Taipei, Taiwan, 30 Czerwca, 2014 – QNAP® Systems, Inc. w dniu dzisiejszym zaprezentował nową serię TS-ECx80 Pro dedykowaną do biznesu oraz półkę do rozbudowy REXP-1000 Pro. Nowe modele to 8 i 10 dyskowe rozwiązania w obudowie desktop, zamontowano w nich bardzo wydajny procesor  Quad-Core Intel® Xeon® 3.4GHz oraz 2GB pamięci RAM w wersji DDR3 ECC. Tak wydajne podzespoły sprawiają, że nowa seria bez problem spełni oczekiwania klientów biznesowych.

1

Nowa seria TS-ECx80 Pro umożliwia zamontowanie kart 10GbE i umożliwia wykorzystanie dysków SSD jako cache (służą do tego dwa wewnętrzne porty mSATA, dzięki czemu nie zajmujemy zewnętrznych kieszeni hot-swap). Nowe modele są w stanie przesyłać dane z prędkością 2,200 MB/s przy czym zapewniając 226,000 IOPS.

“Obsługa w tej samej obudowie, w tym samym czasie dwóch rodzajów dysków  tj. SATA o dużej pojemności do przechowywania tzw. zimnych danych oraz SSD dla tzw. gorących danych sprawia, że nowa seria TS-ECx80 Pro oferuje szeroki wachlarz możliwości.” powiedział David Tsao, produkt manager w firmie QNAP.

 

Dużym atutem modeli z serii TS-ECx80 Pro jest możliwość rozbudowy ich do obsługi 250TB. Rozbudowa odbywa się przez zastosowanie półki REXP-1000 Pro. “REXP-1000 Pro została zaprojektowana, aby szybko i bezproblemowo rozbudować całkowitą przetrzeń modeli z serii TS-ECx80.  Taka możliwość sprawia, że po zakupy rozwiązania QNAP zawsze jest możliwość rozbudowy, gdyby się okazało w przyszłości, że ilość danych jest więcej niż zakładaliśmy. dodał Tsao.

Nowa funkcja IT Management Station (stworzona przez Mandriva® Pulse), którą obsługują także nowe modele z serii  TS-ECx80U-RP sprawia, że serwer QNAP staje się także systemem do zarządzania sprzętem i oprogramowaniem w firmie, ułatwiając tym samym codzienną pracę. Najważniejszą zaletą IT Management Station jest możliwość scentralizowanego zarządzania różnymi systemami operacyjnymi, jakie mamy wdrożone w firmie. Przy jej pomocy możemy zdalnie aktualizować oprogramowanie, dogrywać nowe oprogramowanie, wykonywać backup danych na poziomie plików i bloków, zdalnie logować się na komputery przy pomocy konsoli VNC i wiele więcej.

Nowe modele otrzymały certyfikację wiodących producentów Systemów do wirtualizacji tj. VMware® vSphere™ 5.1, Citrix® XenServer™ i Microsoft® Hyper-V™. QNAP jest zintegrowany z tymi systemami na bardzo wysokim poziomie, w przypadku VMware wspierane jest VAAI oraz dostarczony jest plug-in QNAP vSphere Client. Natomiast w przypadku Microsoft obsługiwany jest ODX, dodatkowo usługa QNAP SMI-S  sprawia, że serwery QNAP w środowiskach wirtualnych czują się jak ryba w wodzie.

QNAP NetBak Replicator to autorska aplikacja firmy QNAP, jej zadaniem jest wykonywanie kopi zapasowej danych w czasie rzeczywistym lub zgodnie z harmonogramem z komputerów z systemem Windows bezpośrednio na serwer QNAP. Komputery z systemami Mac OS w celu wykonania kopi zapasowej mogą skorzystać z usługi Apple Time Machine, którą to IS-400 Pro także wspiera. Oprócz tego QNAP wspiera wiele innych znanych na całym świecie aplikacji, które służą do wykonywania profesjonalnych kopi zapasowych tj.  Acronis® True Image czy Symantec® Backup Exec.

QNAP oferuje także usługę RTRR (Real-Time Remote Replication), która umożliwia replikację danych na drugi serwer NAS lub serwer FTP. Replikacja może być wykonywana w obu kierunków w czasie rzeczywistym lub zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo IS-400 Pro umożliwia wykonanie kopi zapasowej danych bezpośrednio do chmury Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Symform®, Dropbox® i Google® Drive.

Dzięki centrum aplikacji użytkownik może w prosty sposób rozbudować funkcjonalność serwerów QNAP. Do pobrania jest 100 darmowych aplikacji, napisanych przez firmę QNAP lub firmy trzecie. Aplikacji tych ciągle przybywa, ponieważ firma QNAP udostępniło kody dla API, dzięki czemu w prosty sposób każdy może zintegrować swoją aplikację z oprogramowanie QTS 4.1, które zarządza serwerami NAS firmy QNAP.

Specyfikacja serii TS-ECx80 Pro

  • TS-EC880 Pro:8-dysków w obudowie tower
  • TS-EC1080 Pro:10-dysków w obudowie tower
  • Quad-Core Intel® Xeon® 3.4 GHz Processor, 2GB DDR3 ECC RAM (rozszerzalne do  32GB), 4x Gigabit LAN port, 10GbE ready (opcja), 3.5”/2.5” SATA 6Gbps hard drives/ SSD, hard drives hot-swappable, 2x internal cache port, 1x PCle expansion slot, 3x USB 3.0 port.

Półka REXP do rozbudowy

  • REXP-1000 Pro:10-dyskowa, SAS/SATA 6Gbps 3.5” i 2.5” hard drives, hard drives hot-swappable.

Availability & Compatibility

Dostępność

Nowa seria TS-ECx80U-RP i półka rozszerzeń REXP-1000 Pro jest już dostępna w sprzedaży na terenie Polski. Więcej informacji na stronie www.qnap.pl .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *