unibackup990x390pxLiczba i znaczenie przechowywanych danych rosną w szybkim tempie. Co więcej mamy do czynienia również z coraz trudniejszym zapewnieniem ochrony zawartości różnorodnych nośników pamięci, np. jak podają wyniki badań IDC z 2012 r. aż 89% firm doświadczyło utraty sprzętu komputerowego razem z zapisanymi danymi. UniBackup pozwala na rozwiązanie kwestii ochrony danych poprzez sporządzanie i przechowywanie kopii zapasowych na serwerach ulokowanych w Centrum Danych Unizeto Technologies znajdującym się na terytorium Polski.

– Obecnie standardowe metody ochrony danych przestały być wystarczające. Gwarantem pełnego bezpieczeństwa jest wykorzystanie backupu w chmurze, który zapewnia ponadto elastyczny dostęp do zapisanych plików z dowolnego miejsca na świecie – mówi Paweł Owczarek, Dyrektor Centrum Danych Unizeto Technologies.

Rozwiązanie opiera się na oprogramowaniu instalowanym na danym komputerze, które może w pełni automatycznie wykonywać zdefiniowane kopie bezpieczeństwa z określonym przez użytkownika harmonogramem. Dane po zaszyfrowaniu na komputerze klienta są przesyłane bezpiecznym kanałem do  Centrum Danych Unizeto Technologies oraz do ośrodka zapasowego znajdującego się w niezależnej lokalizacji.

UniBackup jest dostępny w trzech wariantach: Home – dla klientów indywidualnych, Business – dla firm oraz Enterprise – dla największych przedsiębiorstw. Wszystkie pakiety posiadają bezpłatny 14-dniowy okres testowy. Co więcej Unizeto Technologies zapewnia opcję bezpłatnego konta o pojemności 2 GB bez ograniczeń czasowych. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie www.backup.unizeto.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *