Jak szybki jest twój backup? To nieważne. Z biznesowego punktu widzenia nawet jeżeli
w godzinę przywracasz system po awarii na nowej maszynie, to wciąż tracisz czas, w którym mógł on efektywnie działać. Tymczasem – z technologią VirtualBoot firmy StorageCraft w 5 minut zyskujesz dostęp do systemu bez konieczności jego przywracania. StorageCraft Polska, dystrybutor rozwiązań do tworzenia i szybkiego przywracania backupu zachęca do przetestowania tego unikalnego narzędzia.

Coraz więcej firm chroni dane profesjonalnymi rozwiązaniami do tworzenia i przywracania backupu dzięki którym, w przypadku awarii administrator prędzej czy później przywróci zagrożone zasoby. Jednak z biznesowego punktu widzenia problemem nie jest już „czy”, tylko „kiedy” dane zostaną odzyskane. Nawet jeśli administrator w godzinę przywraca kluczową maszynę, to ciągle jest to czas, w którym mogła ona efektywnie działać. Księgowa zdążyłaby ukończyć bilans, szef działu marketingu zamknąć projekt kampanii reklamowej, a dyrektor handlowy stworzyć kwartalny raport w systemie ERP. W tym kontekście szybkość przywracania backupu jest uwarunkowana technologicznie, a czas przestoju w pracy wciąż zbyt duży.

Jak zatem skrócić wywołany awarią przestój do absolutnego minimum – np. 5 minut? Udostępniając 1:1 zawartość niesprawnej maszyny bez konieczności fizycznego przywracania kopii zapasowej. Na taką operację pozwala VirtualBoot – autorska technologia firmy StorageCraft. Narzędzie pozwala odzyskać dostęp do wszystkich danych uszkodzonego komputera (systemu operacyjnego z ustawieniami,  aplikacji i plików) w postaci maszyny wirtualnej, tworzonej z ostatniej kopii wykonanej przed awarią. Technologia VirtualBoot umożliwia wirtualne uruchomienie systemu na dowolnej maszynie z oprogramowaniem StorageCraft ShadowProtect – może to być nawet testowa wersja programu. Podczas pracy z wirtualną wersją maszyny program ShadowProtect może na bieżąco wykonywać kolejne kopie zapasowe.

Przewagą VirtualBoot nad funkcjonalnością przywracania poszczególnych folderów z backupu jest możliwość podjęcia przerwanej pracy dokładnie w takiej formie, jak przed wystąpieniem usterki.  Możemy wprawdzie odzyskać zawartość bazy handlowej w postaci tabel z danymi, ale czy taka forma jest efektywna dla użytkownika? Odzyskując dane z VirtualBoot użytkownik zasiada dokładnie przed tym samym oknem znajomej bazy, którą 5 minut wcześniej odcięła mu awaria. Dzięki temu zyskuje czas i nie traci efektów swojej pracy. Gdy administrator skończy już przywracać backup na fizyczną stację roboczą, użytkownik może płynnie przenieść na nią pracę z maszyny wirtualnej.

Obsługa rozwiązania została uproszczona do maksimum. Użytkownik wybiera plik, do którego chce uzyskać szybki dostęp i klika go prawym przyciskiem myszy wybierając z menu kontekstowego opcję „VirtualBoot”. Następnie użytkownik zostaje przeprowadzony przez intuicyjny kreator środowiska wirtualnego, w którym narzędzie automatycznie uruchamia odzyskiwany komputer.

Wspieranie biznesu w sytuacjach awaryjnych to nie jedyne zastosowanie technologii VirtualBoot. Docenią ją również administratorzy przygotowujący się do migracji serwerów czy skomplikowanych wdrożeń. Dzięki VirtualBoot mogą oni bez obaw przeprowadzać wszechstronne testy na wirtualnych kopiach firmowych urządzeń, nie narażając firmy na żadne przestoje.

Film z działaniem technologii VirtualBoot:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *