Firma Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, replikacji i zarządzania wirtualizacją w środowiskach VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, poinformowała o swoich ostatnich osiągnięciach na rynku korporacyjnym. Rozwój wirtualizacji nabiera rekordowego tempa, a tym samym coraz więcej przedsiębiorstw wybiera rozwiązania Modern Data Protection™. Veeam ogłosił 220-procentowy wzrost liczby kontraktów korporacyjnych sfinalizowanych w II kwartale 2013 r. w porównaniu z II kwartałem 2012 r. Firma odnotowała też najlepszy kwartał w swojej historii, jeśli chodzi o liczbę nowo pozyskanych klientów korporacyjnych, która wzrosła o 300 proc. kwartał do kwartału.

Do nowych korporacyjnych klientów Veeam należą: Jack Henry & Associates, Inc. (NASDAQ: JKHY), Vestas Wind Systems A/S, BNP Paribas, Swiss Re, TrendMicro, Norwegian Cruise Line, Roswell Park Cancer Institute, REHAU AG & Co., Ferretti Group oraz School District of Palm Beach County. Wszyscy oni wybrali rozwiązania Veeam, które teraz chronią ponad 4 mln maszyn wirtualnych na całym świecie.

„Produkty Veeam spisały się doskonale podczas niedawnej migracji kluczowego centrum danych, zapewniając dużą wydajność replikowania danych, backupu i przywracania naszego środowiska” — powiedział Michael Brittenham, dyrektor ds. systemów korporacyjnych w Jack Henry & Associates, firmie z listy S&P 400, która wspiera ponad 11 300 instytucji finansowych w zakresie przetwarzania danych oraz rozwiązań komplementarnych. — „Możliwość zarządzania dużym, korporacyjnym wdrożeniem Veeam z poziomu centralnej konsoli zadecydowała o wyborze Veeam jako standardowego, nowoczesnego rozwiązania do ochrony danych w ponad 4000 maszynach wirtualnych”.

Vestas Wind Systems A/S jest czołowym światowym projektantem i producentem turbin wiatrowych, które wykorzystują energię wiatru do generowania elektryczności. Firma z główną siedzibą w Århus w Danii zatrudnia 19 000 pracowników i dysponuje infrastrukturą technologiczną, która obejmuje dwa centra danych.

„Veeam Backup & Replication to łatwe w użyciu, wydajne i elastyczne rozwiązanie do każdego nowoczesnego środowiska korporacyjnego vSphere” — powiedział Alan Madsen, kierownik techniczny działu Hardware & Framework/Group Finance & Operations w Vestas Wind Systems. — „Za każdym razem, kiedy tworzymy kopię zapasową lub przywracamy dane, jesteśmy zaskoczeni wydajnością i pomysłowością tego produktu”.

 

„Nasz rosnący udział w rynku korporacyjnym jest rezultatem umiejętności pozyskiwania nowych klientów, ściślejszych relacji z ważnymi partnerami, takimi jak Softchoice, rekordowego ogólnego rozwoju firmy oraz licznych nagród produktowych i branżowych” — powiedział Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny Veeam. — „88 proc. przedsiębiorstw z listy Fortune 500 jest klientami Veeam, a roczny wzrost liczby maszyn wirtualnych chronionych przez Veeam sięga 74 proc. Nic dziwnego więc, że nasze rozwiązania Modern Data Protection skłaniają przedsiębiorstwa do wdrożenia nowego sposobu tworzenia kopii zapasowych krytycznych aplikacji”.

 

„Jeśli chodzi o backup, przedsiębiorstwa potrzebują ochrony danych, która eliminuje problemy z tworzeniem kopii w zewnętrznych lokalizacjach, skraca czas kopiowania i oferuje dodatkowe opcje przywracania danych” — powiedział Eric Sheppard, dyrektor IDC ds. badań nad oprogramowaniem do zarządzania przechowywaniem danych. — „Umiejętność dostarczania funkcji klasy korporacyjnej w połączeniu z wysokim stopniem wirtualizacji w dużych organizacjach przyczynia się do niedawnych sukcesów Veeam na rynku oprogramowania do ochrony i przywracania danych”.

Rezultatem dynamicznej ekspansji Veeam na rynku korporacyjnym jest wprowadzona niedawno wersja Veeam Backup & Replication v7, do której dołączono nowe funkcje klasy korporacyjnej w celu zaspokojenia rosnącego popytu. Rozwiązanie to oferuje m.in.: wbudowaną akcelerację WAN oraz tworzenie kopii zapasowych z migawek pamięci masowych. Nowe funkcje wspierają firmy w rozwiązywaniu problemów, takich jak lawinowy przyrost ilości danych, kurczący się czas na backup oraz bardziej rygorystyczne wymagania w zakresie punktu i czasu przywracania (RPO i RTO).  Veeam Backup & Replication v7 wprowadza też 7 wiodących na rynku funkcji oraz ponad 75 innych nowych funkcji oraz ulepszeń, takich jak Veeam Explorer do Microsoft SharePoint, integracja z VMware vCloud Director, samoobsługowe przywracanie maszyn wirtualnych i plików systemu-gościa oraz natywna obsługa napędów taśmowych.

Uczestnicy konferencji VMworld 2013 mogą odwiedzić stoisko 1629, na którym rozwiązanie Veeam Backup & Replication v7 zostanie po raz pierwszy pokazane publicznie. Dodatkowe informacje o firmie Veeam można znaleźć pod adresem http://www.veeam.com/pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *