
  LAB 5. DEMO Backup maszyn wirtualnych i odtwarzanie maszyn i obiektów.
 7. Mechanizm Site Recovery
  LAB 6.
   DEMO Scenariusze Site Recovery przykłady i zastosowania.

Koniec o godzinie 17:00.

Szkolenie jest przeznaczone dla firm zajmujących się sprzedażą rozwiązań QNAP lub Nakivo. Jeżeli jesteś administratorem rozwiązań QNAP lub Nakivo rejestracja w celu sprawdzenia dostępności warsztatów dla użytkowników końcowych w Twojej okolicy.

Miasta i terminy:

Białystok – 1 październik 2019
Łódź – 3 październik 2019
Rzeszów – 15 października 2019
Wrocław – 29 październik 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *