Zapotrzebowanie na zarządzanie danymi w chmurze przy rosnącym poziomie pracy zdalnej wzmacnia sukces rynkowy firmy Veeam.

COLUMBUS, Ohio, 29 czerwca 2020: Veeam® Software, lider rynku rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiają zarządzanie danymi w chmurze (Cloud Data Management™), ogłosił wzrost przychodów rekurencyjnych (ARR) o 20 proc. w stosunku rocznym (rdr) za 2Q’20 – to jak do tej pory najlepszy drugi kwartał w 14-letniej historii firmy. Ponadto Veeam poinformował, że to najlepszy w historii firmy kwartał pod względem całkowitej liczby zamówień najszybciej rozwijającego się produktu – Veeam Backup dla pakietu Microsoft Office 365 – ze wzrostem o 89% rok do roku i o 75% wzrostem całkowitej liczby subskrypcji  abonamentowych.

„W miarę jak pracownicy przechodzą do nowego środowiska ‘pracy w domu’, ochrona danych i dostępność są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek” – powiedział Bill Largent, dyrektor generalny Veeam. „Tak jak pracodawcy muszą chronić zdrowie, bezpieczeństwo i dobro swoich pracowników, to tak samo muszą oni posiadać solidne plany zachowania ciągłości działania i chronić najważniejszy atut swojej organizacji – dane. W drugim kwartale 2020 Veeam kontynuował wzrost swojej działalności oraz rozwój, a dzięki szerokiemu ekosystemowi partnerów utrzymał status firmy pierwszego wyboru dla klientów. Nasza innowacyjność w połączeniu z dynamicznym rozwojem firmy sprawi, że rok 2020 będzie dla firmy Veeam i naszych partnerów historycznym i znaczącym rokiem”.

„Zarządzanie danymi było i wciąż jest priorytetem dla organizacji. Ale to, co się zmieniło, to skąd i jak pracują ludzie, zmuszając tym samym organizacje do rewizji swoich planów związanych z ciągłością działania i postrzegania zarządzania danymi jako priorytetu dla działów IT” – powiedział Daniel Fried, General Manager (GM) and Senior Vice President (SVP), EMEA and Worldwide Channels w Veeam. Nigdy wcześniej współpraca i wsłuchiwanie się w potrzeby naszych klientów oraz partnerów nie było tak ważne jak teraz, gdy przedsiębiorstwa wprowadzają te zmiany. Praca z naszym ekosystemem partnerów jest kluczem do naszego sukcesu, a partnerskie podejście ma kluczowe znaczenie ponieważ nieustająco  wspieramy firmy, które dążą do cyfrowej transformacji.”

Najważniejszym wydarzeniem drugiego kwartału był VeeamON 2020 – największe na świecie wydarzenie w zakresie zarządzania danymi online. Początkowo planowane jako fizyczne spotkanie w Las Vegas z powodu obecnej pandemii zostało zmienione na dwudniowe wydarzenie w formule online. Blisko 30 000 z zarejestrowanych uczestników ze 148 krajów miało możliwość wzięcia udziału w interaktywnych spotkaniach, w tym w ponad 40 sesjach poglądowych, demonstracjach produktów i pokazach zaawansowanej konfiguracji produktów Veeam. Odbyły się też sesje z kadrą kierowniczą i prelegentami z takich firm jak IBM, Microsoft, NetApp, VMware, Pure Storage i IDC. Oprócz zaprezentowania Veeam Availability Orchestrator (VAO) v3 firma Veeam pokazała także, co planuje w związku z nadchodzącymi wydaniami produktów, prezentując pierwszą wersję pakietu Veeam Availability Suite v11, a także Veeam Backup dla pakietu Microsoft Office 365 v5.

„Rok 2020 rozpoczął się dla Veeam informacją o przejęciu firmy przez przez Insight Partners za kwotę około 5 mld USD, a następnie o wprowadzeniu na rynek największego w historii produktu – Veeam Availability Suite (VAS) v10, najbardziej niezawodnego w branży rozwiązania do kompleksowego zarządzania danymi i ich ochrony w środowiskach hybrydowych chmur obliczeniowych. Oba komunikaty stanowiły przełomowe wydarzenia dla firmy Veeam i branży technologicznej” – powiedział Danny Allan, CTO i Senior Vice President of Product Strategy w Veeam. „W 2020 roku już wprowadziliśmy na rynek pół tuzina produktów, a planujemy jeszcze około tuzina kolejnych, w tym Veeam Backup dla pakietu Microsoft Office 365 v5. Zapotrzebowanie na rozwiązanie Veeam Backup dla pakietu Microsoft Office 365 gwałtownie wzrosło, częściowo ze względu na nową formę pracy w środowisku domowym, napędzającą najlepszy jak dotąd kwartał dla tego produktu. Nasze ostatnie i nadchodzące premiery produktów zapewniają naszym klientom znaczące korzyści, jeszcze bardziej wyróżniają nas na tle konkurencji i zapewniają silną ścieżkę rozwoju”.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.veeam.com.

Wypowiedzi klientów / partnerów

„Przechowywanie informacji ratujących życie, dostępnych dla mieszkańców, to najwyższy priorytet podczas pandemii. Przestój jest nie do przyjęcia w dzisiejszym świecie, a na pewno nie podczas COVID-19. To właśnie wtedy miasta muszą mieć całkowitą pewność swojej strategii ochrony danych – my mamy całkowitą pewność dzięki Veeam”. – Daryl Polk, Chief Innovation Officer at City of Rancho Cucamonga (CA)

„Dane są bezcenne dla naszych klientów. To jeden z ich największych atutów niezbędny w ich działalności. Firma Veeam pomaga nam utrzymać dostępność danych w celu zwiększenia wydajności i innowacyjności klientów. Łączymy tę dostępność z bezpieczeństwem i ochroną, dzięki czemu użytkownicy uzyskują maksymalną wartość biznesową. Przy tak dużej stawce, nie ma miejsca na błędy”. – Michael Ohayon, Chief Operating Officer at Webair, Platinum Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) partner

„Veeam Availability Suite v10 oferuje dwie ogromne korzyści związane z Amazon S3. Pierwszą z nich jest możliwość natychmiastowego skopiowania ostatniego punktu przywracania, dzięki czemu możemy rozszerzyć regułę 3-2-1 na przechowywanie obiektów. Drugą korzyścią jest niezmienność kopii zapasowych, która pomaga nam chronić kopie zapasowe przed modyfikacją lub usunięciem ich przez hakerów i ransomware. Obie możliwości poszerzają nasze strategie BC i DR”. – Nick Davies, Senior Systems Administrator at WesCEF

About Veeam Software

Veeam jest liderem w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, które wspierają rozwiązania Cloud Data Management™. Veeam dostarcza zintegrowaną platformę zarządzania kopiami zapasowymi, przyśpieszającą chmurę hybrydową i zabezpieczającą dane. Veeam ma ponad 375 000 klientów na całym świecie, w tym 83 proc. z listy Fortune 500 oraz 68 proc. z listy Global 2000 oraz może pochwalić się poziomem zadowolenia klientów 3,5-krotnie przewyższającym średnią branżową. W skład ekosystemu sprzedaży wchodzi wieli partnerów takich jak HPE, NetApp, Cisco i Lenovo jako wyłącznych resellerów. Veeam posiada oddziały w ponad 30 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.veeam.com lub na profilu Veeam na Twitterze @veeam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *