Baar, Szwajcaria, 12 stycznia 2016 r. – Firma Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise™), poinformowała o udostępnieniu pakietu Veeam Availability SuiteTM v9. Najnowsza wersja rozwiązania Veeam wprowadza ponad 250 funkcji oraz ulepszeń. Mają one pomóc przedsiębiorstwom w zachowaniu ciągłości biznesowej. Nowe rozwiązanie umożliwia również spełnienie wymogów umów SLA dotyczących oczekiwanego parametru czasu i punktu przywracania (RTPO™), który nie przekroczy teraz 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych.

Forrester/Disaster Recovery Journal przeprowadził badanie wśród decydentów odpowiedzialnych za odzyskiwanie danych w organizacjach o zasięgu globalnym. Według 35 procent ankietowanych firm niedopasowanie oczekiwań biznesowych do możliwości technologicznych należało do największych wyzwań, z jakimi musiały się zmierzyć podczas odtwarzania danych po ostatniej awarii lub znacznym zakłóceniu działalności biznesowej[i]. Z badania wynika, że przedstawiciele kadry zarządzającej wymagają, aby ich działy IT skuteczniej zapewniały dostępność, lecz informatycy mają problem ze spełnieniem tych oczekiwań. Firma Veeam – poprzez wprowadzenie na rynek pakietu Veeam Availability Suite v9 – umożliwia przedsiębiorstwom, niezależnie od ich rozmiaru, zniwelowanie tej różnicy i zapewnienie dostępności w trybie 24/7.

„Firmy są dziś bardzo wymagające. Wytwarzają coraz więcej danych i oczekują, że będą miały do nich nieprzerwany dostęp. Wywiera to ogromną presję na informatykach, którzy zobowiązani są zaspokoić te oczekiwania” – powiedział Ratmir Timashev, prezes Veeam. „Pakiet Veeam Availability Suite v9 odpowiada na te potrzeby za pomocą najbardziej skalowalnego i najbogatszego w funkcje rozwiązania, jakie kiedykolwiek oferowaliśmy. Niemal 42 tys. klientów zarejestrowało się, aby uzyskać przedpremierowe aktualizacje (to dwukrotnie więcej niż w przypadku wersji v8), co pokazuje jak bardzo firmy chcą przestawić się z tradycyjnych rozwiązań do backupu na innowacyjne rozwiązania gwarantujące dostępność. Dzięki tej premierze Veeam umacnia swoją pozycję jedynej firmy będącej w stanie spełnić oczekiwania nowoczesnego, działającego bez przerw przedsiębiorstwa”.

Veeam Availability Suite v9 wprowadza setki ulepszeń zaprojektowanych z myślą o przedsiębiorstwach, jak również innowacyjne funkcje, które dają następujące możliwości: szybkie odzyskiwanie danych, zapobieganie ich utracie, pewność odzyskiwania danych, wykorzystanie danych w środowisku testowym oraz pełny wgląd. Najistotniejszymi cechami pakietu Veeam Availability Suite v9 są:

Integracja hybrydowych macierzy pamięci masowych EMC VNX oraz VNXe

  • Połączenie możliwości Veeam oraz EMC zapewnia krótsze czasy RTPO dzięki narzędziom Veeam Backup from Storage Snapshots oraz Veeam Explorer™ for Storage Snapshots. Integracja ta pomaga informatykom szybko tworzyć kopie zapasowe z obrazów archiwizacyjnych EMC VNX lub VNXe – do 20 razy szybciej niż w przypadku rozwiązań konkurencyjnych – oraz łatwo odzyskiwać pojedyncze elementy w czasie krótszym niż dwie minuty. Wszystko to bez potrzeby działania etapowego oraz z minimalnym wpływem na środowisko produkcyjne maszyn wirtualnych.

Dodatkowe integracje podstawowej pamięci masowej dla HPE, NetApp oraz EMC

Veeam Explorer dla Oracle (oraz wiele innych ulepszeń dla całej rodziny narzędzi Veeam Explorer)

  • Veeam Explorer dla Oracle: Umożliwia unikalne przywracanie danych na poziomie transakcji dla baz danych Oracle, w tym bezagentowe tworzenie kopii dziennika transakcji. Dzięki temu klienci mogą przywracać bazy danych do precyzyjnie określonego momentu w czasie, co z kolei pozwala osiągnąć niską wartość wskaźników RPO. Inne korzyści to proste przywracanie pojedynczych baz danych za pomocą jednego kliknięcia, obsługa baz działających na serwerach z systemem Windows i Linux, a także pełna zgodność z Oracle Automatic Storage Management.
  • Nowe funkcje eDiscovery narzędzia Veeam Explorer dla Microsoft Exchange: Dzięki nim firmy łatwiej mogą spełnić wymagania prawne stawiane przez organy administracyjne w danym kraju. Funkcje te obejmują szczegółowe raporty określające, co dokładnie zostało wyeksportowane, skąd i za pomocą jakich kryteriów wyszukiwania, jak również możliwości oszacowania liczby wyników zapytania wyszukującego.
  • Znaczne usprawnienia aplikacji biznesowych firmy Microsoft: Umożliwiają przywracanie zasad grupy GPO, zintegrowanych rejestrów DNS oraz obiektów partycji konfiguracyjnej za pomocą narzędzia Veeam Explorer dla Microsoft Active Directory, przywracanie całych serwisów za pomocą Veeam Explorer dla Microsoft SharePoint, oraz przywracanie danych na poziomie tabeli przy użyciu Veeam Explorer dla Microsoft SQL Server.

Odtwarzanie danych po awarii jako usługa (DRaaS), działające w oparciu o Veeam Cloud Connect Replication

  • Klienci Veeam otrzymują w wersji v9 w pełni zintegrowane, szybkie i bezpieczne narzędzie umożliwiające powielenie obciążeń roboczych w chmurze, co pozwala na wykorzystanie odtwarzania danych po awarii pod postacią usługi (DRaaS), a to przekłada się na znaczną poprawę wskaźnika RTO. Dzięki opracowaniu technologii, która bezpiecznie i płynnie łączy użytkownika z wybranym przez niego, zaufanym usługodawcą, klienci Veeam nie muszą już budować i utrzymywać zapasowych ośrodków na potrzeby odtwarzania danych po awarii. Takie podejście zmniejsza koszty i złożoność infrastruktury informatycznej. Ta ulepszona funkcja oferuje też dostawcom usług możliwość zapewnienia swoim klientom szybkiego i bezpiecznego rozwiązania DRaaS dzięki nowej odsłonie produktu Veeam Cloud Connect Replication for Service Providers.

Unlimited Scale-out Backup RepositoryTM

  • Zarządzanie pamięciami masowymi na kopie zapasowe wymaga od przedsiębiorstwa ogromnego wysiłku i dużych nakładów finansowych. W znacznym stopniu wynika to z faktu, że wykładniczy przyrost ilości danych wyprzedza możliwości dotychczas stosowanych rozwiązań, które nie pozwalają na skuteczne i efektywne kosztowo poradzenie sobie z tym problemem. Nowa funkcja Unlimited Scale-out Backup Repository stanowi odpowiedź na to wyzwanie i obniża wydatki na pamięci masowe, jak również znacznie upraszcza przechowywanie kopii zapasowych oraz zarządzanie zadaniami backupowymi. Co więcej, funkcja ta nawet dwukrotnie zwiększa wydajność tworzenia kopii zapasowych.

[i] Źródło:  „The State Of Business Technology Resiliency, Q2 2014”, Forrester Research, Inc., 12 maja 2014 r. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *