Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, replikacji danych i zarządzania wirtualizacją w środowiskach VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, poinformował, że jego sztandarowy produkt, Veeam Backup & Replication, jest pierwszym rozwiązaniem do ochrony danych, które obsługuje najnowsze wydania hiperwizorów zarówno VMware, jak i Microsoftu. W ten sposób Veeam został pierwszym producentem, który wspiera najnowsze wersje obu platform.

Aktualizacja Veeam Backup & Replication v7 R2 zapewnia opisane niżej funkcje.

W przypadku VMware:

  • Obsługa vSphere 5.5, w tym wsparcie dla dysków wirtualnych o pojemności 62 TB.
  • Obsługa vCloud Director 5.5.

W przypadku firmy Microsoft:

  • Obsługa Windows Server 2012 R2 Hyper-V oraz bezpłatnego Hyper-V Server 2012 R2, w tym wsparcie dla maszyn wirtualnych Generation 2;
  • Obsługa Windows Server 2012 R2 i Windows 8.1 jako systemów-gości;
  • Obsługa  Virtual Machine Manager (VMM) dla System Center 2012 R2:
  • Instalacja rozwiązania Veeam Backup & Replication i jego komponentów w Windows Server 2012 R2 oraz Windows 8.1.

Teraz Veeam może zaoferować przedsiębiorstwom, które używają najnowszych wersji czołowych hiperwizorów, wszystkie przełomowe funkcje i innowacje rozwiązania Veeam Backup & Replication v7, m.in. wbudowaną akcelerację WAN, kopie zapasowe z migawek VMware , Virtual Lab dla Hyper-V oraz ponad 75 dodatkowych ulepszeń i aktualizacji.

Od premiery w dniu 15 sierpnia rozwiązanie Veeam Backup & Replication v7 spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem.  Do 1 listopada 32 proc. klientów Veeam przeszło już na wersję siódmą, a znaczna część licencji (71 proc.) dotyczyła wydań Enterprise lub Enterprise Plus.

„Veeam ma reputację innowatora zapewniającego wsparcie dla nowych wydań hiperwizorów” — powiedział Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny Veeam. — „Uważamy, że przedsiębiorstwa, które zainwestowały w nowoczesne centrum danych, nie powinny czekać, aż ich dostawca rozwiązania do backupu dotrzyma im kroku. Dzięki nam specjaliści IT mogą liczyć na to, że zawsze będą dysponować nowoczesną ochroną danych zbudowaną pod kątem wirtualizacji (Built for Virtualization™) oraz najnowszą wersją preferowanego hiperwizora”.

 

„Aby pomóc organizacjom w wykorzystaniu zalet wirtualizacji, musimy m.in. postarać się o to, aby mogły używać najnowszych strategii ochrony danych i usuwania skutków awarii w środowiskach VMware i Hyper-V” — powiedział Randy Weis, doradca architektoniczny w firmie GreenPages Technology Solutions, która jest członkiem programu Veeam ProPartner na poziomie Gold. — „Veeam zawsze jako pierwszy dostarcza nowe, zaawansowane funkcje naszym klientom, nie dziwi więc, że ponownie okazał się liderem, jeśli chodzi o wsparcie najnowszych wydań hiperwizorów. Co więcej, łatwość użycia oraz znakomita pomoc techniczna i dokumentacja w znacznej mierze przyczyniają się do szybkiej popularyzacji tej technologii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *